Kultura koziolek.pl

Koncert w maju w DDK "Węglin" (2019-04-24)

23.05.2019, godz. 17.00 - koncert "KAMERALNIE", z cyklu "Zawsze klasyka", wstęp wolny.

 

Zawsze klasyka

Tryptyk Moniuszkowski – Kameralnie

23.05.2019, godz. 17.00

Kuratorka cyklu - Magdalena Żelazko

 

W maju, w miesiącu dwusetnych urodzin kompozytora, serdecznie zapraszamy na ostatnią część Tryptyku Moniuszkowskiego, podczas której zostanie zaprezentowana kameralna twórczość Stanisława Moniuszki. To niewielka część jego spuścizny kompozytorskiej charakteryzująca się prostotą i śpiewnością, a pod względem stylistycznym pozostająca pod wpływem klasyków wiedeńskich  i mająca duży wpływ na rozwój polskiej kameralistyki.

 

Podczas majowego spotkania z muzyką w ramach cyklu „Zawsze klasyka” wystąpi Kwartet smyczkowy Stowarzyszenia Wschód Kultury w składzie: Natalia Kozub, Aleksander Resiak, Emilia Siepkowska, Michał Wroński.

 

Kwartet powstał z inicjatywy artystów Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, uczestników licznych kursów mistrzowskich i warsztatów muzycznych w kraju i za granicą. Soliści biorą udział w projektach zarówno klasycznych: symfonicznych, kameralnych, jak i rozrywkowych czy edukacyjnych, a także w międzynarodowych produkcjach i trasach koncertowych.

Od wielu lat jako soliści i kameraliści biorą czynny udział w życiu artystycznym Lublina. Współpracują z wieloma instytucjami kulturalnymi, m. in.: Towarzystwem Muzycznym im. H. Wieniawskiego, Teatrem Starym, Teatrem Muzycznym, Teatrem im. Juliusza Osterwy, Chórem Politechniki Lubelskiej, kwartetami smyczkowymi Kwartemia, Ambitus i Concerto.

 

Wstęp wolny!

O cyklu:

Zawsze ceniona, zawsze szanowana, Zawsze klasyka. Doskonała, wzorowa, pierwszorzędna. W różnych dziedzinach życia odwołujemy się do wzorców klasycznych. Mówimy, że klasyka jest zawsze w modzie. Podczas koncertów odbywających się w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” będziemy się przekonywać o ponadczasowości muzyki klasycznej. O tym, że warto sięgać do korzeni. Zaproszeni Artyści, których pasją jest odkrywanie i interpretowanie na nowo zapomnianych dzieł zaprezentują twórczość wielkich kompozytorów.

 

 
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Rosyjska flota powiększyła się o atomowy lodołamacz       Jak Ławrientij Beria chciał rozbić ZSRR       66 proc. Polaków: Zmiany klimatu wpłyną na nasze życie       Michał Kucharczyk odchodzi z Legii Warszawa       Iran może zatopić amerykańskie okręty wojenne "tajną bronią"       Trybunał: Rosja musi uwolnić marynarzy z Ukrainy. Natychmiast       Ambasador USA wzywa Pekin do dialogu z Dalajlamą       Placówka dyplomatyczna Tajwanu w USA zmienia nazwę       Afryka: Sukcesy dżihadystów w rejonie Sahelu       Agent ubezpieczeniowy oszukał firmę na 1,3 mln zł       Drzyzga: Najważniejsze są kwalifikacje olimpijskie       Rosjanin szmuglował instrukcje do F-16. Tłumaczenie zwala z nóg       Wojna domowa po angielsku       Wtyczka zablokuje irytujące zdjęcia bobasów na Facebooku       Wypadek awionetki pod Poznaniem       Trzęsienie ziemi kilka godzin przed lądowaniem Trumpa       Starcie w więzieniu. Nie żyje 29 osadzonych       SpaceX umieścił 60 satelitów na orbicie. Nowa era internetu?       Nielegalni imigranci w naczepie ciężarówki       Kolejka na Mount Everest. Kolejne ofiary