Kultura koziolek.pl

— Zły — 100. i 101. spektakl (2019-06-25)

Ten spektakl to niezły kosmos, zwłaszcza jeśli jest grany po raz setny! Już 29 i 30 czerwca na scenie Wirydarza CK zobaczymy „Złego” Sceny InVitro, który opowiada o tym, jak spotkanie więźnia ze sztuką odmieniło jego życie. 

Sztuka oparta jest na przeżyciach byłego więźnia, obecnie aktora Sceny InVitro, który w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą. Osadzony w Areszcie Śledczym w Lublinie Dariusz Jeż, spotkał tam Łukasza Witt-Michałowskiego. Reżyser realizował wspólnie z więźniami „Lizystratę” Arystofanesa w ramach projektu „Teatr pod Celą”. Spotkanie zaowocowało pozytywną zmianą w życiu Jeża, a także było pretekstem do powstania nowej opowieści Witt-Michałowskiego. 
W spektaklu obserwujemy, jak główny bohater pnie się po szczeblach ciemnej kariery. Od dziecięcej naiwności i sumienia każącego naprawiać wyrządzone zło, po brak litości i zimne wyrachowanie. Wraz z nim zmienia się także społeczeństwo, a stan wojenny zmienia się w demokrację. Reżyser ukazuje te przemiany w krzywym zwierciadle — w każdym z jej specyficznych, wstydliwych aspektów. 

Z okazji 100. i 101. pokazu spektaklu zapraszamy na symboliczną lampkę szampana oraz 29 czerwca na spotkanie z twórcami.
Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online

Scena InVitro: Zły
29 czerwca, godz. 18:00 / 30 czerwca, godz. 17:00
Wirydarz CK
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Netflix usuwa scenę samobójstwa z serialu o nastolatkach       Krzysztof Olendzki: Nie kupujemy sal na koncerty       Płaćmy pierwszej damie       PiS poprze von der Leyen       Szef MEN: To niczyja wina, taki jest system rekrutacji       Krystyna Pawłowicz żegna się z polityką       Ludzie Borisa Johnsona rozważają plan zawieszenia parlamentu       Brzytwa, której chcą się chwycić torysi       Nowy wykonawca rozbierze terminal w Radomiu       Salvini chce oczyścić kraj z "nielegalnych" romskich obozów       Zatrzymano irackiego kaznodzieję. Jest skazany za terroryzm       Polska aplikacja dla NASA       Ukraina: "Sługa narodu" ma ponad 50 proc. poparcia       PiS waha się w sprawie von der Leyen       Wyspy na rafie nie zatoną? Przystosują się do zmian klimatu       Kto tak naprawdę był na Księżycu? Ludzie czy Obcy?       Zgoda na odbudowę Notre Dame. Nie brakuje kontrowersji       Polska, centrum świata       500 plus to sukces? Nie, to klęska