Jezioro Łabędzie w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie już 9 kwietnia

Data dodania: 09 marzec 2022
Jezioro Łabędzie w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie już 9 kwietnia

NAJPIĘKNIEJSZY SPEKTAKL BALETOWY ŚWIATA – JEZIORO ŁABĘDZIE
W WYKONANIU POLSKIEGO BALETU KRÓLEWSKIEGO
JUŻ 9 KWIETNIA W CENTRUM SPOTKANIA KULTUR W LUBLINIE

 

Polski Balet Królewski – jeden z najlepszych zespołów baletowych w Europie

 W ZWIĄZKU Z LICZNYMI PYTANIAMI INFORMUJEMY, ŻE NASZ ZESPÓŁ SKŁADA SIĘ Z POLSKICH I ZACHODNIOEUROPEJSKICH ARTYSTÓW, A WŚRÓD NASZYCH TANCERZY NIE MA ROSJAN

Polski Balet Królewski

Jeden z najmłodszych i jednocześnie jeden z najlepszych zespołów baletowych
w Europie. U podstaw tworzenia Polskiego Baletu Królewskiego legła myśl,
o próbie zebrania najlepszych polskich, zachodnio i południowoeuropejskich tancerzy w jeden zespół, który będzie odzwierciedleniem najlepszych tradycji tańca klasycznego, jak również poszukiwania oryginalnych i nowoczesnych środków artystycznej ekspresji.

Wśród artystów zespołu znajdują się nazwiska wybitnych tancerek
i tancerzy scen polskich i europejskich. Wspólnym mianownikiem wszystkich artystów tworzących Polski Balet Królewski jest ich wysoki poziom techniczny,
co niejednokrotnie znalazło potwierdzenie w zdobytych laurach konkursowych.
W gronie tego elitarnego zespołu znajdziecie państwo nazwiska tak utalentowanych mistrzyń i mistrzów tańca jak Marika Kucza – laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury, czy Arkadiusz Gumny będący solistą Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Tak dobrany zespół jest gwarancją mistrzowskiego warsztatu, jak i głębokiej znajomości światowej klasyki tańca oraz współczesnych trendów.

 

„Jezioro łabędzie”

Trudno znaleźć drugi tak mocno rozpoznawalny tytuł w całej literaturze baletowej, jak “Jezioro łabędzie”. Balet ten wsiąkł na tyle mocno w świadomość odbiorców, że stał się niemalże synonimem sztuki baletowej. Jak to często bywa prawdziwe arcydzieła zostają odkryte po czasie. To wyjątkowe dzieło nie od razu stało się przebojem. Premiera baletu w roku 1877, uznana została za klapę. Dopiero kolejna premiera, która odbyła się blisko dwadzieścia lat później, w nieco zmodyfikowanej formie dramaturgicznej i muzycznej zyskała przychylność publiczności. “Jezioro łabędzie” nazywane też baletem baletów to utwór o wysoce dramatycznym zabarwieniu, w którym szczęście może przynieść tylko śmierć. To także bardzo wymagające dzieło pod względem wykonawczym, o czym publiczność będzie mogła przekonać się sama, wybierając się na proponowany przez nas spektakl. Możliwość spędzenia wieczoru z artystami Polskiego Baletu Królewskiego, z pewnością dogodzi najbardziej wymagającym koneserom sztuki baletowej.

BILETY:

Księgarnia Książnica – Lublin, ul. Krakowskie Przedmieście 39

Sklep Muzyczny Riff – Lublin, ul. Lubartowska 11/13

 

BILETY ONLINE:

https://bkb.pl/62323-2cc4d

designed by net-line.pl