KULTURALNY ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND: 6-8 GRUDNIA SPĘDŹ W LUBLINIE!

Data dodania: 07 Grudzień 2019
KULTURALNY ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND: 6-8 GRUDNIA SPĘDŹ W LUBLINIE!

Festiwale, targi, parada motocyklowa mikołajkowy weekend w Lublinie obfituje w wydarzenia kulturalne. Sprawdź, co tym razem dzieje się w mieście!

ZOOMIKOŁAJKI W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

6 grudnia (piątek) o godz. 12:00 przy ul. Metalurgicznej 5 rozpocznie się dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. W programie m.in.: konkurs z nagrodami, Bomb(k)owe zawody z drużyną AZS UMCS Lublin Futsal oraz kolędowanie z Dariuszem Tokarzewskim.

Wstęp jest darmowy.

SYMPHONICA 2 – KONCERT W CENTRUM SPOTKANIA KULTUR

W mikołajkowy wieczór (6 grudnia) w CSK odbędzie się multimedialne widowisko muzyczne Symphonica. Wydarzenie to jest połączeniem rockowych i metalowych klasyków z symfonicznymi aranżacjami. Na scenie przy akompaniamencie składu Filharmonii Futury wystąpią m.in.: Damian Ukeje, Monika Pilarczyk i Sylwia Lorens. Pojawi się także gość specjalny, czyli Michał Szpak. Początek koncertu o godz. 19:00.

Bilety w cenach 80-120 zł.

JAZZ BEZ FESTIWAL

Dwa dni przepełnione muzyką jazzową czekają na uczestników 12. edycji festiwalu Jazz Bez w Lublinie, która odbędzie się 6-7 grudnia. W pierwszy dzień na scenie Sali Widowiskowej Centrum Kultury w projekcie poświęconym Markijanowi Ivaszczyszynowi wystąpi PKP Trio+Hnydyn+Kushniruk. Tuż po nich muzyka przeniesie się do Piwnic CK, by tam mogło się zaprezentować Anesthesis Trio. W sobotę festiwal rozpocznie się zaś od podwójnego recitalu Piotra Sałajczyka i Mihkela Polla w Sali Widowiskowej, a następnie ponownie zejdzie do Piwnic, gdzie tym razem będzie można posłuchać LOTTO oraz 1988, czyli Przemysława Jankowiaka. Początek koncertów o godz. 19:00.

Bilety w cenie 25 zł za wstęp na dwa koncerty.

UKRAINA! FESTIWAL FILMOWY

4. edycja festiwalu filmowego Ukraina! odbędzie się w lubelskim Centrum Kultury 6-8 grudnia. Wydarzenie ma na celu zaprezentowanie współczesnej kultury ukraińskiej, zwłaszcza pod kątem kinematografii. Na uczestników czeka aż 8 projekcji filmowych oraz spotkania z reżyserami: Narimanem Alievem i Viktorem Hromem, a także z aktorem jednego z prezentowanych filmów oraz podpułkownikiem Viktorem Sikozą. Festiwal otworzy pokaz dokumentu „Mit”, zaplanowany na godz. 18:30 w piątek.

Bilety: 8 zł (ulgowy) – 10 zł (normalny). Karnet na wszystkie seanse – 35 zł.

PASJE – ŁOWIECTWO, STRZELECTWO, SURVIVAL

W weekend (7-8 grudnia) w halach Targów Lublin po raz pierwszy odbędą się targi myśliwskie. W programie wydarzenia znajdują się m.in.: warsztaty, pokazy, wystawy, spotkania z ekspertami w dziedzinie łowiectwa i survivaluoraz konkursy. Będzie też paintball laserowy i strzelnice. Ponadto, odbędzie się pokaz gotowania dań z dziczyzny wraz z degustacją.

Targi rozpoczną się w sobotę o godz. 10:00 i potrwają do godz. 18:00 w niedzielę.

Bilety: 8 zł (ulgowy) – 15 zł (normalny).

MOTOMIKOŁAJE

W niedzielę (8 grudnia) na Placu Zamkowym w Lublinieodbędzie się 12. edycja MotoMikołajów. W ramach akcji prowadzona jest zbiórka słodyczy i zabawek dla dzieci. W południe motocykliści wyruszą paradą do szpitala przy ul. Chodźki. Odwiedzą także najmłodszych w Domu Samotnej Matki, Domu Dziecka przy ul. Pogodnej oraz szpital przy al. Kraśnickiej. Początek wydarzenia o godz. 11:30.

Patrycja Wójtowicz

designed by net-line.pl