13. Lubelski Festiwal Filmowy

Data dodania: 15 Listopad 2019
13. Lubelski Festiwal Filmowy

22 listopada rusza jeden z najstarszych międzynarodowych festiwali autorskiego kina niezależnego w Polsce. Lubelski Festiwal Filmowy to w tym roku ponad 140 filmów z 43 krajów oraz szereg wydarzeń towarzyszących, w tym warsztaty, pokazy w technologii VR, koncerty, spotkania, wieczory z grami i quizami filmowymi.

Organizatorzy od lat poszukują najciekawszych autorskich produkcji z całego świata, które chcą zaprezentować lubelskiej publiczności. Nie zabraknie premier, w tym roku będzie ich aż 79: 68 polskich, 4 europejskie, 5 międzynarodowych i 2 światowe!
LFF ma charakter konkursu, gdzie o statuetki Złotego Mrówkojada powalczą 62 filmy. Program podzielono na 7 konkursów krótkometrażowych: Mistrzowie Pomysłu, Mistrzowie Emocji, Mistrzowie Tematu, Mistrzowie Obserwacji, Mistrzowie Animacji, Małe Mrówkojady, Mistrzowie Kina o Dzieciach, Mistrzowie Dobrze Zakręceni. W konkursie na Mistrza Pełnego Metrażu zobaczymy m.in. „Mowę ptaków” Xawerego Żuławskiego, „Fugę” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej czy rosyjski dramat „Ambiwalencja”. Filmy oceniać będzie jury w składzie: Kaja Klimek, Błażej Hrapkowicz i Piotr Kotowski.
Ponadto w ramach cyklu Polskie Legendy pokażemy filmy przybliżające sylwetkę kompozytora Krzysztofa Komedy. Będą to m.in. filmy animowane stworzone przez Komedę wraz z Mirosławem Kijowiczem czy dokument w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk „Komeda Komeda”. W programie znajdziemy też pozakonkursowe pokazy bloków filmowych, takie jak „Szukając siebie”, „Animowany świat” czy „W krzywym zwierciadle”.
LFF to nie tylko filmy. Podczas festiwalu odbywają się także liczne warsztaty, spotkania, dyskusje koncert oraz rozmowy z twórcami i gośćmi.

Bilety dostępne w kasie CK oraz online
Szczegółowe opisy wydarzeń znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej.
Pełny program oraz zapisy na warsztaty na stronie lff.lublin.pl

13. Lubelski Festiwal Filmowy
22-30 listopada 2019
Centrum Kultury / ACK UMCS „Chatka Żaka” / Lubelskie Centrum Konferencyjne

designed by net-line.pl