Lublin business run 2019

Data dodania: 01 październik 2019
Lublin business run 2019

Ósma edycja największego charytatywnego biegu biznesowego w województwie lubelskim, czyli Lublin Business Run ruszyła 8 września. Głównym celem wydarzenia była pomoc osobom niepełnosprawnym ruchowo. 

W tym roku dochód z imprezy został przeznaczony dla 10-letniego Oskara Wojciechowskiego z Lublina, który urodził się z zespołem wad wrodzonych. Chłopiec przeszedł już kilka ciężkich operacji, a w wieku 2 lat amputowano mu lewą nogę. Teraz czas na nową protezę i to właśnie w tym celu pobiegli tegoroczni uczestnicy sztafety. W lubelskim biegu wzieło udział około 120 pięcioosobowych drużyn.

Trasa liczyła 3,5 km i przebiegała przez Aleje Racławickie (start i meta obok Lubelskiego Centrum Konferencyjnego), Krakowskie Przedmieście, deptak do placu Łokietka, a następnie zawróciła przez ulicę Świętoduską i Zieloną, łącznik Staszica, plac Litewski, Krakowskie Przedmieście i Aleje Racławickie do skrzyżowania z ul. Łopacińskiego, gdzie nastąpił ostatni nawrót. Rozgrzewkę tuż przed startem poprowadziła dla uczestników trenerka fitness Angelika Maciążek. 

Bieg w Lublinie jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run, która odbyła się w tym samym terminie w 9 największych miastach w Polsce. 

Patrycja Wójtowicz

designed by net-line.pl