Poniedziałek, 17 Grudnia 2018
Temperatura: -2°C
Ciśnienie: 1022hPa
Wiatr: 1.1km/h E

Kultura koziolek.pl

Film w teatrze — Maja Kleczewska na Konfrontacjach Teatralnych (2018-09-20)

Program tegorocznych Konfrontacji wypełniają mocne nazwiska, wśród których niewątpliwie wyróżnia się Maja Kleczewska ze swoim spektaklem "Pod presją". 

Reżyserka sięgnęła po historię amerykańskiej rodziny z klasy średniej, inspirowaną filmem Johna Cassavetesa "Kobieta pod presją" z 1975 roku. Pierwotna wersja nie ulega większym zmianom: Mabel i Nick Longhetti to na pozór normalne małżeństwo. Ona dba o dom i rodzinę: gotuje, sprząta, zajmuje się dziećmi. Odbiera jednak świat nieco intensywniej, często narażając swym zachowaniem bliskich na zażenowanie. Nick kocha żonę, jednak nie do końca ją rozumie, a w chwili słabości umieszcza ukochaną w szpitalu psychiatrycznym. Na uwagę zasługuje forma spektaklu: na oczach widza realizowany jest film w teatrze, a widz staje się nie tylko obserwatorem, ale też reżyserem. 

Przed nami także potrójna dawka teatru Jana Mikuláška — czeskiego reżysera teatralnego współtworzącego obecnie najciekawszą scenę w kraju nad Wełtawą. W jego Divadlo Na zábradlí powstały takie spektakle jak "Obsesja" czy "Europeana", które obejrzymy podczas tegorocznej edycji.

Bilety dostępne w kasie CK i na portalu tiketto.pl
Karnety dostępne do 1 października
Do zobaczenia w teatrze!
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   W biurach podróży ferie o 60 złotych taniej       Czy powstanie nowy blok anty-PiS?        Dziwne przypadki pewnego procesu - komentuje Wojciech Tumidalski       Złodzieje polują na drogie auta       Sondaż: Opozycja czeka na lidera       W SLD i PO kłótnie przed wyborami       Zastraszający audyt w Wiśle Kraków       Narciarstwo alpejskie: Dwoje dominatorów       Puchar Świata: Sukcesy Piotra Żyły w Engelbergu       Badminton: Nie potrzeba czarodzieja       Powrót do raju - królestwa nudy       "Halka": Miłosny dramat na tle ładnego pejzażu gór       Marek A. Cichocki: W nierównowadze       UE: Mało sukcesów przed wyborami do PE       Rzeki społecznej wrażliwości płyną przed wyborami       Krzysztof Piątek znów przed Cristiano Ronaldo       Niemiecki minister: Nord Stream 2 może być usprawiedliwiony       Moskwa: Żółte kamizelki przed siedzibą FSB. Zatrzymania       Poroszenko: Rosja wycofała mniej niż 10 procent wojsk       ME w piłce ręcznej kobiet: Francja!