Kulturalny rozkład jazdy na weekend: 29 listopada – 1 grudnia spędź w Lublinie!

Data dodania: 28 Listopad 2019
Kulturalny rozkład jazdy na weekend: 29 listopada – 1 grudnia spędź w Lublinie!

Festiwale, koncerty i warsztaty – kolejny weekend w Lublinie obfituje w wydarzenia kulturalne. Sprawdź, co tym razem będzie się działo w mieście! 

MIKOŁAJKI FOLKOWE 

  1. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” będzie trwać przez cały weekend. 29 i 30 listopada organizatorzy zapraszają do Centrum Spotkania Kultur, gdzie odbędzie się m.in.: konkurs z cyklu „Scena Otwarta”, Jarmark Cudów, Mikołajkowy Gabinet Portretowy oraz Festiwalowe Żywe Książki. Będą też koncerty. Na scenie zobaczymy: Dagadanę, Kalakana, Romengo, Orkiestrę Św. Mikołaja i Moritmo. W niedzielę impreza przeniesie się do ACK Chatki Żaka, w której nie zabraknie ciekawych warsztatów, a na zakończenie festiwalu wystąpi Namgar. 

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na stronie: http://www.mikolajki.folk.pl/?f=2019,program

Bilety w cenach 20-40 zł. 

LUBELSKIE TARGI PIW RZEMIEŚLNICZYCH 

W najbliższy weekend w Lublinie swój raj odnajdą miłośnicy złotego trunku. Przez 3 dni w halach Targów Lublin odbywać się będzie 5. edycja Lubelskich Targów Piw Rzemieślniczych. Podczas wydarzenia swoje wyroby zaprezentuje ponad 30 browarów, którzy dla smakoszy przygotowali przeszło 200 smaków piwa. Nie zabraknie piw rzemieślniczych i kraftowych nie tylko z Polski, ale i zza granicy. Będzie też cydr oraz propozycje bezalkoholowe. 

Bilety w cenach 9-10 zł/dzień. 

STREFA INNYCH BRZMIEŃ: OPLA (BUKOWSKI/ZEMLER)

W piątek (29 listopada) w Próba Cafe odbędzie się koncert z cyklu Strefa Innych Brzmień, organizowany przez lubelskie Warsztaty Kultury. Tym razem na scenie zobaczymy Piotra Bukowskiego i Huberta Zemlera, czyli projekt OPLA. Duet wydał niedawno album zatytułowany „Obertasy”. Koncert będzie więc idealną okazją, by sprawdzić, jak tradycyjna polska muzyka taneczna (oberki) brzmi w rockowym wydaniu. Start o godz. 19:00. 

Bilety w cenach 15-20 zł. 

CZAPKOWARSZTATY W CHLEBAKU 

Powłóczeni zapraszają na kolejne warsztaty z dziergania czapek na drutach na żyłce. Tym razem wydarzenie odbędzie się w niedzielę (1 grudnia) w bistro Chlebak przy ul. Kapucyńskiej 2. Organizatorka zapewnia wszelkie niezbędne materiały do wykonania zadania, a także poczęstunek i profesjonalną fotorelację po zakończeniu spotkania. Warsztaty przeznaczone są dla każdego, niezależnie od wieku. Początek o godz. 10:00. 

Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 230 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy poprzez wiadomość prywatną na fanpage’u Powłóczeni.

„CZARODZIEJE PUSTYCH SŁÓW”, CZYLI KONCERT MACHINY W KLUBIE 30 

Zespół Machina zaprasza 1 grudnia na premierowy koncert z okazji wydania swojej debiutanckiej płyty zatytułowanej „Czarodzieje Pustych Słów”. Podczas wydarzenia grupa zaprezentuje nie tylko autorskie kawałki, ale zagra również covery dobrze znanych rockowych utworów. Po koncercie będzie można kupić płytę oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z zespołem. Początek wydarzenia o godz. 19:00. 

Bilety wstępu kosztuje 15 zł. Studenci, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej wchodzą za darmo. 

 

Ponadto, w ten weekend w Lublinie odbędzie się wiele imprez andrzejkowych, o których pisaliśmy tutaj: http://koziolek.pl/najlepsze-propozycje-na-andrzejki-w-lublinie/

 

Patrycja Wójtowicz

designed by net-line.pl