Poniedziałek, 25 Marca 2019
Temperatura: 0°C
Ciśnienie:
Wiatr:

Kultura koziolek.pl

Demakijaż — festiwal kina kobiet (2018-10-18)

Centrum Kultury w Lublinie i Stowarzyszenie Homo Faber zapraszają na trzecią edycję festiwalu Demakijaż. Od 24 do 28 października spotykamy się na seansach, debatach i koncertach w kobiecym i feministycznym klimacie. 

To propozycja dla wszystkich, którzy odczuwają potrzebę wspólnego oglądania i konfrontacji z innymi swojego myślenia o kobiecym świecie i filmach. Hasłem tegorocznej edycji jest „bunt”. Zastanowimy się nad koniecznością i niemożliwością jego wyrażania. W programie znalazło się ponad 30 filmów (w tym kilkanaście premier), w których zobaczymy różne oblicza buntu. Wszystko to w trzech sekcjach programowych. "Let's Start the Revolution" to filmy pokazujące różne oblicza protestu i cały przekrój nastrojów społecznych przeradzających się w osobiste - publiczne - polityczne rewolucje. Sekcja "Artystki" zawiera opowieści filmowe o kobiecym buncie poprzez sztukę. Dżender Blender to cykl ukazujący bunt poprzez ciało i seksualność. 
Pokażemy także premierowo kilkanaście krótkich metraży wyselekcjonowanych przez Joannę Bednarczyk podczas Brooklyn Women’s Film Festival. Będziemy dyskutować o prasie kobiecej w Polsce oraz spotkamy się z młodymi polskimi reżyserkami oraz autorkami książek: poradnika "Robię sobie remont" oraz „Psy ras drobnych”. Festiwal to także muzyka. Wśród zaproszonych artystów w Piwnicach CK usłyszymy m.in. takie zespoły jak Tarapaty i więcej sprzętu niż talentu, Pochwalone i Cudowne lata.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Kara dla sędzi za brak aresztu za molestowanie dziecka       Airbnb i Expedia ukarane za nielegalne noclegi        Koalicja Europejska wysoko wygrywa w okręgu warszawskim       Wzrost cen uzasadnia waloryzację umów z firmami budowlanymi       Neckermann: Agenci zauważyli, że się zmieniamy       Został jeszcze tydzień na rozliczenie CIT za 2018 rok       Hubert Hurkacz przegrał w Miami       Zasady opodatkowania zależą od rodzaju bonu       Marzenia o Niepodległej       Brytyjski MSZ ostrzega przed Marokiem       Zaliczka i dostawa na jednej fakturze       Twórcy gier wideo polują na celebrytów       Miłosz Szulc: RUCH walczy o przetrwanie       Wiemy jak rząd chce reanimować program Mieszkanie+       Dlaczego puste strony? Apel do eurodeputowanych       Kampania do PE: W poszukiwaniu nowego lejtmotywu       Koniec referendum strajkowego: Ostatnia szansa na pojednanie        Skoki narciarskie: Był Boss, będzie Dodo        Eliminacje ME 2020: Niemcy zdobyli Amsterdam       Polska - Łotwa 2:0. Wymęczone zwycięstwo