Sobota, 16 Lutego 2019
Temperatura: 3°C
Ciśnienie: 1030hPa
Wiatr: 2.1km/h S

Kultura koziolek.pl

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca (2018-11-14)

Przez 10 dni najważniejszą ze sztuk w Lublinie będzie teatr tańca. 16 listopada rusza jeden z najważniejszych festiwali tanecznych w Polsce. 

Tegoroczna edycja zapisze się w pamięci przede wszystkim z powodu udziału w niej dwóch wyjątkowych amerykańskich kompanii baletowych. Ailey II i Alonzo King LINES Ballet zaprezentują swoje najnowsze spektakle, jak również repertuar, dzięki któremu ci artyści weszli do światowego kanonu tańca współczesnego. 
Przyglądając się dokładniej amerykańskiej scenie tanecznej, obejrzymy występy m.in.: Collen Thomas, kompanii <fidget> czy Wojciecha Mochnieja. Swoje pokazy zaprezentują też choreografowie związani z siecią tańca Aerowaves: Linda HayfordFouad Boussouf - Compagnie Massala i Núria Guiu Sagarra. Zobaczymy realizacje gości zza wschodniej granicy: Białorusi i Ukrainy oraz najbardziej obiecujących studentów poszczególnych wydziałów tańca.
MSTT to także szereg wydarzeń towarzyszących, wśród których znalazły się warsztaty tańca i choreografii, warsztaty pisania o tańcu oraz festiwalowe kino. Na ekranie zobaczymy takie tytuły, jak nagrodzone 10 Oscarami "West Side Story", dokument "Bobbi Jene" czy "Rize". Z kolei "Reflections" autorstwa Anny Kamińskiej i Przemysława Degórskiego to interaktywna instalacja, która zabierze nas w podróż po sieci współzależności pomiędzy przestrzenią, zbiorem danych oraz dźwiękiem.

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
16-25 listopada 2018
Centrum Kultury w Lublinie / Centrum Spotkania Kultur 
Bilety: 15 zł / 25 zł / 12 zł; bilety grupowe: 50 zł — dla min. 10 osób 
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Sondaż: Kto chce budowy wieżowca spółki Srebrna       Kancelaria Dubois wysłała wezwanie do TVP       Jan Olszewski - dobry i sprawiedliwy prawnik       Ostatnie pożegnanie Jana Olszewskiego       Jaki dobrać nazwę firmy, marki czy bloga       Kontrowersje wokół nominacji sędziego z KRS       Sędzia: Słowa, słowa, słowa, czyli minister może mniej       Tragedia w Gdyni. Trzech mężczyzn zginęło w wypadku       Liderzy PSL i Wiosny z dodatnim bilansem w sondażu zaufania       Kornel Morawiecki: Jan Olszewski to nie tylko Polska       Łukjanow: rząd Polski zachowuje się genialnie       Sędzia: nowa KRS pod ramię z posłanką Pawłowicz       Tragiczny pożar w Szklarskiej Porębie. Cztery ofiary       Społeczeństwo ma prawo znać nazwiska protestujących       Więcej niż dwieście znaków o konferencji bliskowschodniej       Minister jak menadżer, czyli auto do pensji       Paryż: Ataki kwasem w metrze        PSL spotem zaczyna kampanię do PE        Donald Trump wprowadza stan wyjątkowy w USA       USA: Strzelanina w stanie Illinois. Nie żyje 5 osób