Policja informuje koziolek.pl

77 zarzutów dla lekarza (2016-04-27)
77 zarzutów usłyszał 56-letni lekarz, mieszkaniec Włodawy, który pobierał pieniądze za wydanie karty zgonu. Jak ustalili policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw korupcyjnych KWP w Lublinie, 56-latek wzywany był na miejsce do zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym, takich jak samobójstwo czy nieszczęśliwy wypadek. Po stwierdzeniu zgonu domagał się od rodziny zmarłego opłaty za wydanie dokumentu. Lekarz wypisywał potwierdzenie przyjęcia opłaty na przypadkowych kartkach, np. na odwrocie ulotek i potwierdzał to pieczątką.Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Chełmie.

Wczoraj 56-latek usłyszał 77 zarzutów przyjęcia korzyści majątkowej. Jak ustalili policjanci z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Lublinie, lekarz przyjmował pieniądze od 2007r do 2015r. Podejrzany wykorzystywał pełnioną przez siebie funkcję publiczną jako lekarz i biegłego z zakresu medycyny. Wzywany na miejsce do zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym, samobójstwo, nieszczęśliwy wypadek domagał się od rodziny zmarłego opłaty za wydanie karty zgonu. 56-latek najczęściej żądał 150zł za wydanie karty zgonu. Zdarzało się również, że za „ekspresowe” wydanie dokumentu żądał dodatkowej opłaty, tymczasem jego wydanie jest obowiązkiem lekarza i jest bezpłatne.

Wczoraj lekarz przyznał się do zarzucanych mu czynów. Osiągnął korzyść majątkową w łącznej kwocie nie mniejszej niż 10.000 zł. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Chełmie. Czyn ten jest zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że osoba, która sama zgłosi fakt wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącą funkcje publiczną nie podlega karze.


   PKO Ekstraklasa: Cracovia pokonała Arkę       Niemcy: Ośmiolatek znów pędził autostradą. Rozbił auto       Apple i Samsung mają problem. Chodzi o promieniowanie       Lewica rzuca wyzwanie Platformie Obywatelskiej       Tusk: Oby Johnson nie został zapamiętany "Panem Bez Umowy"       Biedroń: Nie ma tęczowej zarazy, jest zaraza nienawiści        Zandberg: Nie będziemy wracać do przeszłości        Czy należy usunąć krzyż z Giewontu?       Czarzasty do Ziobry: Czy jest pan świństwogenny?        Kto powinien być kandydatem KO na prezydenta?       Hongkong: policja zaatakowała. Użyła gazu łzawiącego       Powstaje gra inspirowana dziełem Lema. Tylko którym?       IMGW ostrzega. Będą burze w górach       Rosja wystrzeliła rakiety balistyczne       Odnaleziono zwłoki drugiego grotołaza?       Korea Północna znów testowała rakiety       Im więcej emotikonów, tym częściej uprawiasz seks       Dania wzmacnia więź wojskową z Grenlandią       Wojciech Weiss: Chciałem tylko być malarzem       Świnka Peppa sprzedana za 4 mld dolarów