Kultura koziolek.pl

— Zły — 100. i 101. spektakl (2019-06-25)

Ten spektakl to niezły kosmos, zwłaszcza jeśli jest grany po raz setny! Już 29 i 30 czerwca na scenie Wirydarza CK zobaczymy „Złego” Sceny InVitro, który opowiada o tym, jak spotkanie więźnia ze sztuką odmieniło jego życie. 

Sztuka oparta jest na przeżyciach byłego więźnia, obecnie aktora Sceny InVitro, który w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą. Osadzony w Areszcie Śledczym w Lublinie Dariusz Jeż, spotkał tam Łukasza Witt-Michałowskiego. Reżyser realizował wspólnie z więźniami „Lizystratę” Arystofanesa w ramach projektu „Teatr pod Celą”. Spotkanie zaowocowało pozytywną zmianą w życiu Jeża, a także było pretekstem do powstania nowej opowieści Witt-Michałowskiego. 
W spektaklu obserwujemy, jak główny bohater pnie się po szczeblach ciemnej kariery. Od dziecięcej naiwności i sumienia każącego naprawiać wyrządzone zło, po brak litości i zimne wyrachowanie. Wraz z nim zmienia się także społeczeństwo, a stan wojenny zmienia się w demokrację. Reżyser ukazuje te przemiany w krzywym zwierciadle — w każdym z jej specyficznych, wstydliwych aspektów. 

Z okazji 100. i 101. pokazu spektaklu zapraszamy na symboliczną lampkę szampana oraz 29 czerwca na spotkanie z twórcami.
Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online

Scena InVitro: Zły
29 czerwca, godz. 18:00 / 30 czerwca, godz. 17:00
Wirydarz CK
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Mała przewaga partii Ganca. Rządowy impas w Izraelu       Dwucyfrowy wzrost na rynku muzycznym       Pacjenci nie kupią wielu leków na zgagę. Decyzja GIF       Mężczyzna rzucił się z czwartego piętra w siedzibie Facebooka       Strajk Klimatyczny. Młodzi ludzie wyszli na ulice       Tajwan zrywa stosunki dyplomatyczne z Kiribati       Dlaczego wstyd przestał być wartością?       Fairweather: Uderzyła mnie zwyczajność Pileckiego       Waczyński: Byliśmy przygotowani na sukces       Bartoszewski: Ormianie sprzedali mnie Czeczenom       Dlaczego Bliski Wschód znów płonie?       Cichocki: Niemieckie państwo przestało funkcjonować       Jak Niemcom wraca pamięć       Przyjazd Trumpa do Polski? "Kalendarze są obciążone"       Korwin-Mikke o poparciu dla PiS: Durnych jest więcej              Ranking Samorządów 2019: Potencjał finansowy miast i gmin       Psychiatrzy krytykują akcję "nie świruj, idź na wybory"       Prezydent Duda oburzony akcją "Nie świruj, idź na wybory"       Pół roku po zakończeniu umowy. PFN płaciła dalej