Kultura koziolek.pl

In-between| performans Adiny Bar-On (2019-06-10)

Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Wstęp wolny

Performans Adiny Bar-On In-between koncentruje się na problematyce faz przejściowych oraz stref przejściowych jako temacie egzystencjalnym. Artystka zaprasza widzów, by stali się aktywnymi uczestnikami performansu, porzucili swój wygodny, stały punkt widzenia i wzięli udział w swego rodzaju egzystencjalnej podróży. Temat przejścia, często oparty na wątkach autobiograficznych, pojawia się w twórczości artystki od 1973 roku, kiedy jako studentka trzeciego roku Akademi Sztuk Pięknych i Wzornictwa Bezalel w Jerozolimie rozpoczęła swoją aktywność artystyczną jako performerka.

Adina Bar-On (1951) – jedna z pierwszych artystek uprawiających sztukę performance w Izraelu, biorąca także czynny udział w akcjach społecznych i politycznych. Jest znana z wykorzystywania swojego ciała w sugestywny i pełen ekspresji sposób, co wywołuje poprzez skoncentrowany dźwięk, ruch i wyraz twarzy. Jej performansy odnoszą się często do konfliktu tożsamości, kreuje sytuacje pełne emocji i stany pozwalające widzom na uczucie empatii lub krytycyzmu.
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Akcja CBA. Zatrzymano byłego senatora i jego syna       Müller: Weto prezydenta to nie jest najlepsze rozwiązanie       Trzęsienie ziemi na granicy Panamy i Kostaryki       Irańczyk uwiódł 23 kobiety jako Messi? Parastesh zaprzecza       Iran: Biały Dom jest "upośledzonym umysłowo"       Płatek: W więzieniach najczęściej siedzą wyborcy PiS       Dwaj Amerykanie zginęli na misji w Afganistanie       Szczucki: poprawmy urząd rzecznika praw obywatelskich       Były prezydent Gruzji dołącza do protestów       Były rajdowy mistrz Polski wyłudzał VAT? Zatrzymany       Tegoroczne wakacje coraz kosztowniejsze       Praca i wakacje w jednym? Biedronka kusi nad morzem       Wprowadzenie do sprawozdania finansowego       Skomputeryzowana etyka, czyli informatyczne zniewolenie       USA: Rzeczniczka Melanii została rzeczniczką Trumpa       Lufthansa zapłaci za sprzedaż usług dodatkowych?       Powypadkowa naprawa samochodu w księgach       "Kup pan wycieczkę", czyli naciągacze na Gran Canarii       Mueller odpowie przed Kongresem na pytania o Trumpa i Rosję       Sprzedaż wynajmowanego lokalu mieszkalnego a PIT