Kultura koziolek.pl

In-between| performans Adiny Bar-On (2019-06-10)

Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Wstęp wolny

Performans Adiny Bar-On In-between koncentruje się na problematyce faz przejściowych oraz stref przejściowych jako temacie egzystencjalnym. Artystka zaprasza widzów, by stali się aktywnymi uczestnikami performansu, porzucili swój wygodny, stały punkt widzenia i wzięli udział w swego rodzaju egzystencjalnej podróży. Temat przejścia, często oparty na wątkach autobiograficznych, pojawia się w twórczości artystki od 1973 roku, kiedy jako studentka trzeciego roku Akademi Sztuk Pięknych i Wzornictwa Bezalel w Jerozolimie rozpoczęła swoją aktywność artystyczną jako performerka.

Adina Bar-On (1951) – jedna z pierwszych artystek uprawiających sztukę performance w Izraelu, biorąca także czynny udział w akcjach społecznych i politycznych. Jest znana z wykorzystywania swojego ciała w sugestywny i pełen ekspresji sposób, co wywołuje poprzez skoncentrowany dźwięk, ruch i wyraz twarzy. Jej performansy odnoszą się często do konfliktu tożsamości, kreuje sytuacje pełne emocji i stany pozwalające widzom na uczucie empatii lub krytycyzmu.
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Mała przewaga partii Ganca. Rządowy impas w Izraelu       Dwucyfrowy wzrost na rynku muzycznym       Pacjenci nie kupią wielu leków na zgagę. Decyzja GIF       Mężczyzna rzucił się z czwartego piętra w siedzibie Facebooka       Strajk Klimatyczny. Młodzi ludzie wyszli na ulice       Tajwan zrywa stosunki dyplomatyczne z Kiribati       Dlaczego wstyd przestał być wartością?       Fairweather: Uderzyła mnie zwyczajność Pileckiego       Waczyński: Byliśmy przygotowani na sukces       Bartoszewski: Ormianie sprzedali mnie Czeczenom       Dlaczego Bliski Wschód znów płonie?       Cichocki: Niemieckie państwo przestało funkcjonować       Jak Niemcom wraca pamięć       Przyjazd Trumpa do Polski? "Kalendarze są obciążone"       Korwin-Mikke o poparciu dla PiS: Durnych jest więcej              Ranking Samorządów 2019: Potencjał finansowy miast i gmin       Psychiatrzy krytykują akcję "nie świruj, idź na wybory"       Prezydent Duda oburzony akcją "Nie świruj, idź na wybory"       Pół roku po zakończeniu umowy. PFN płaciła dalej