Kultura koziolek.pl

Majowa scena Centrum Kultury (2019-05-09)

W maju zaprosimy widzów na spektakle dobrze znane lubelskiej publiczności, a także prezentacje z nurtu teatru tańca. Na scenie CK zobaczymy m.in. produkcje Sceny InVitro, Teatru Czytelni Dramatu oraz młodych polskich choreografów. 

Rozpoczniemy od czytania scenicznego w wykonaniu aktorów Teatru Seniora. Ich „Kalejdoskop” to interpretacja tekstów Edgara Lee Mastersa, który jako pierwszy w historii literatury wpadł na pomysł spisania wierszy pod postacią epitafiów.  „Ony” Teatru Czytelni Dramatu to zwycięski spektakl 21. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Sztuki Współczesnej. Opowiada o mierzeniu się z własnym cierpieniem i samotnością oraz nauce czym jest miłość i odpowiedzialność. Aktorów Teatru Seniora zobaczymy też w „Kabarecie Starszych Pań i Panów”, który wykorzystuje piosenki Jeremiego Przybory i muzyki Jerzego Wasowskiego z programu „Kabaret Starszych Panów”. Na scenie CK zagoszczą też spektakle taneczne: „We_selle” Wojciecha Mochnieja, gdzie choreograf prezentuje ceremonię zaślubin, odwołując się do „Wesela” Wyspiańskiego i „Ślubu” Gombrowicza. Zobaczymy też prezentację jednego z czołowych polskich twórców polskiej sceny tańca — „Mute” Janusza Orlika. W kolejnej odsłonie cyklu czytań scenicznych poświęconych twórczości Williama Szekspira posłuchamy komedii „Jak wam się podoba”, w której głównym poruszanym tematem jest płeć płci. Końcówka miesiąca należy do Sceny InVitro, gdzie Łukasz Witt-Michałowski w spektaklu „Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)” zwraca uwagę na problemy ojców samotnie wychowujących swoje dzieci. 
Maj to także szereg spektakli z nurtu teatru improwizowanego. Przed nami występy grup Innymi Słowy ImproLukla Show oraz 7. edycja Lublin Jam Improv, podczas której swoje umiejętności zaprezentują Innymi Słowy Impro oraz Teatr Bezczelny.

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Traveldata: Wakacje w górę, wakacje w dół       Plan ministra turystyki Grecji: Cztery procent wzrostu rocznie       Serie A: 3,5 mln euro to za mało za Stępińskiego       Sondaż: Studenci filozofii wybierają socjalizm       USA: Kongresmen z Polski wniesie rezolucję potępiającą Trumpa       Najbardziej stroma ulica świata jest w Walii       Boris Johnson oskarża lidera opozycji o antysemityzm       "Była premier dwukrotnie przegrywa walkę o komisję. Żenujące"       Ludowcy z głową na srebrnej tacy       Reforma edukacji, czyli pośpiech z sentymentu       "Symbol niemocy PiS w Europie". Komentarze po porażce Szydło       PiS będzie mówił o "dobrym czasie dla Polski i Polaków"       Instruktor zapłaci za niezdany egzamin kursanta       Poszukiwania Dawida: Sięgnięto po metody Archiwum X       Ursula von der Leyen walczy o każdy głos. Czy PiS ją poprze?       Beata Szydło ponownie odrzucona. Nie będzie szefową komisji       USA: Co piąty użytkownik Twittera obserwuje Donalda Trumpa       Kosiniak-Kamysz: Czas dyskusji minął       Rakieta powietrze-powietrze odebrana skrajnej prawicy       Amerykanie oddłużyli UPC, a Inea urosła