Festiwal Falkon już 8 listopada w Lublinie!

Data dodania: 07 listopad 2019
Festiwal Falkon już 8 listopada w Lublinie!

Przygotowania do tegorocznej edycji Falkonu idą pełną parą. Przedstawiamy Wam pierwszych gości, których będzie można spotkać na wydarzeniu oraz odkrywamy rąbek mocy atrakcji. A co najważniejsze: każdy może zostać częścią festiwalu.

 

 

 

Goście festiwalu Falkon 2.0


Grupa  Filmowa Darwin
     

Orki… orki z Majorki… Możliwe, że istnieje jakiś polski użytkownik internetu, który nigdy nie przyłapał się na mimowolnym podśpiewywaniu tego hitu, jednak my o nikim takim nie słyszeliśmy. Twórcami tej piosenki jest Grupa Filmowa Darwin, której dokonania możemy śledzić na YouTubie.

Jednymi z ich najchętniej oglądanych produkcji jest seria „Wielkie konflikty”, w której wcielając się w znane  powszechnie postacie wywracają ich historie o 180%.

W swojej pracy szczególną uwagę zwracają na wysoką jakość, ciągły rozwój oraz wolność artystyczną. No i humor, rzecz jasna!

 

 

Witold Jabłoński

Pisarz, tłumacz i lekkostrawny cynik.

Spod jego pióra wyszły między innymi cykl „Gwiazda Wenus, gwiazda Lucyfer”, „Miasto nawiedzonych” oraz „Słowo i miecz”. Często podróżuje, a zebrane doświadczenia wykorzystuje w pracy nad powieściami zarówno historycznych, jak i współczesnych.

W 2018 roku w serwisie Audioteka.pl ukazał się oparty na mitologii słowiańskiej audiobook „Dary bogów”. Aktualnie do rąk czytelników trafia jego książkowa wersja.

 

 

 

Alicja Janusz

Na co dzień tropi legendy i zapomniane historie, a hobbystycznie studiuje filologię niderlandzką.

Najchętniej życie spędziłaby z lutnią w ręku, ale trudno wyżywić z tego żarłocznego. Ukończyła więc lingwistykę stosowaną na UMCSie i została tłumaczką, w międzyczasie pisząc swoją debiutancką powieść „Ballady ze spalonego traktu”.

Jako pisarz i tłumacz jest związana z projektem „Fantazmaty”. Wolne chwile spędza z rekonstruktorami XVII-wiecznej Europy albo poznając tajniki gry na kolejnych instrumentach.

            

 

 

Agnieszka Hałas

Choć z wykształcenia jest biologiem to obecnie  wykonuje tłumaczenia naukowe, specjalistyczne i przekłada beletrystykę.

Jest autorką opowiadań między innymi zbioru „Między otchłanią, a morzem”, a także napisała powieść „Olga i osty”. Za swoją twórczość została wyróżniona Reflektorem „Nowej Fantastyki”. Prywatnie kocha koty i góry.

 

 

 


Zespół Machina
 

Grają razem od 2009 roku i sięgają po pochodną klasycznego rocka, southern rocka i bluesa.

Grupę możemy pamiętać z telewizyjnego show „Must Be The Music”, gdzie muzycy otarli się o półfinał. Poza tym zespół bierze udział w różnych festiwalach. Na jednym z nich został wyróżniony za nietuzinkową aranż oraz wykonanie utworu „Atlantyda”, a ich pracę oceniał sam autor piosenki, Grzegorz Turnau.

Do tej pory zespół wydał EP-kę „Deluxe Edition”, a na przełomie października i listopada ukaże się ich debiutancka płyta pod tytułem „Czarodzieje pustych słów”.

 

           

Magdalena Kowalska-Cichy

Skończyła historię i kulturoznawstwo, ale to jej pasja robi największe wrażenie. Trzeba przyznać, że nie każdy może pochwalić się tak oryginalnym hobby jakimi są dzieje prześladowania czarownic oraz funkcjonowanie dawnego wymiaru sprawiedliwości.

W tym roku w księgarniach pojawiła się jej pierwsza książka: „Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie.” Jest także autorką dwóch blogów – „Nie tylko czarownice” i „Nie tylko genealogia”.

 

 


Jacek Komuda        

Inaczej niż Sienkiewicz, woli pisać ku przestrodze niż ku pokrzepieniu serc. Naszym kolejnym gościem będzie pisarz i historyk, Jacek L. Komuda.

Możecie znać go, chociażby z cyklu „Samozwaniec”, który opowiada o wyprawie Dymitra Samozwańca na Moskwę na początku XVII wieku lub z „Galeonów Wojny” nawiązujących do walk polskiej floty za czasów Zygmunta III Wazy. Jest też współautorem gry fabularnej „Dzikie Pola” oraz scenariuszy do gier video „Wiedźmin”, „Earth 2160” i „Deadfall Adventures”.

Najważniejszym celem, jaki sobie stawia, jest przybliżenie i spopularyzowanie historii Rzeczypospolitej szlacheckiej.

 

 

Przygotowania do podróży


Helperzy Falkonu 2.0 – Wolontariusze są sercem i nieodłączną częścią falkonowej ekipy. Z ich strony otrzymuje się nieocenioną pomoc, a organizatorzy dzielą się z nimi swoim doświadczeniem i pokazują jak wygląda przygotowanie tak dużego wydarzenia od środka.

Każdy nasz pomocnik otrzymuje darmową wejściówkę na cały festiwal, umowę wolontariacką, koszulkę i specjalnie wydzielone miejsce do spania.

Aby wszyscy mogli zaangażować się tam gdzie najlepiej sprawdzą się ich umiejętności przygotowaliśmy kilka sekcji, do których mogą się zapisać:

  • Sekcja Opieki Nad Programem
  • Sekcja Opieki Nad Szkołą Programową
  • Sekcja Opieki Nad Sleeproom’ami
  • Sekcja Akredytacji
  • Zaopatrzenie/Logistyka
  • Grupy Szybkiego-Reagowania

 

Zostanie Helperem Falkonu 2.0 jest bardzo proste. Wystarczy mieć ukończone 16 lat i wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: http://falkon.co/wolontariat/

 

Jak jeszcze można się zaangażować? 

 

Strefa fantastycznych inicjatyw

Stefa fantastycznych inicjatyw to miejsce, które organizatorzy przekazują w ręce osób tak kreatywnych i twórczych. W ubiegłym roku ich stoiska zajęły powierzchnię ponad 1700m²! Podczas tej edycji również chcemy promować działania i pomysły fanów szeroko pojętej fantastyki. Tego czy na herbatę wpadniemy do post-apokaliptycznej wioski czy dokonamy kolonizacji kosmosu dowiemy się już w drugiej połowie października.

Zachęcamy do zgłaszania swoich projektów na adres piotr.kawka@falkon.co.

Zgłoś swój punkt programu

Są pomysły duże (patrz: kolonizacja kosmosu), jak i nieco mniejsze. To właśnie dlatego głowy pełne pomysłów zachęcamy do podzielenia się swoją wiedzą podczas prelekcji, a także umiejętnościami w ramach warsztatów. Jako, że każdy czasami lubi i potrzebuje odrobiny rywalizacji, szukamy również pomysłów na emocjonujące konkursy.

Osoby, które chciałby włączyć się w tworzenie festiwalu i mają pomysł na swój punkt programu zapraszamy do wypełnienia formularza do 10 października: https://tiny.pl/t18lv

 

Stoiska handlowe i reklamowe

Do współpracy zachęcamy także wystawców. Niesamowitych gadżetów i pamiątek przywołujących najlepsze falkonowe wspomnienia nigdy nie za wiele!

Oferta i formularz zgłoszeniowy znajduje się pod tym linkiem: http://falkon.co/wystaw

 Maja Wieczorek

designed by know-line.pl