Piątek, 26 Kwietnia 2019

Kultura koziolek.pl

Teatralne propozycje na listopad (2018-11-03)

W nadchodzącym miesiącu przygotowaliśmy m.in spektakle w reżyserii Daniela Adamczyka oraz Pawła Passiniego, czytanie sceniczne czy wieczór z improwizacją teatralną. W związku ze zbliżającymi się obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy też na historyczną inscenizację, która przypomni że to właśnie w Lublinie został postawiony pierwszy krok w kierunku wolności. 

Czwartego listopada zobaczymy spektakl "Ony" Teatru Czytelni Dramatu. Tytułowy bohater wyrusza w niezwykłą podróż w poszukiwaniu swojego ojca-pirata. Spotykając niezwykłe postaci, odwiedzając dziwne zamki i miasta mierzy się własnym cierpieniem i samotnością, by nauczyć się, na czym tak naprawdę polega miłość i odpowiedzialność.
7 i 8 listopada, w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Poławiacze Pereł wraz z przyjaciółmi odtworzą pierwsze posiedzenie Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej. Zrealizowany w auli Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS interaktywny spektakl "Lublin. Stolica" przywoła emocje, nastroje, powagę i humor czasów rodzącej się wolności i demokracji. 
Na scenę powraca także "The Hideout/Kryjówka" w reżyserii Pawła Passiniego. W niezwykłej scenografii reżyser opowiada historie znane ze wspomnień swojej ciotki Apolonii Starzec – jednej z żydowskich dziewczynek uratowanych z getta przez Irenę Solską. 14 listopada w ten niezwykły świat osobistych historii będą mogły wejść osoby nie znające języka polskiego - spektakl będzie realizowany z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski.
 W listopadzie czeka nas także kolejna odsłona cyklu "Shake" - scenicznych czytań dzieł Williama Szekspira. Tym razem Maria Kwiecień bierze na warsztat jedną z najsłynniejszych sztuk dramatopisarza – „Burzę”. 
Koniec miesiąca to spotkanie z Teatrem Seniora. "Chłopcy - dramat z życia sfer starszych" to ciepła, pełna humoru opowieść o walce starszych z młodszymi o prawo do zachowania odrobiny szacunku i wolności.
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Apel do muzułmanów na Sri Lance: Módlcie się w domach       Książę William spotkał się z rannymi w zamachach na meczety       Anna Zalewska obroniona w nocnym głosowaniu       Przedstawicielka ONZ alarmuje: Świat zmierza ku katastrofie       GRU nie wie, gdzie jest "kalif". Wie gdzie go nie ma       KCNA: Kim Dzong Un daje USA czas do końca roku       Kim zaprosił Putina do Korei. "Chętnie zaakceptował"       Miami: Pierwsze takie narodziny nosorożca w historii       Oficer armii pierwszym seryjnym zabójcą w historii Cypru       Korea Płn. kazała płacić USA za leczenie Otto Warmbiera       Słynny organy z Notre Dame nie ucierpiały w pożarze       Firmy nie chcą zatrudniać żołnierzy obrony terytorialnej       Polskie firmy sypną grami jeszcze wiosną       Macron przyznaje: różnimy się z Merkel ws. brexitu       "ZNP przedłużeniem działań wymierzonych w polskość"       Wałęsa: Mój Pan Bóg jest z komputera najnowszej generacji       Przegrana ZNP, pyrrusowe zwycięstwo PiS       Emmanuel Macron chce reformy strefy Schengen       Zawieszenie strajku: Zła wiadomość dla PiS       Strajk zawieszony: Dużych podwyżek w szkole nie będzie