Kultura koziolek.pl

Majówka nad Zalewem (2019-04-24)

 

Słoneczny Wrotków zaprasza mieszkańców Lublina nad Zalew Zemborzycki już w maju. Przed nowym otwarciem kompleksu basenów przygotowaliśmy moc atrakcji.

 

 

Nowy projekt na rekreacyjnej, sportowej i gastronomicznej mapie Lublina.

Chcemy połączyć możliwość aktywnego spędzania czasu z czerpaniem przyjemności z kontaktu z naturą.

Połączymy różne formy aktywności fizycznej: kajaki czy fitness z relaksem: śniadaniami na trawie, ogniskami, grillowaniem i śpiewaniem szant.

Wykorzystamy unikatowe otoczenie Zalewu Zemborzyckiego, czerpiąc z przyrody inspirację i spokój.

Zachęcimy do odkrywania nowych form spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, i to nie wyjeżdżając z miasta.

 

12 maja: Szanty przy ognisku – koncert Szantymen

(teren eventowy ośrodka Słoneczny Wrotków)

Skoro zachęcamy mieszkańców do wizyty nad „lubelskim morzem”, jak często jest nazywany Zalew Zemborzycki, to muszą pojawić się szanty.

W niedzielę 12 maja do wspólnej zabawy przy najpopularniejszych morskich pieśniach zaprosi znany lubelski zespół Szantymen.

Rozpalimy ogromne ognisko, które będzie zapewniało odpowiedni klimat, ale które posłuży także do usmażenia kiełbasek. Zapraszamy z własnym prowiantem, ale zapewniamy także gotowe ogniskowe przysmaki od Restart To i Owo.

 

18 maja: Kajaki i wspólne grillowanie

(spływ Bystrzycą od Prawiednik do Słonecznego Wrotkowa, grillowanie: teren eventowy ośrodka Słoneczny Wrotków)

W sobotę 18 maja zapraszamy na spływ kajakowy najpiękniejszym, dzikim odcinkiem Bystrzycy: od Prawiednik przez Zalew Zemborzycki do wypożyczalni sprzętu obok Słonecznego Wrotkowa. Informacja o zapisach na spływ pojawi się na profilu ośrodka na portalu Facebook.

Po zakończonym spływie na jego uczestników oraz wszystkich odwiedzających tego dnia Zalew Zemborzycki będzie czekało wspólne grillowanie. Zapraszamy z własnymi grillami, kocami i przysmakami na ruszt, będzie można również skorzystać z oferty Restart To i Owo.

 

19 i 26 maja: Śniadania na trawie

(teren pomiędzy ośrodkiem Słoneczny Wrotków i wyciągiem nart wodnych)

Trudno wyobrazić sobie lepszy czas i miejsce na pyszne śniadanie niż majowy, niedzielny poranek i zielona trawa nad wodą.

W dwa niedzielne przedpołudnia zapraszamy na Śniadania na trawie nad brzegiem Zalewu Zemborzyckiego. Zapewnimy leżaki, stoły, ławki. Oczywiście nie zabraknie śniadaniowej oferty gastronomicznej od partnerów Majówki – będzie pyszna kawa, chrupiące pieczywo, sery czy owoce. Będzie także specjalne śniadaniowe menu od Restart To i Owo. Warto także samemu spakować śniadaniowy koszyk, zabrać koc i delektować się ulubionymi przysmakami.

Zachęcamy również kolejne lubelskie firmy spożywcze i gastronomiczne do wzięcia udziału w Śniadaniach na trawie. To idealne miejsce, żeby przekonać mieszkańców do swoich produktów.

 

25 maja: Maraton fitness

(teren eventowy ośrodka Słoneczny Wrotków)

Na koniec Majówki pomożemy spalić wszystkie kalorie zgromadzone w czasie majowego grillowania i biesiadowania. Najlepsi lubelscy trenerzy i instruktorzy zaproszą do wspólnych ćwiczeń, których program będzie dostosowany do możliwości wszystkich uczestników: będą intensywne zajęcia dla amatorów dużego wysiłku fizycznego, ale także lekki rozruch dla „mniej wysportowanych”.

 

 

Wstęp na Majówkę jest bezpłatny (z wyłączeniem oferty gastronomicznej i spływu kajakowego).

 

 

Słoneczny Wrotków

To ulubione miejsce letniego wypoczynku mieszkańców Lublina pozostających w mieście.

Składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12-metrowych oraz 7-metrowego brodzika. Do tego zjeżdżalnie: 100-metrowa „anakonda”, trójtorowa rodzinna oraz ,,cebula”; wodny plac zabaw, wyspa piratów, siłownia, boisko do siatkówki i restauracje.

W tym roku kompleks został poddany największej w historii przebudowie. Nowe otwarcie już w czerwcu!
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Traveldata: Wakacje w górę, wakacje w dół       Plan ministra turystyki Grecji: Cztery procent wzrostu rocznie       Serie A: 3,5 mln euro to za mało za Stępińskiego       Sondaż: Studenci filozofii wybierają socjalizm       USA: Kongresmen z Polski wniesie rezolucję potępiającą Trumpa       Najbardziej stroma ulica świata jest w Walii       Boris Johnson oskarża lidera opozycji o antysemityzm       "Była premier dwukrotnie przegrywa walkę o komisję. Żenujące"       Ludowcy z głową na srebrnej tacy       Reforma edukacji, czyli pośpiech z sentymentu       "Symbol niemocy PiS w Europie". Komentarze po porażce Szydło       PiS będzie mówił o "dobrym czasie dla Polski i Polaków"       Instruktor zapłaci za niezdany egzamin kursanta       Poszukiwania Dawida: Sięgnięto po metody Archiwum X       Ursula von der Leyen walczy o każdy głos. Czy PiS ją poprze?       Beata Szydło ponownie odrzucona. Nie będzie szefową komisji       USA: Co piąty użytkownik Twittera obserwuje Donalda Trumpa       Kosiniak-Kamysz: Czas dyskusji minął       Rakieta powietrze-powietrze odebrana skrajnej prawicy       Amerykanie oddłużyli UPC, a Inea urosła