Kultura koziolek.pl

Finał WOŚP już 13 stycznia 2019 (2019-01-09)

27. Finał WOŚP

13 stycznia 2019 r.

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Lublin 13 stycznia znów zagra głośno! Podczas 27. Finału WOŚP zapraszamy do Galerii Labirynt i na plac Zamkowy. W Galerii Labirynt startujemy już o godz. 9, to tutaj odbędą się "licytacje", występy wokalne, pokazy taneczne, samoobrony i karate oraz oczywiście pokazy pierwszej pomocy! Podczas tych wydarzeń każdy będzie mógł zmierzyć poziom cukru we krwi, a także pomóc swojemu genetycznemu bliźniakowi i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w Fundacji DKMS. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny!/datek do puszki. O godz. 12.30 wyruszy kolumna aut, która przejedzie głównymi ulicami Lublina- punktem początkowym i końcowym przejazdu jest plac Zamkowy, gdzie dla uczestników wydarzenia będzie czekał ciepły posiłek i napoje. Tutaj będzie można zobaczyć z bliska karetkę pogotowia i przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy. Na placu Zamkowym oprócz “wrzucenia” do puszki WOŚP czy też udziału w licznych "licytacjach", będzie można także pomóc w inny sposób. Podczas wydarzeń będziemy zbierać pokarm, koce i poduszki dla Lubelskiego Schroniska, a także plastikowe nakrętki dla Lubelskiego Hospicjum im Małego Księcia. Na koniec o godz. 17.30 zapraszamy na Serduszko i Światełko do Nieba na placu Zamkowym, a o godz. 20.00 pod Galerią. To wszystko nie udałoby się bez naszych sponsorów, którymi są: zespół Power, Lubhotel, Selgros, Auchan, piekarnia Kuźmiuk, firma Bury, A&M Brzezińscy WOMEN, sieć kwiaciarni AVILLA Gabriela, Dosmet, Drift Trike i Wrona Team, a także naszych partnerów, którzy przekazali przedmioty i vouchery na licytacje: Glosshunter, Wash&WAP, Domowy Autodetailing, Dobry Ton, Autografik, Art&Tatoo, Wolf-Moto, Autohaus Otto, RK Niedziałek, Motokasia, Błyskotliwy Kierowca oraz Fresh Kitchen. Zapraszamy do wspólnej zabawy! "Pomaganie jest dziecinnie proste."
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   NASA szuka ochotniczek. Do leżenia w łóżku       Spacer Włochów, niesamowity pościg Duńczyków        Ważny głos biskupów, ale spóźniony       Tabletka antykoncepcyjna dla mężczyzn coraz bliżej       Trzaskowski: Bulwary nad Wisłą zachowają swój charakter       Kaliningrad: krasnoludki niszczą narodową kulturę       Luz według Bernharda       Kosiniak-Kamysz: Zwrócę się o przełożenie strajku       Rosyjscy gubernatorzy: Do Senatu, biznesu lub więzienia       May straciła panowanie nad sterem       Unijne powitanie Xi w Paryżu       Erika Steinbach żąda pieniędzy dla Alternatywy dla Niemiec       Putin bardzo chce się spotkać z Kim Dzong Unem              Marcin Gortat: 14 milionów dolarów na drogę       Smoleński wyrzut sumienia PiS       Nauczyciele kontra system       Konserwatyzm jest w genach