Poniedziałek, 20 Maja 2019

Kultura koziolek.pl

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca (2018-11-14)

Przez 10 dni najważniejszą ze sztuk w Lublinie będzie teatr tańca. 16 listopada rusza jeden z najważniejszych festiwali tanecznych w Polsce. 

Tegoroczna edycja zapisze się w pamięci przede wszystkim z powodu udziału w niej dwóch wyjątkowych amerykańskich kompanii baletowych. Ailey II i Alonzo King LINES Ballet zaprezentują swoje najnowsze spektakle, jak również repertuar, dzięki któremu ci artyści weszli do światowego kanonu tańca współczesnego. 
Przyglądając się dokładniej amerykańskiej scenie tanecznej, obejrzymy występy m.in.: Collen Thomas, kompanii <fidget> czy Wojciecha Mochnieja. Swoje pokazy zaprezentują też choreografowie związani z siecią tańca Aerowaves: Linda HayfordFouad Boussouf - Compagnie Massala i Núria Guiu Sagarra. Zobaczymy realizacje gości zza wschodniej granicy: Białorusi i Ukrainy oraz najbardziej obiecujących studentów poszczególnych wydziałów tańca.
MSTT to także szereg wydarzeń towarzyszących, wśród których znalazły się warsztaty tańca i choreografii, warsztaty pisania o tańcu oraz festiwalowe kino. Na ekranie zobaczymy takie tytuły, jak nagrodzone 10 Oscarami "West Side Story", dokument "Bobbi Jene" czy "Rize". Z kolei "Reflections" autorstwa Anny Kamińskiej i Przemysława Degórskiego to interaktywna instalacja, która zabierze nas w podróż po sieci współzależności pomiędzy przestrzenią, zbiorem danych oraz dźwiękiem.

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
16-25 listopada 2018
Centrum Kultury w Lublinie / Centrum Spotkania Kultur 
Bilety: 15 zł / 25 zł / 12 zł; bilety grupowe: 50 zł — dla min. 10 osób 
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Przybędzie ponad 3 tysiące zawodowych prawników       Para z Hiszpanii miała w ścianie sypialni 80 tys. pszczół       Kobieta mogła wydziedziczyć synów za oskarżanie jej o czary       Ks. Lemański: Cieszy mnie wypowiedź Nycza. Ale jest za późno       Kto gra "żydowską kartą"?       Sondaż: Episkopat powinien podać się do dymisji       Leszek Miller: You know nothing, Jarosław       Pierwsza decyzja Zełenskiego. Rozwiązał Radę Najwyższą Ukrainy       Marcin P. i Katarzyna P. uznani za winnych oszustwa       "Grasz o najwyższą stawkę". Pierwszy telewizyjny spot KE        "Czerwona". Co wiemy o planetoidzie odległej o 6,4 mld km?       Sasin: Po wypowiedzi Hartwich ręce opadają       Stefaniak: PiS wie, że w UE "guzik" może       Betlej: Wakacje droższe o 100 złotych       Premier pozwie "Wyborczą" za tekst o działce       Tadżykistan: 32 zabitych po zamieszkach w więzieniu       Brazylia: Brutalny atak na bar. Nie żyje 11 osób       Wybory do Parlamentu Europejskiego: Słowniczek wyborczy       "Wyborcza": Okazyjny zakup działki przez Morawieckiego       Więcej turystów w Maroku