Czwartek, 15 Listopada 2018
Temperatura: 7°C
Ciśnienie: 1028hPa
Wiatr: 0.0km/h S

Kultura koziolek.pl

Teatralne propozycje na listopad (2018-11-03)

W nadchodzącym miesiącu przygotowaliśmy m.in spektakle w reżyserii Daniela Adamczyka oraz Pawła Passiniego, czytanie sceniczne czy wieczór z improwizacją teatralną. W związku ze zbliżającymi się obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy też na historyczną inscenizację, która przypomni że to właśnie w Lublinie został postawiony pierwszy krok w kierunku wolności. 

Czwartego listopada zobaczymy spektakl "Ony" Teatru Czytelni Dramatu. Tytułowy bohater wyrusza w niezwykłą podróż w poszukiwaniu swojego ojca-pirata. Spotykając niezwykłe postaci, odwiedzając dziwne zamki i miasta mierzy się własnym cierpieniem i samotnością, by nauczyć się, na czym tak naprawdę polega miłość i odpowiedzialność.
7 i 8 listopada, w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Poławiacze Pereł wraz z przyjaciółmi odtworzą pierwsze posiedzenie Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej. Zrealizowany w auli Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS interaktywny spektakl "Lublin. Stolica" przywoła emocje, nastroje, powagę i humor czasów rodzącej się wolności i demokracji. 
Na scenę powraca także "The Hideout/Kryjówka" w reżyserii Pawła Passiniego. W niezwykłej scenografii reżyser opowiada historie znane ze wspomnień swojej ciotki Apolonii Starzec – jednej z żydowskich dziewczynek uratowanych z getta przez Irenę Solską. 14 listopada w ten niezwykły świat osobistych historii będą mogły wejść osoby nie znające języka polskiego - spektakl będzie realizowany z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski.
 W listopadzie czeka nas także kolejna odsłona cyklu "Shake" - scenicznych czytań dzieł Williama Szekspira. Tym razem Maria Kwiecień bierze na warsztat jedną z najsłynniejszych sztuk dramatopisarza – „Burzę”. 
Koniec miesiąca to spotkanie z Teatrem Seniora. "Chłopcy - dramat z życia sfer starszych" to ciepła, pełna humoru opowieść o walce starszych z młodszymi o prawo do zachowania odrobiny szacunku i wolności.
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Targi TT Warsaw bogate w nowości       Finał ATP Tour: Łukasz Kubot i Marcelo Melo prawie za burtą       Kwaśniewski: Afera KNF i tak skończy się komisją śledczą       USA: Wygrał na loterii 1,5 mld dolarów. Wciąż ich nie odebrał       BBC: Nie było formalnego głosowania rządu ws. brexitu       May odsłania karty. Opublikowano tekst umowy ws. brexitu       Wiceprezes ARP: Mamy ofertę także dla małych przedsiębiorców       Rocznica minęła, problemy zostały       Palący nie dostaje informacji o alternatywnych produktach       Daniel Obajtek: Chcemy budować relacje       Witold M. Orłowski: Niemoralna propozycja       Paweł Borys: PPK to co innego niż OFE       Czy PiS jest politycznym samobójcą       Wyciągnąć ze skarpet schowane miliardy       Hiszpania wypowiada wojnę homeopatii i akupunkturze       Rosjanki pozywają wojsko, bo nie mogą być snajperkami       Narkotyki nową zmorą na drogach       Przewodniczący PO stracił swój matecznik na Dolnym Śląsku       Prezydencka wystawa gospodarcza kosztuje miliony        PiS mocno reaguje na aferę KNF