Mali studencki, wielka inauguracja. Rusza 17 edycja AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

16 Październik 2019
Mali studencki, wielka inauguracja. Rusza 17 edycja AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas na rozpoczęcie XVII edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI
w województwie Lubelskim. 26.10.2019 w Lublinie odbędzie się uroczysta Inauguracja, podczas której każdy mały student z naszego regionu odbierze swój Indeks Sukcesu i tym samym rozpocznie cykl spotkań z osobistym tutorem. Wolontariusz będzie towarzyszył wybranemu dziecku w drodze do wzmacniania poczucia własnej wartości przez cały rok. W tej edycji w województwie Lubelskim swój prezent na całe życie otrzyma 80 podopiecznych.

Inauguracja to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu dzieci z Akademii Przyszłości. Od tego momentu zależy, czy uda nam się zmotywować dzieci do pełnego wykorzystania szansy na wypracowanie swojej wymarzonej przyszłości – podkreślają współtwórcy projektu. Akademia Przyszłości to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia WIOSNA. Nowatorski program edukacyjny oparty na unikalnym Systemie Motywatorów Zmiany pomaga dzieciom zmagającym się w swoim życiu z różnymi problemami. Przez 18 lat działania Akademii udało się pomóc ponad 16 tysiącom dzieci w całej Polsce.

Prezent na całe życie

Uroczyste inauguracje XVII edycji Akademii odbędą się na uczelniach miast wojewódzkich na terenie całego kraju. W jednym miejscu spotkają się wszystkie osoby zaangażowane w projekt w danym województwie, a zatem dzieci, wolontariusze, rodzice, koordynatorzy szkolni czy inwestorzy społeczni. Inauguracja jest jednym z elementów Systemu Motywatorów Zmiany, nowatorskiej metodologii, która stanowi dla dziecka okno na „wielki” świat, do którego w przyszłości może mieć dostęp. Wielkie sale, ważni goście, błysk fleszy – podopieczni Akademii Przyszłości w świetle jupiterów stają na prawdziwej scenie, by odebrać własny indeks i stać się częścią akademiowej społeczności, w której zmieniają się historie małych ludzi z „długą historią”.

Start sprzedaży indeksów

Skoro swoją przygodę z Akademią zaczynają dzieciaki, to jest idealny moment, aby powiedzieć głośno, że od 27.10 każdy, kto tylko chce wesprzeć jednego małego studenta Akademii w jego przygodzie, może wejść na stronę akademiaprzyszlosci.org.pl i ufundować indeks.

designed by net-line.pl