Kultura koziolek.pl

Majowa scena Centrum Kultury (2019-05-09)

W maju zaprosimy widzów na spektakle dobrze znane lubelskiej publiczności, a także prezentacje z nurtu teatru tańca. Na scenie CK zobaczymy m.in. produkcje Sceny InVitro, Teatru Czytelni Dramatu oraz młodych polskich choreografów. 

Rozpoczniemy od czytania scenicznego w wykonaniu aktorów Teatru Seniora. Ich „Kalejdoskop” to interpretacja tekstów Edgara Lee Mastersa, który jako pierwszy w historii literatury wpadł na pomysł spisania wierszy pod postacią epitafiów.  „Ony” Teatru Czytelni Dramatu to zwycięski spektakl 21. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Sztuki Współczesnej. Opowiada o mierzeniu się z własnym cierpieniem i samotnością oraz nauce czym jest miłość i odpowiedzialność. Aktorów Teatru Seniora zobaczymy też w „Kabarecie Starszych Pań i Panów”, który wykorzystuje piosenki Jeremiego Przybory i muzyki Jerzego Wasowskiego z programu „Kabaret Starszych Panów”. Na scenie CK zagoszczą też spektakle taneczne: „We_selle” Wojciecha Mochnieja, gdzie choreograf prezentuje ceremonię zaślubin, odwołując się do „Wesela” Wyspiańskiego i „Ślubu” Gombrowicza. Zobaczymy też prezentację jednego z czołowych polskich twórców polskiej sceny tańca — „Mute” Janusza Orlika. W kolejnej odsłonie cyklu czytań scenicznych poświęconych twórczości Williama Szekspira posłuchamy komedii „Jak wam się podoba”, w której głównym poruszanym tematem jest płeć płci. Końcówka miesiąca należy do Sceny InVitro, gdzie Łukasz Witt-Michałowski w spektaklu „Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)” zwraca uwagę na problemy ojców samotnie wychowujących swoje dzieci. 
Maj to także szereg spektakli z nurtu teatru improwizowanego. Przed nami występy grup Innymi Słowy ImproLukla Show oraz 7. edycja Lublin Jam Improv, podczas której swoje umiejętności zaprezentują Innymi Słowy Impro oraz Teatr Bezczelny.

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Rosyjska flota powiększyła się o atomowy lodołamacz       Jak Ławrientij Beria chciał rozbić ZSRR       66 proc. Polaków: Zmiany klimatu wpłyną na nasze życie       Michał Kucharczyk odchodzi z Legii Warszawa       Iran może zatopić amerykańskie okręty wojenne "tajną bronią"       Trybunał: Rosja musi uwolnić marynarzy z Ukrainy. Natychmiast       Ambasador USA wzywa Pekin do dialogu z Dalajlamą       Placówka dyplomatyczna Tajwanu w USA zmienia nazwę       Afryka: Sukcesy dżihadystów w rejonie Sahelu       Agent ubezpieczeniowy oszukał firmę na 1,3 mln zł       Drzyzga: Najważniejsze są kwalifikacje olimpijskie       Rosjanin szmuglował instrukcje do F-16. Tłumaczenie zwala z nóg       Wojna domowa po angielsku       Wtyczka zablokuje irytujące zdjęcia bobasów na Facebooku       Wypadek awionetki pod Poznaniem       Trzęsienie ziemi kilka godzin przed lądowaniem Trumpa       Starcie w więzieniu. Nie żyje 29 osadzonych       SpaceX umieścił 60 satelitów na orbicie. Nowa era internetu?       Nielegalni imigranci w naczepie ciężarówki       Kolejka na Mount Everest. Kolejne ofiary