Policja informuje koziolek.pl

77 zarzutów dla lekarza (2016-04-27)
77 zarzutów usłyszał 56-letni lekarz, mieszkaniec Włodawy, który pobierał pieniądze za wydanie karty zgonu. Jak ustalili policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw korupcyjnych KWP w Lublinie, 56-latek wzywany był na miejsce do zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym, takich jak samobójstwo czy nieszczęśliwy wypadek. Po stwierdzeniu zgonu domagał się od rodziny zmarłego opłaty za wydanie dokumentu. Lekarz wypisywał potwierdzenie przyjęcia opłaty na przypadkowych kartkach, np. na odwrocie ulotek i potwierdzał to pieczątką.Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Chełmie.

Wczoraj 56-latek usłyszał 77 zarzutów przyjęcia korzyści majątkowej. Jak ustalili policjanci z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Lublinie, lekarz przyjmował pieniądze od 2007r do 2015r. Podejrzany wykorzystywał pełnioną przez siebie funkcję publiczną jako lekarz i biegłego z zakresu medycyny. Wzywany na miejsce do zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym, samobójstwo, nieszczęśliwy wypadek domagał się od rodziny zmarłego opłaty za wydanie karty zgonu. 56-latek najczęściej żądał 150zł za wydanie karty zgonu. Zdarzało się również, że za „ekspresowe” wydanie dokumentu żądał dodatkowej opłaty, tymczasem jego wydanie jest obowiązkiem lekarza i jest bezpłatne.

Wczoraj lekarz przyznał się do zarzucanych mu czynów. Osiągnął korzyść majątkową w łącznej kwocie nie mniejszej niż 10.000 zł. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Chełmie. Czyn ten jest zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że osoba, która sama zgłosi fakt wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącą funkcje publiczną nie podlega karze.


   Oszczędne monitory z odpadów przyszłością elektroniki       Pozwano surowe prawo aborcyjne w Alabamie       Trump rozważa ułaskawienie żołnierzy       USA: Testy rakietowe Korei Północnej naruszyły rezolucję ONZ       Para Prezydencka odwiedziła sześcioraczki i ich rodziców       Sondaż: Czy należy zlikwidować ciszę wyborczą       Rajd Sardynii: Kolejne wyzwanie Kajetanowicza        Normandia pamięta o polskich pilotach       Szwedzki rząd: nie można karać dzieci za zbrodnie rodziców       Sztuczna inteligencja a dane osobowe       Rosja wraca do Afryki       Elizabeth Revol zdobyła dwa szczyty w dwa dni       Lewandowski walczy o Puchar Niemiec       Hiszpański rząd: Brexit bez umowy wydaje się nieunikniony       Johnson najlepszym i... najgorszym kandydatem na premiera       Polacy na drugim miejscu w Środkowej Dalmacji       13 rannych po eksplozji w Lyonie. Macron: To był atak       Kukiz: Zdjęcia przy powodzi? To są polityczne sępy       Żużel: Kompletny Zmarzlik, niespodzianka w Częstochowie