Inauguracja XVII AKADEMII PRZYSZŁOŚCI za nami

Data dodania: 31 Październik 2019
Inauguracja XVII AKADEMII PRZYSZŁOŚCI za nami

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to ogólnopolski program społeczny, który pomaga dzieciom przejść od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Ma na celu budowanie poczucia własnej wartości i pokazuje, że sukces jest na wyciągnięcie ręki każdego z nas. Dziecko przez cały rok, raz w tygodniu spotyka się z wolontariuszem, który wspiera go, motywuje. Relacja ta jest jak bańka mydlana – piękna i delikatna.

To właśnie bańki mydlane były tematem przewodnim uroczystej Inauguracji XVII edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, która odbyła się 26 października w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II. Dzieci  wraz z wolontariuszami i zaproszonymi gośćmi usiadły w ławkach, jak prawdziwi studenci, którzy rozpoczynają niezwykłą przygodę życia. W tym roku w naszym województwie w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI weźmie udział 88 dzieci z 9 kolegiów. Ten rok będzie dla nich wyjątkowym przeżyciem, dlatego też rozpoczęliśmy go w wyjątkowy sposób.

W tegorocznej Inauguracji oprócz dzieci i ich rodziców wzięli udział także wolontariusze, liderzy i Rada Wojewódzka AKADEMII PRZYSZŁOŚCI oraz nasi przyjaciele ze SZLACHETNEJ PACZKI. Wszyscy razem uczyliśmy się współpracy podczas budowania wieży z drewnianych kloców, a także rozwijaliśmy swoje umiejętności koordynacji ruchów podczas nauki żonglowania. Dzieci narysowały też niezwykłe bańki mydlane w kształtach, które ich zdaniem powinny przyjmować: były to kotki, gwiazdki i pieski, ale także tradycyjne, okrągłe bańki z tęczowym połyskiem. Wyjątkowym momentem podczas Inauguracji była chwila wręczenia indeksów sukcesu podopiecznym AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Po kolei zaprosiliśmy na scenę każde kolegium po odbiór indeksów oraz na wspólne zdjęcie całej drużyny z danego kolegium: dzieci, wolontariuszy, lidera i koordynatora szkolnego. Nasi mali bohaterowie otrzymali indeksy i wyprawki, które wzbudziły mnóstwo zainteresowania i radości.

Inauguracja przebiegała w radosnej i spokojnej atmosferze. Dzieci dobrze się bawiły, mogły poczuć się ważne, a to właśnie chcemy uzyskać w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Chcemy, aby każdy był ważny.

A skoro Inauguracja już za nami, ruszamy w drogę po wspaniałe sukcesy!

Aleksandra Baran

designed by net-line.pl