Kultura koziolek.pl

FRYDERYKI 2019 - NAGRODA DLA "SZUKAJ W SNACH" (2019-03-09)

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że wydana przez Teatr Stary płyta "Szukaj w snach" dziś wieczorem została laureatem Nagrody Muzycznej "Fryderyk" w kategorii "Album roku – muzyka dziecięca i młodzieżowa".

Na płycie zarejestrowane zostały utwory, które złożyły się na spektakl "Szukaj w snach". Jego premiera odbyła się 23 września 2017 r. w Teatrze Starym w Lublinie.

Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Mądre teksty dzięki gitarzyście i kompozytorowi jazzowemu Markowi Napiórkowskiemu stały się piosenkami,a potem Natalia Kukulska nadała im swój głęboki i ciepły głos. I tak powstał najpierw koncert, a potem płyta „Szukaj w snach”. Kołysanki, których uroda i dojrzałość zachwycają także dorosłych.

Płyta z kołysankami "Szukaj w snach" w wykonaniu Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego to kołysanki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. "Ta płyta koi" - napisał o niej Marcin Kydryński, a Daniel Wyszogrodzki dodał: "Piękne, mądre piosenki dla dzieci." 

Album tworzyli:
muzyka: Marek Napiórkowski 
słowa: Włodzimierz Wysocki 

Natalia Kukulska – śpiew 
Marek Napiórkowski – gitary 
Michał Dąbrówka – instrumenty perkusyjne 
Marcin Górny – instrumenty klawiszowe 
Paweł Pańta – kontrabas 

aranżacje: Marek Napiórkowski, Michał Dąbrówka 
produkcja muzyczna: Marek Napiórkowski 
miks i mastering: Sławomir „Guadky” Gładyszewski 

rysunki: Maria Ekier 
projekt graficzny: Adam Żebrowski 
zdjęcia z archiwum Teatru Starego: Dorota Awiorko / Wojciech Nieśpiałowski producent, wydawca płyty: Teatr Stary w Lublinie 
dystrybucja: Wydawnictwo Agora 

w przygotowaniu spektaklu "Szukaj w snach" wzięli również udział:
Katarzyna Jeznach (scenografia), Anna Żak i Ryszard Kalinowski (taniec) oraz Zespół Teatru Starego w Lublinie
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Atak nożem na policjanta w Busku-Zdroju       "Występ Tuska nie gwałci litery, ale gwałci ducha Traktatu"       Eurowizja: Holender wygrywa w Tel Awiwie       Terlikowski: Kolejne ofiary przemówią       Ławrentij Beria: Czerwony Prometeusz       Kto chce komisji ds. pedofilii w Kościele       Grand Prix na żużlu: Duńska niespodzianka na Narodowym       Boeing LOT-u awaryjnie lądował na Okęciu       Afera korupcyjna w Austrii. Będą przedterminowe wybory       Niemcy: będzie zakaz islamskich chust w szkołach?       Uzależnienie od pornografii rujnuje związki. To choroba       Ekstraklasa: W tył zwrot beniaminków       Dziewięć bramek w meczu Wisły Kraków z Miedzią Legnica       LOTTO Ekstraklasa: wyjazdowa wygrana Górnika       LOTTO Ekstraklasa: Wisła Płock zostaje w lidze       LOTTO Ekstraklasa: wysoka wygrana Śląska we Wrocławiu       Likwidacja fikcji awiza umożliwi unikanie pism z sądu       Iran i Rosja: dwa ważne problemy       Barbara Hollender poleca nowości na DVD       Bayern siódmy raz z rzędu mistrzem Niemiec