Militaria 2019 – Wystawa historyczna

Data dodania: 14 Październik 2019
Militaria 2019 – Wystawa historyczna

Projekcje filmowe, prezentacja grup rekonstrukcyjnych i pojazdów militarnych oraz spotkania z autorytetami z dziedziny historii to tylko część atrakcji, jakie będą czekać na uczestników czwartej edycji wystawy historycznej – Militaria. Wydarzenie odbędzie się 18-20 października w halach Targów Lublin. 

Militaria to gratka dla pasjonatów historii i możliwość zetknięcia się z nią na żywo. Na wystawie dostępne będą m.in.: pojazdy militarne, a wśród nich czołg Leopard 1A5 i jedyny w Polsce Trenażer Czołgowy MPG 69, broń, umundurowanie, stoiska z wyposażeniem survivalowym, pokazy sprzętu taktycznego i technik strzeleckich, eksponaty muzealne, a także prywatne kolekcje zbiorów. Nie zabraknie również konkursów i gier strategicznych. 

W salach konferencyjnych Targów Lublin odbędą się projekcje archiwalnych filmów ze zbiorów IPN oraz spotkania autorskie z miłośnikami historii. Stolica Lubelszczyzny gościć będzie Mariusza Borowiaka – autora „Polskich Flotylli Rzecznych 1918-1939”, Adama Sikorskiego z programu „Było nie minęło” oraz Andrzeja K. Kisiela, który opowie o kulisach powstania książki „Trzynaście moich lat w JW GROM”. O „Oznakowaniu pojazdów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie” opowie z kolei Andrzej Antoni Kamiński, a Marcin Opiłowski zapozna uczestników z pracą rysownika komiksów historycznych. 

Bilety w cenach: 10 zł (ulgowy) i 15 zł (normalny) do nabycia na stronie tobilet.pl lub w kasach biletowych podczas trwania wydarzenia w godzinach 10:30-17:30 (piątek) oraz 9:30-17:30 (sobota, niedziela). Dla grup liczących ponad 20 uczestników stacjonarnie dostępne będą również bilety grupowe w cenie 8 zł od osoby. 

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się pod linkiem: https://historia.targi.lublin.pl/pl/129/program

 

Militaria – wystawa historyczna 

18-20 października 2019 

Lublin, ul. Dworcowa 11

Hale Targów Lublin 

Patrycja Wójtowicz

 

designed by net-line.pl