9 października na VII Ogólnopolską Noc Bibliotek – Czytanie wzmacnia

Data dodania: 03 październik 2021
9 października na VII Ogólnopolską Noc Bibliotek – Czytanie wzmacnia

9 października zapraszamy na VII Ogólnopolską Noc Bibliotek – Czytanie wzmacnia.

W programie naszych filii oferujemy ciekawe wernisaże wystaw malarskich – Jana Tytłaka w ramach cyklu „Ludzie z Pasją”, fotograficznych – „Lublin nocą” – wystawa fotografii Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej Anny Asyngier-Kozieł, a także wystawy fotografii Grażyny Tomczyk „Timor Wschodni i Liberia – różne drogi do wolności” oraz graficznych – Marii Jerzyk (Zinchenko) „Dualizm znaku graficznego”, podczas których artyści będą opowiadać o sobie i swojej twórczości.

 

Mamy też kilka spotkań autorskich między innymi w Filii nr 13, przy ul. Grażyny 13 zapraszamy na interesujące spotkanie z Jackiem Gallantem – dziennikarzem, byłym wiceprezydentem Lublina, i autorem książki „Pisane w kotle 2013- 2018”. Spotkaniu będzie towarzyszyła prezentacja zdjęć z Kosowa.

 

W BIBLIO, Filii nr 32 przy ul. Szaserów 13-15  będzie spotkanie z Krzysztofem Snarskim autorem książki „Staroobrzędowcy: historia, wiara i tradycja”.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa „Staroobrzędowcy – religia niewymarła” przygotowana przez kolektyw LUX w składzie: Emilia Pluta, Jerzy Machajek, Marcin Dąbrowski. Ekspozycja będzie czynna do 29 października.

 

Do Filii nr 30, przy ul. Braci Wieniawskich 5 zapraszamy na spotkanie z Wiktorem Kowalczykiem wokół tomiku wierszy „Trwanie i przemijanie” oraz wernisaż wystawy fotograficznej „W poszukiwaniu cienia”.

 

W tym roku obchodzimy Rok Cypriana Kamila Norwida, Julii Hartwig i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i tym poetom i ich twórczości  poświęcone będą spotkania w kilku naszych filiach.

 

Filia na Starym Mieście na swoim  fanpage’u przygotuje spotkanie historyczne z pracownikami Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN i wirtualną wycieczkę po Piwnicy pod Fortuną „ Ślad zaginionego sztambucha”.

 

W naszej ofercie znajdą się też warsztaty rodzinne, artystyczne, ekologiczne, quizy,  Ostry Dyżur Literacki, nauka i zabawy w języku francuskim,  koncert muzyki elektronicznej czy mobilne planetarium.

Dla rodziców małych dzieci będzie wykład  dr Małgorzaty Centner-Guz o szczególnych potrzebach młodego czytelnika, jak wzmacniać więź poprzez kontakt z książką.

 

Szczegółowy program VII Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek można znaleźć na naszej stronie biblioteki mbp.lublin.pl

Zapraszamy.

designed by net-line.pl