Kultura koziolek.pl

Film w teatrze — Maja Kleczewska na Konfrontacjach Teatralnych (2018-09-20)

Program tegorocznych Konfrontacji wypełniają mocne nazwiska, wśród których niewątpliwie wyróżnia się Maja Kleczewska ze swoim spektaklem "Pod presją". 

Reżyserka sięgnęła po historię amerykańskiej rodziny z klasy średniej, inspirowaną filmem Johna Cassavetesa "Kobieta pod presją" z 1975 roku. Pierwotna wersja nie ulega większym zmianom: Mabel i Nick Longhetti to na pozór normalne małżeństwo. Ona dba o dom i rodzinę: gotuje, sprząta, zajmuje się dziećmi. Odbiera jednak świat nieco intensywniej, często narażając swym zachowaniem bliskich na zażenowanie. Nick kocha żonę, jednak nie do końca ją rozumie, a w chwili słabości umieszcza ukochaną w szpitalu psychiatrycznym. Na uwagę zasługuje forma spektaklu: na oczach widza realizowany jest film w teatrze, a widz staje się nie tylko obserwatorem, ale też reżyserem. 

Przed nami także potrójna dawka teatru Jana Mikuláška — czeskiego reżysera teatralnego współtworzącego obecnie najciekawszą scenę w kraju nad Wełtawą. W jego Divadlo Na zábradlí powstały takie spektakle jak "Obsesja" czy "Europeana", które obejrzymy podczas tegorocznej edycji.

Bilety dostępne w kasie CK i na portalu tiketto.pl
Karnety dostępne do 1 października
Do zobaczenia w teatrze!
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Raport: Koreanki z Północy sprzedawane Chińczykom       Bierność porzucona przed wyborami       Trenerzy się nie znają       Gala LOTTO Ekstraklasy: Joel Valencia piłkarzem sezonu       Armenia: Blokada, czyli reforma sądów       Austria: Komu służy nagranie z Ibizy       Rainbow - mniej klientów, ale więcej przychodów       Ukraina: Wybory po wyborach       Transparentność pomoże w kryzysie       Wybory do PE: Skrajności Konfederacji       Francja: 42-latek umrze wbrew woli rodziców       Apostrof z literackimi gwiazdami       Bielan: Morawiecki majątek zdobył uczciwie       Idą wybory. Rządzący rozpruli worek z medalami       Komu zależy na regulacji Facebooka?       Niech przemówią armaty       Hudák: Trzeba zreorganizować gospodarkę       Prof. Kerber: Czas skończyć z unią szantażystów       Obrona Terytorialna: Ciosanie nowego wojownika       Książę Karol spotka się z Donaldem Trumpem