Środa, 16 Stycznia 2019
Temperatura: 3°C
Ciśnienie: 1006hPa
Wiatr: 7.9km/h W

Kultura koziolek.pl

Finał WOŚP już 13 stycznia 2019 (2019-01-09)

27. Finał WOŚP

13 stycznia 2019 r.

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Lublin 13 stycznia znów zagra głośno! Podczas 27. Finału WOŚP zapraszamy do Galerii Labirynt i na plac Zamkowy. W Galerii Labirynt startujemy już o godz. 9, to tutaj odbędą się "licytacje", występy wokalne, pokazy taneczne, samoobrony i karate oraz oczywiście pokazy pierwszej pomocy! Podczas tych wydarzeń każdy będzie mógł zmierzyć poziom cukru we krwi, a także pomóc swojemu genetycznemu bliźniakowi i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w Fundacji DKMS. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny!/datek do puszki. O godz. 12.30 wyruszy kolumna aut, która przejedzie głównymi ulicami Lublina- punktem początkowym i końcowym przejazdu jest plac Zamkowy, gdzie dla uczestników wydarzenia będzie czekał ciepły posiłek i napoje. Tutaj będzie można zobaczyć z bliska karetkę pogotowia i przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy. Na placu Zamkowym oprócz “wrzucenia” do puszki WOŚP czy też udziału w licznych "licytacjach", będzie można także pomóc w inny sposób. Podczas wydarzeń będziemy zbierać pokarm, koce i poduszki dla Lubelskiego Schroniska, a także plastikowe nakrętki dla Lubelskiego Hospicjum im Małego Księcia. Na koniec o godz. 17.30 zapraszamy na Serduszko i Światełko do Nieba na placu Zamkowym, a o godz. 20.00 pod Galerią. To wszystko nie udałoby się bez naszych sponsorów, którymi są: zespół Power, Lubhotel, Selgros, Auchan, piekarnia Kuźmiuk, firma Bury, A&M Brzezińscy WOMEN, sieć kwiaciarni AVILLA Gabriela, Dosmet, Drift Trike i Wrona Team, a także naszych partnerów, którzy przekazali przedmioty i vouchery na licytacje: Glosshunter, Wash&WAP, Domowy Autodetailing, Dobry Ton, Autografik, Art&Tatoo, Wolf-Moto, Autohaus Otto, RK Niedziałek, Motokasia, Błyskotliwy Kierowca oraz Fresh Kitchen. Zapraszamy do wspólnej zabawy! "Pomaganie jest dziecinnie proste."
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Doda jednoczy artystów po śmierci Pawła Adamowicza       Syria: Chłód zabija dzieci. "Historia nas za to osądzi"       Brexit nie wystraszył rynków. Funt się umacnia       Konserwatyści i unioniści obronią May       Szef MSZ Niemiec: Izba Gmin nie wyraziła jasno czego chce       Schetyna w Sejmie: Pawła zabiła nienawiść       Nieoficjalnie: Zatrzymano mężczyznę, który groził Tuskowi       Wałęsa żegna Adamowicza: Do zobaczenia za chwilę       Farage: Zmierzamy do drugiego referendum ws. brexitu       Sejm uczci pamięć Pawła Adamowicza       Betlej: Touroperatorzy w gęstniejącej mgle       W 2018 r. w Donbasie zginęło ponad 100 ukraińskich żołnierzy       Sienkiewicz: Zabójstwo Adamowicza to mord polityczny       Neumann: Musimy obronić Polskę przed nienawiścią       "Mam nadzieję, że Tusk już nie będzie rozsiewał nienawiści"       Zaatakowali słonie kulami ognia       Mieszkańcy Edynburga za podatkiem turystycznym       Sprawozdanie finansowe złoży także zawodowy pełnomocnik       Nowa kandydatka na prezydenta USA. "Dać światu nadzieję"       Pentagon ostrzega przed chińską bronią