NAJLEPSZE ARCYDZIEŁA BALETOWE- w wykonaniu najlepszych tancerzy w Polsce i Europie

Data dodania: 25 Sierpień 2020
NAJLEPSZE ARCYDZIEŁA BALETOWE- w wykonaniu najlepszych tancerzy w Polsce i Europie

Szanowni Państwo,

wydarzenie Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe,  przeniesiony – na 17.01.2021, godz.  19.00 ze względu na obecną sytuację zostanie przeniesiony na inny termin o czym Państwa poinformujemy. Niestety, ze względu na zbyt duże wypełnienie sali i konieczność zachowania reżimu sanitarnego, wydarzenie nie może się odbyć w pierwotnym terminie. Państwa ilety zachowują ważność.

 

 

Artyści Polskiego Baletu Narodowego w arcydziełach wszechczasów. Najwybitniejsi tancerze baletowi w Polsce zatańczą wariacje solowe oraz zmysłowe duety z „Jeziora łabędziego”, „Śpiącej królewny”, „Dziadka do orzechów”, „Don Kichota”, „Giselle”, „Korsarza”, „Szeherezady” i innych.

Zapraszamy Państwa na pełną emocji podróż do roztańczonego i magicznego świata baśni i tańca. Ta niezwykła gala baletowa to ponaddwugodzinny spektakl prezentujący najsławniejsze arcydzieła w wykonaniu tancerzy Polskiego Baletu Narodowego, na czele z solistami o międzynarodowej sławie. Wśród nich m.in. Vladimir Yaroshenko, rosyjsko-polski tancerz baletowy typu danseur noble (tancerz szlachetny), od września 2007 związany na stałe z Polską i Teatrem Wielkim – Operą Narodową.

Bogaty program, piękne aranżacje taneczne na najwyższym artystycznym poziomie oraz muzyka wielkich kompozytorów sprawią, że wieczór będzie niezapomnianą ucztą nie tylko dla koneserów baletu.

Galę poprowadzi miłośnik sztuki, dziennikarz kulturalny Oskar Świtała.

 

Obsada:

Soliści Polskiego Baletu Narodowego: Vladimir Yaroshenko, Yuka Ebihara, Patryk Walczak, Irina Wasilewska, Anna Kipshidze, Gregor Giselbrecht, Olga Yaroshenko, Vadzim Kezik, Jaeeun Jung, Aoi Choji

Tancerze Polskiego Baletu Narodowego: Svetlana Ovsyankina, Lubow Chmielewska, Natalia Kamińska, Nika Afonina.

 

Choreografia: Marius Petipa, Michaił Fokin, Jean Coralli, Jules Perrot, Lew Iwanow, Lorenzo Alberti, Eduard Bablidze, Antonio Lanzo.

Opracowanie choreograficzne: Lorenzo Alberti

Opracowanie scenograficzne: Tomasz Fabiański

Reżyseria: Irina Wasilewska

Produkcja: Jarosław Sidorkiewicz oraz Adria Art

Czas trwania gali: 2,5 godziny z 1 przerwą.

 

Bilety w cenie: 50 zł | 60 zł | 80 zł | 110 zł | 130 zł | 150 zł

 

Miejsca sprzedaży:

  • adria-art.pl
  • MediaMarkt

 

Rezerwacja telefoniczna: 605 555 676

designed by net-line.pl