Wiadomości koziolek.pl

Opieka w procesach migracji. Koncepcje i realizacje – międzynarodowa konferencja naukowa (2016-05-13)

Instytut Socjologii, Wydziału Filozofii i Socjologii, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaprasza do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji naukowej: Opieka w procesach migracji. Koncepcje i realizacje, która odbędzie się w dniach 19-20 maja 2016 r., na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS (Aula Wydziału FiS, pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4, Lublin).

Społeczne i demograficzne przemiany współczesnego świata i globalne procesy migracji generują wiele problemów, przed którymi stają zarówno poszczególne osoby, rodziny jak też instytucje państwowe i lokalne. Jednym z problemów jest zabezpieczenie opieki nad osobami, które potrzebują jej zarówno w obszarach indywidualnego i społecznego rozwoju, jak i w zaspokojeniu wielu, często codziennych potrzeb. Na konferencji postaramy się odpowiedzieć na pytania – czym jest opieka, jakie jest jej znaczenie i rola w procesach migracji, jakie są uwarunkowania jej realizacji, kto głównie realizuje opiekę oraz jak działają sieci i instytucje wspierające „głównego” opiekuna.

Zakresy tematyczne konferencji:

  1. Koncepcje i modele opieki;

  2. Wyzwania opiekuńcze współczesnego świata;

  3. Zmiana aktorów opieki w procesach migracji;

  4. Dzieci, młodzież i seniorzy – adresaci opieki;

  5. Potencjał i deficyt opieki;

  6. Rodzinny kontekst opieki w procesach migracji.

Konferencja organizowana w ramach projektu: „Polish female migrants and their families – a study of care deficit” (Projekt współfinansowany ze środków funduszy norweskich, w ramach programu Polsko-Norweska Współpraca Badawcza realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju).

 
   "Trump dla Żydów jak drugie przyjście Boga". Trump: Dziękuję       Sikorski: Naszemu rządowi brak stanowczości Danii wobec USA       USA: Trump rozważa odejście od prawa ziemi       Indie odejdą od zasady nieatakowania bronią atomową?       Pompeo rozmawiał z szefem MSZ Danii o przyjaźni z USA              Negocjacje lekarstwem na niedozwoloną klauzulę       Broniarz: Decyzja o proteście nauczycieli - 26 sierpnia       Pozorne umowy cywilne wymuszą powołanie komisji bhp       Kontrole trzeźwości: rzecznik MŚP wnosi o wydanie objaśnień       Jakie prawa ma pracownik, gdy zostanie odwołany z urlopu       Afera w resorcie sprawiedliwości: "Kasta" nęka I prezes SN       Miller: Dymisja Ziobry? Natychmiast       "W marcu prokuratura zajęła nośniki elektroniczne p. Emilii"       "Nie rozmawia się z USA w ten sposób". Trump odpowiada Danii       Brexit i backstop: Merkel daje Johnsonowi 30 dni       Wspinaczka w Himalajach: Indie łagodzą przepisy       Lewica prezentuje program. Ma pomysł na ZUS       Dyscyplinarka dla prokuratora za "uśmiercenie" generała       Trumpowi zostaje już tylko Polska