Czwartek, 24 Stycznia 2019
Temperatura: -6°C
Ciśnienie: 1012hPa
Wiatr: 2.6km/h E

Kultura koziolek.pl

Teatralne propozycje na listopad (2018-11-03)

W nadchodzącym miesiącu przygotowaliśmy m.in spektakle w reżyserii Daniela Adamczyka oraz Pawła Passiniego, czytanie sceniczne czy wieczór z improwizacją teatralną. W związku ze zbliżającymi się obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy też na historyczną inscenizację, która przypomni że to właśnie w Lublinie został postawiony pierwszy krok w kierunku wolności. 

Czwartego listopada zobaczymy spektakl "Ony" Teatru Czytelni Dramatu. Tytułowy bohater wyrusza w niezwykłą podróż w poszukiwaniu swojego ojca-pirata. Spotykając niezwykłe postaci, odwiedzając dziwne zamki i miasta mierzy się własnym cierpieniem i samotnością, by nauczyć się, na czym tak naprawdę polega miłość i odpowiedzialność.
7 i 8 listopada, w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Poławiacze Pereł wraz z przyjaciółmi odtworzą pierwsze posiedzenie Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej. Zrealizowany w auli Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS interaktywny spektakl "Lublin. Stolica" przywoła emocje, nastroje, powagę i humor czasów rodzącej się wolności i demokracji. 
Na scenę powraca także "The Hideout/Kryjówka" w reżyserii Pawła Passiniego. W niezwykłej scenografii reżyser opowiada historie znane ze wspomnień swojej ciotki Apolonii Starzec – jednej z żydowskich dziewczynek uratowanych z getta przez Irenę Solską. 14 listopada w ten niezwykły świat osobistych historii będą mogły wejść osoby nie znające języka polskiego - spektakl będzie realizowany z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski.
 W listopadzie czeka nas także kolejna odsłona cyklu "Shake" - scenicznych czytań dzieł Williama Szekspira. Tym razem Maria Kwiecień bierze na warsztat jedną z najsłynniejszych sztuk dramatopisarza – „Burzę”. 
Koniec miesiąca to spotkanie z Teatrem Seniora. "Chłopcy - dramat z życia sfer starszych" to ciepła, pełna humoru opowieść o walce starszych z młodszymi o prawo do zachowania odrobiny szacunku i wolności.
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   "Powiedziałbym Kaczyńskiemu, by nie manipulował Kościołem"       Strzelanina na Florydzie. Napastnik zaatakował bank       Trump uznaje tymczasowego prezydenta. Maduro wyrzuca dyplomatów       PiS jako zakładnik prorządowych mediów       Szpiczak: Dostęp do innowacyjnych terapii nadal za szklaną taflą       Deglomeracja: nie tylko stolica       Polska zapyta Austrię o KL Gusen       Mgliste nagrody od rządu dla sportowców i naukowców       Z przetargami śpieszmy się powoli       Dla kogo Cumulusy       Powtórka z rozrywki       Czy KO poderwie kobiecy elektorat       Stefan W. chciał, by "Kaczyński był dyktatorem"       Milan potwierdza: Piątek podpisał kontrakt              Rosjanie przestają ufać swemu prezydentowi       Sudan może skończyć jak Syria       Norwegia: Urzędnik wie najlepiej       Konferencja w Warszawie: Nie będziemy szatanem dla Iranu       Schetyna tłumaczy brak poparcia dla Adamowicza