Niedziela, 21 Października 2018
Temperatura: 5°C
Ciśnienie: 1029hPa
Wiatr: 7km/h N

Kultura koziolek.pl

Film w teatrze — Maja Kleczewska na Konfrontacjach Teatralnych (2018-09-20)

Program tegorocznych Konfrontacji wypełniają mocne nazwiska, wśród których niewątpliwie wyróżnia się Maja Kleczewska ze swoim spektaklem "Pod presją". 

Reżyserka sięgnęła po historię amerykańskiej rodziny z klasy średniej, inspirowaną filmem Johna Cassavetesa "Kobieta pod presją" z 1975 roku. Pierwotna wersja nie ulega większym zmianom: Mabel i Nick Longhetti to na pozór normalne małżeństwo. Ona dba o dom i rodzinę: gotuje, sprząta, zajmuje się dziećmi. Odbiera jednak świat nieco intensywniej, często narażając swym zachowaniem bliskich na zażenowanie. Nick kocha żonę, jednak nie do końca ją rozumie, a w chwili słabości umieszcza ukochaną w szpitalu psychiatrycznym. Na uwagę zasługuje forma spektaklu: na oczach widza realizowany jest film w teatrze, a widz staje się nie tylko obserwatorem, ale też reżyserem. 

Przed nami także potrójna dawka teatru Jana Mikuláška — czeskiego reżysera teatralnego współtworzącego obecnie najciekawszą scenę w kraju nad Wełtawą. W jego Divadlo Na zábradlí powstały takie spektakle jak "Obsesja" czy "Europeana", które obejrzymy podczas tegorocznej edycji.

Bilety dostępne w kasie CK i na portalu tiketto.pl
Karnety dostępne do 1 października
Do zobaczenia w teatrze!
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Trwa głosowanie. Problemy przy urnach zapisanych przez ePUAP       Jordania wypowie część układu pokojowego z Izraelem       "Konstytucja" na PKiN nie narusza ciszy wyborczej       Śląskie: Błąd na kartach do głosowania w Mikołowie       Kandydat skreślony tuż przed głosowaniem. Będzie protest?       Włamanie do budynku, w którym jest lokal wyborczy       Zakopane: Wyborcom wydano niewłaściwe karty do głosowania       Polacy głosują. Frekwencja do południa - 15,62 proc.       Problemy dopisanych osób. Ministerstwo: Jest nam przykro       Trzy osoby zatrzymane w związku z wyborami       Messi nie zagra z Realem Madryt       Policja zabrała posła do szpitala psychiatrycznego       Przewodnicząca komisji miała 1,5 promila alkoholu       Sondaż: Czy Brzęczek powinien podać się do dymisji       Amerykański senator: Za śmiercią Khashoggiego stoi książę       Barbara Hollender poleca nowości na DVD       Blokowała deportację Afgańczyka. Grozi jej więzienie       Niemcy do USA: Myślcie o konsekwencjach zerwania traktatu       Warszawa: Wyborcy odchodzą z kwitkiem       O przeszkodach w odsyłaniu przestępców