Kultura koziolek.pl

II Ogólnopolskie Forum Teatrów Chrześcijańskich w listopadzie (2018-11-08)

W połowie listopada w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się II Ogólnopolskie Forum Teatrów Chrześcijańskich. W ramach dwudniowego Forum odbędą się panele dyskusyjne, rozmowy z przedstawicielami teatrów chrześcijańskich, pokazy przedstawień oraz dyskusje pospektaklowe.

Na wydarzeniu pojawią się przedstawiciele 12. teatrów z całej Polski (m.in. Teatru Karola z Gliwic, Teatru Pantomimy DAR z Bydgoszczy czy Teatru Franciszka z Katowic). Podczas Forum zostaną zaprezentowane 4 spektakle: „Kto Ty jesteś?” Teatru A z Gliwic, „Lufy Pamfletów” Teatru Droga z Poznania, „Zagubiona owieczka” Teatru Eden z Wieliczki oraz „Krzesła” Teatru Logos z Łodzi.

Program:

PIĄTEK 16 XI

10.00-13.00 - Sesja naukowa „Oblicza wolności we współczesnym teatrze chrześcijańskim”

14.00 – rozpoczęcie FORUM,

- „KTO TY JESTEŚ?” - spektakl „Teatru-A” z Gliwic

– spotkania panelowe 

19.00 – „LUFY PAMFLETÓW” - spektakl teatru „Droga” z Poznania

- po spektaklu rozmowa z twórcami

 

SOBOTA 17 XI

10.00 – „ZAGUBIONA OWIECZKA” - spektakl teatru „EDEN” z Wieliczki

- po spektaklu rozmowa z twórcami

- spotkanie plenarne

15.00 – spotkania panelowe/warsztaty

17.00 – GOŚĆ FORUM – Ewa Wycichowska 

18.00 - „KRZESŁA” - spektakl teatru „Logos” z Łodzi

- po spektaklu rozmowa z twórcami

 

Miejsce: sala CTW-02 KUL

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w sali, w której będzie grany spektakl, obowiązują wcześniejsze rezerwacje. Organizatorzy proszę o przesyłanie zgłoszeń na adres: theatro.pretiosum@gmail.com.

 

Patroni medialny: TVP 3 Lublin, Lubelska.TV, Radio Lublin, Gość Niedzielny, Lubelski.pl, Koziolek.pl, e-teatr.pl

Projekt realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany w programie.
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   "Rząd Tuska nie słynął z dbania o kieszenie Polaków"       Ziobro po zeznaniach Tuska: Od czego jest premier?       Zdrojewski wystartuje z PSL? "Nasze oferty są poważne"       Zakaz noszenia symboli religijnych przegłosowany w Quebecu       Rosja chwali się pierwszymi dostarczonymi MiG-ami-35       Gloria Vanderbilt nie żyje. Słynna projektantka miała 95 lat       Ks. Michał Łos przegrał walkę z rakiem       Sasin: Wybuchy w Tupolewie? To pewna hipoteza       Gary Woodland: koszykarz, golfista, mistrz 119. US Open       Trudni rywale na drodze mistrza Polski       Artur Siódmiak: Wstyd na całą Europę       Görlitz: Imigrant wygrał z kandydatem AfD        Hongkong: młodzi napędzają protest       Tylko szalony Johnson może uratować torysów       Państwo unitarne, ale zdecentralizowane       Najkrócej o wolności       Przesadzone pogłoski o końcu Tuska       Gra do kilku bramek       Braki finansowania i ustawa przerzedzą pożyczkodawców       Deweloperzy sfinansują budowę pomnika gen. Ścibor-Rylskiego