Niedziela, 21 Października 2018
Temperatura: 5°C
Ciśnienie: 1029hPa
Wiatr: 7km/h N

Region koziolek.pl

Militaria XX wieku - Wystawa historyczna (2018-09-24)

W dniach 26-28 października 2018 r. na terenie Targów Lublin S.A., przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie odbędzie się III edycja niezwykłego powrotu do przeszłości - wydarzenia pn. „Militaria XX wieku  - Wystawa historyczna”.

 

W roku 2018 z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Targi Lublin chcą uczcić walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa na polach bitew i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej tożsamości narodu polskiego. Dlatego właśnie „Ku Chwale Wolności” dla naszych Gości zaplanowaliśmy m.in.: wystawę eksponatów  „Militaria XX wieku”, „Strzelnicę – ku chwale Niepodległej”, wystawę fotografii wielkoformatowej  3D „Samoloty i Okręty II RP”, wystawę pn. „155 rocznica powstania Międzynarodowego Czerwonego Krzyża” i wiele innych.

 

Gościem honorowym będzie m.in. Adam Sikorski - niestrudzony pasjonat historii, autor programu "Było, nie minęło - Kronika Zwiadowców Historii". Wydarzenie będzie wzbogacone  o stoiska  wystawiennicze instytucji kulturalnych, które  włączyły się aktywnie w obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości. Wśród zaproszonych do współpracy znajdą się:  wydawnictwa historyczne, wystawa modelarstwa, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Lubelskie w Lublinie, Muzeum Sił Powietrznych  w Dęblinie, Narodowy Bank Polski.
   Hvorecky: Tęsknota za Europą Środkową       Policja sprawdza długopisy. "Można było wytrzeć krzyżyk"       Co łączy klątwę Jagiellończyka z klątwą Tutanchamona?       Niemcy do USA: Myślcie o konsekwencjach zerwania traktatu       Gorbaczow: Czy w USA nie widzą co może się stać?       Rasistowskie uwagi pasażera Ryanair. Ludzie oburzeni       Sześć bramek w Lubinie. Dąbrowski ratuje punkt       Serie A: Reca oglądał z ławki jak Stępiński przegrywa       Polscy awangardziści w Paryżu       USA, Rosja i rakiety: powrót do zimnej wojny       Trwa głosowanie. Problemy przy urnach zapisanych przez ePUAP       Jordania wypowie część układu pokojowego z Izraelem       "Konstytucja" na PKiN nie narusza ciszy wyborczej       Śląskie: Błąd na kartach do głosowania w Mikołowie       Kandydat skreślony tuż przed głosowaniem. Będzie protest?       Włamanie do budynku, w którym jest lokal wyborczy       Zakopane: Wyborcom wydano niewłaściwe karty do głosowania       Polacy głosują. Frekwencja do południa - 15,62 proc.       Problemy dopisanych osób. Ministerstwo: Jest nam przykro       Trzy osoby zatrzymane w związku z wyborami