Kultura koziolek.pl

Koncert w maju w DDK "Węglin" (2019-04-24)

23.05.2019, godz. 17.00 - koncert "KAMERALNIE", z cyklu "Zawsze klasyka", wstęp wolny.

 

Zawsze klasyka

Tryptyk Moniuszkowski – Kameralnie

23.05.2019, godz. 17.00

Kuratorka cyklu - Magdalena Żelazko

 

W maju, w miesiącu dwusetnych urodzin kompozytora, serdecznie zapraszamy na ostatnią część Tryptyku Moniuszkowskiego, podczas której zostanie zaprezentowana kameralna twórczość Stanisława Moniuszki. To niewielka część jego spuścizny kompozytorskiej charakteryzująca się prostotą i śpiewnością, a pod względem stylistycznym pozostająca pod wpływem klasyków wiedeńskich  i mająca duży wpływ na rozwój polskiej kameralistyki.

 

Podczas majowego spotkania z muzyką w ramach cyklu „Zawsze klasyka” wystąpi Kwartet smyczkowy Stowarzyszenia Wschód Kultury w składzie: Natalia Kozub, Aleksander Resiak, Emilia Siepkowska, Michał Wroński.

 

Kwartet powstał z inicjatywy artystów Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, uczestników licznych kursów mistrzowskich i warsztatów muzycznych w kraju i za granicą. Soliści biorą udział w projektach zarówno klasycznych: symfonicznych, kameralnych, jak i rozrywkowych czy edukacyjnych, a także w międzynarodowych produkcjach i trasach koncertowych.

Od wielu lat jako soliści i kameraliści biorą czynny udział w życiu artystycznym Lublina. Współpracują z wieloma instytucjami kulturalnymi, m. in.: Towarzystwem Muzycznym im. H. Wieniawskiego, Teatrem Starym, Teatrem Muzycznym, Teatrem im. Juliusza Osterwy, Chórem Politechniki Lubelskiej, kwartetami smyczkowymi Kwartemia, Ambitus i Concerto.

 

Wstęp wolny!

O cyklu:

Zawsze ceniona, zawsze szanowana, Zawsze klasyka. Doskonała, wzorowa, pierwszorzędna. W różnych dziedzinach życia odwołujemy się do wzorców klasycznych. Mówimy, że klasyka jest zawsze w modzie. Podczas koncertów odbywających się w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” będziemy się przekonywać o ponadczasowości muzyki klasycznej. O tym, że warto sięgać do korzeni. Zaproszeni Artyści, których pasją jest odkrywanie i interpretowanie na nowo zapomnianych dzieł zaprezentują twórczość wielkich kompozytorów.

 

 
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Zmarł Tomasz Prażmowski       Horała: Nie urządza się meczów ekstraklasy z okręgówką       Trump wyciąga rapera z więzienia po bójce w Szwecji       Zatrzymania po Marszu Równości w Białymstoku       Wałęsa zainaugurował start Obywatelskiej Pomocy Wyborczej       Piekielnie drogie czartery VIP-ów       Putin: Polska przeciągała Ukrainę na stronę katolicyzmu       Podwyżki cen wyraźnie szkodzą Netflixowi       Łuczewski: Wspólny wróg pozwala nam się jednoczyć       Gwangju. Rebelia w basenie       Linie lotnicze wstrzymują rejsy do Kairu. Nie jest bezpiecznie       Rosyjscy hakerzy zaatakowali bułgarski urząd. To zemsta       Maurizio de Giovanni: Sprawcy zbrodni są często lepsi od ofiar       Sondaż: Czy należy znieść próg wyborczy do Sejmu?       Niemcy: kościoły chrześcijańskie tracą wiernych       Poszukiwany pięcioletni Dawid nie żyje       Konstruował broń dla Hitlera, pomógł w lądowaniu na Księżycu       Prezes PSL: Posłuchaliśmy naszych wyborców       Mazurek: Danucie i Jackowi do sztambucha       PKO Ekstraklasa: Szybki gol Piasta i kłopoty w końcówce. Mistrz bez wygranej na inaugurację