Poniedziałek, 18 Lutego 2019
Temperatura: 9°C
Ciśnienie: 1023hPa
Wiatr: 1.4km/h S

Kultura koziolek.pl

Film w teatrze — Maja Kleczewska na Konfrontacjach Teatralnych (2018-09-20)

Program tegorocznych Konfrontacji wypełniają mocne nazwiska, wśród których niewątpliwie wyróżnia się Maja Kleczewska ze swoim spektaklem "Pod presją". 

Reżyserka sięgnęła po historię amerykańskiej rodziny z klasy średniej, inspirowaną filmem Johna Cassavetesa "Kobieta pod presją" z 1975 roku. Pierwotna wersja nie ulega większym zmianom: Mabel i Nick Longhetti to na pozór normalne małżeństwo. Ona dba o dom i rodzinę: gotuje, sprząta, zajmuje się dziećmi. Odbiera jednak świat nieco intensywniej, często narażając swym zachowaniem bliskich na zażenowanie. Nick kocha żonę, jednak nie do końca ją rozumie, a w chwili słabości umieszcza ukochaną w szpitalu psychiatrycznym. Na uwagę zasługuje forma spektaklu: na oczach widza realizowany jest film w teatrze, a widz staje się nie tylko obserwatorem, ale też reżyserem. 

Przed nami także potrójna dawka teatru Jana Mikuláška — czeskiego reżysera teatralnego współtworzącego obecnie najciekawszą scenę w kraju nad Wełtawą. W jego Divadlo Na zábradlí powstały takie spektakle jak "Obsesja" czy "Europeana", które obejrzymy podczas tegorocznej edycji.

Bilety dostępne w kasie CK i na portalu tiketto.pl
Karnety dostępne do 1 października
Do zobaczenia w teatrze!
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   MSZ Izraela: Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki       Pilne spotkanie na Nowogrodzkiej. Bez premiera       Chiny chcą zbudować pierwszą elektrownię w kosmosie       Izrael: Była szefowa MSZ przechodzi na polityczną emeryturę       Nowy teledysk Slasha nakręcono w Łodzi       Morawiecki: Słowa szefa MSZ Izraela to antypolonizm       Rewolucja w leczeniu cukrzycy typu 2. Insulina w kapsułkach może zastąpić zastrzyki        Polska delegacja nie jedzie na szczyt V4 do Izraela       Gawłowski radzi Kaczyńskiemu, jak przetrwać w areszcie       Emirates polecą do Phnom Penh przez Bangkok       "Wyborcza" publikuje dowód wypłaty 50 tys. zł dla księdza       Rośnie napięcie między Indiami a Pakistanem       Znalazł 30-letni komputer Apple. Pytał, czy przywrócić grę       Paweł Kukiz: Tusk przy Schetynie jest malutki i słabiutki       Polski MSZ ponownie wzywa ambasador Azari       Kto zapłaci za pisanie donosów na firmy do skarbówki       "Iustitia" reaguje na pozew TVP przeciwko Bodnarowi       "Wielu Polaków odrzuca ustalenia o udziale w Holokauście"       Brexit: Bunt przeciw Corbynowi w Partii Pracy       Indie: Starcie w Kaszmirze, nie żyje czterech żołnierzy