Wtorek, 19 Lutego 2019
Temperatura: 7°C
Ciśnienie: 1014hPa
Wiatr: 6.4km/h S

Region koziolek.pl

Militaria XX wieku - Wystawa historyczna (2018-09-24)

W dniach 26-28 października 2018 r. na terenie Targów Lublin S.A., przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie odbędzie się III edycja niezwykłego powrotu do przeszłości - wydarzenia pn. „Militaria XX wieku  - Wystawa historyczna”.

 

W roku 2018 z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Targi Lublin chcą uczcić walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa na polach bitew i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej tożsamości narodu polskiego. Dlatego właśnie „Ku Chwale Wolności” dla naszych Gości zaplanowaliśmy m.in.: wystawę eksponatów  „Militaria XX wieku”, „Strzelnicę – ku chwale Niepodległej”, wystawę fotografii wielkoformatowej  3D „Samoloty i Okręty II RP”, wystawę pn. „155 rocznica powstania Międzynarodowego Czerwonego Krzyża” i wiele innych.

 

Gościem honorowym będzie m.in. Adam Sikorski - niestrudzony pasjonat historii, autor programu "Było, nie minęło - Kronika Zwiadowców Historii". Wydarzenie będzie wzbogacone  o stoiska  wystawiennicze instytucji kulturalnych, które  włączyły się aktywnie w obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości. Wśród zaproszonych do współpracy znajdą się:  wydawnictwa historyczne, wystawa modelarstwa, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Lubelskie w Lublinie, Muzeum Sił Powietrznych  w Dęblinie, Narodowy Bank Polski.
   Uwłaszczenie gruntów: są nowe problemy z bonifikatami       Niepokorni sędziowie mogą liczyć na unijne wsparcie i obronę       Plejada ministrów na liście PiS do Parlamentu Europejskiego       Gra we frankową ruletkę       Kasy online z poślizgiem. Firmy dostaną więcej czasu       Podatkami w zdrową żywność: wyższy VAT na mleko i wodę       Ziobro skarży wyrok z 1971 roku ws. świadków Jehowy       "Chcą obalić Maduro? Muszą przejść po naszych trupach"       Smaczna kolacja we czworo u Netanjahu       Liga Mistrzów: Cristiano wraca do Madrytu       Wyrok na Rywina uchylony przez Sąd Najwyższy       Karczewski: PSL do KE? Trzeba się zastanowić przed anihilacją       Teoria względności: Einsteina inspirowała filozofia        Koniec matematyki na maturze? MEN reaguje na raport NIK       Izraelski minister do francuskich Żydów: Wracajcie do domu       Lawina w Szwajcarii. Pod śniegiem przysypani narciarze       Oto najpopularniejsze imiona w Polsce 2018       Rosja zaprasza turystów w kosmos. To będzie hit dla bogaczy?        Szwecja: 2,7 mln rozmów z infolinią medyczną dostępne w sieci       Jerzy Brzęczek: Wierzę w nich i w to, co robimy