Kultura koziolek.pl

Dzień Roślin i Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS (2019-05-13)

Zzapraszamy do udziału w spacerze z okazji obchodów Dnia Roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Prezentacja dra Michała Czerneckiego pt. "Sztuka kochania w świecie roślin" odbędzie się 18 maja 2019 r. o godz. 17:00 i będzie dotyczyła podstępnych metod biologii rozwojowej nabytych przez rośliny. Celem każdego żywego organizmu na świecie jest wydanie potomstwa dla zachowania gatunku. Przemiana pokoleń u roślin jest bardzo zróżnicowana w zależności od grupy systematycznej i rozwija się w toku ewolucji w kierunku przystosowań do warunków środowiska. Po spacerze odbędzie się ognisko z pieczonymi ziemniakami. 

W przypadku silnych opadów deszczu spacer odbędzie się w głównej mierze w szklarni. Jeśli w tym czasie pogoda się nie zmieni, ognisko zostanie odwołane. Prosimy o stroje adekwatne do panującej aury.

Spotkanie z uczestnikami Dnia Roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się przy wejściu od ul. Willowej o godz. 17:00.

Uczestnictwo jest bezpłatne, jednak na wydarzenie obowiązują zapisy telefoniczne pod nr 81 743 49 00 do 17 maja do godz. 13:00 (pon.-pt. w godz. 7:00-15:00) lub rezerwacja miejsca na stronie internetowej wydarzenia: www.plantday.com.pl.

Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń.


Tego samego dnia (18 maja br.) zapraszamy również do udziału w Nocy Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS, która odbędzie się o godz. 18:00. Podczas wydarzenia organizatorzy zabiorą zainteresowanych na spacer po majowym Ogrodzie oraz podróż po świecie mitów oraz wierzeń związanych z królestwem roślin. Będzie można dowiedzieć się, jakie rośliny były wykorzystywane w dawnych obrzędach oraz które z nich stosowano w medycynie ludowej zarówno w Polsce, jak i w kulturach innych krajów. Na zakończenie zapraszamy do Wrzosowej Chatki na ognisko z pieczonymi ziemniakami.

Spotkanie z uczestnikami Nocy Muzeów rozpocznie się o godz. 18:00 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego UMCS od ul. Willowej .

W przypadku silnych opadów deszczu spacer odbędzie się w głównej mierze w szklarni. Jeśli w tym czasie pogoda się nie zmieni, ognisko zostanie odwołane. Prosimy o stroje adekwatne do panującej aury.

 
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Traveldata: Wakacje w górę, wakacje w dół       Plan ministra turystyki Grecji: Cztery procent wzrostu rocznie       Serie A: 3,5 mln euro to za mało za Stępińskiego       Sondaż: Studenci filozofii wybierają socjalizm       USA: Kongresmen z Polski wniesie rezolucję potępiającą Trumpa       Najbardziej stroma ulica świata jest w Walii       Boris Johnson oskarża lidera opozycji o antysemityzm       "Była premier dwukrotnie przegrywa walkę o komisję. Żenujące"       Ludowcy z głową na srebrnej tacy       Reforma edukacji, czyli pośpiech z sentymentu       "Symbol niemocy PiS w Europie". Komentarze po porażce Szydło       PiS będzie mówił o "dobrym czasie dla Polski i Polaków"       Instruktor zapłaci za niezdany egzamin kursanta       Poszukiwania Dawida: Sięgnięto po metody Archiwum X       Ursula von der Leyen walczy o każdy głos. Czy PiS ją poprze?       Beata Szydło ponownie odrzucona. Nie będzie szefową komisji       USA: Co piąty użytkownik Twittera obserwuje Donalda Trumpa       Kosiniak-Kamysz: Czas dyskusji minął       Rakieta powietrze-powietrze odebrana skrajnej prawicy       Amerykanie oddłużyli UPC, a Inea urosła