Czwartek, 13 Grudnia 2018
Temperatura: -1°C
Ciśnienie: 1022hPa
Wiatr: 0.0km/h S

Kultura koziolek.pl

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca (2018-11-14)

Przez 10 dni najważniejszą ze sztuk w Lublinie będzie teatr tańca. 16 listopada rusza jeden z najważniejszych festiwali tanecznych w Polsce. 

Tegoroczna edycja zapisze się w pamięci przede wszystkim z powodu udziału w niej dwóch wyjątkowych amerykańskich kompanii baletowych. Ailey II i Alonzo King LINES Ballet zaprezentują swoje najnowsze spektakle, jak również repertuar, dzięki któremu ci artyści weszli do światowego kanonu tańca współczesnego. 
Przyglądając się dokładniej amerykańskiej scenie tanecznej, obejrzymy występy m.in.: Collen Thomas, kompanii <fidget> czy Wojciecha Mochnieja. Swoje pokazy zaprezentują też choreografowie związani z siecią tańca Aerowaves: Linda HayfordFouad Boussouf - Compagnie Massala i Núria Guiu Sagarra. Zobaczymy realizacje gości zza wschodniej granicy: Białorusi i Ukrainy oraz najbardziej obiecujących studentów poszczególnych wydziałów tańca.
MSTT to także szereg wydarzeń towarzyszących, wśród których znalazły się warsztaty tańca i choreografii, warsztaty pisania o tańcu oraz festiwalowe kino. Na ekranie zobaczymy takie tytuły, jak nagrodzone 10 Oscarami "West Side Story", dokument "Bobbi Jene" czy "Rize". Z kolei "Reflections" autorstwa Anny Kamińskiej i Przemysława Degórskiego to interaktywna instalacja, która zabierze nas w podróż po sieci współzależności pomiędzy przestrzenią, zbiorem danych oraz dźwiękiem.

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
16-25 listopada 2018
Centrum Kultury w Lublinie / Centrum Spotkania Kultur 
Bilety: 15 zł / 25 zł / 12 zł; bilety grupowe: 50 zł — dla min. 10 osób 
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Chińczycy aresztują Kanadyjczyków       Hiszpania: Sánchez zakładnikiem populistów       Rządy Putina szybko się nie skończą       LE: Sevilla gra dalej, Rangersi odpadają       Ekstraklasa: Zima nas wyzwoli       Warlikowski i analfabeci       Sroczyński: W obronie Świętego Mikołaja       Samochód był marzeniem, dziś to tylko narzędzie       Rewolucja w energetyce, nie w resorcie       Komu zabronią być urzędnikiem       Polski kapitał musi wejść do gry       Zamachowiec ze Strasburga "zneutralizowany"       F-16 lecą na Litwę, możemy też wysłać wojska do Libanu       Frasyniuk: Kwaśniak napadnięty drugi raz. Przez państwo       Rusza "Umowa Roberta Biedronia"       Tragedia ludzi i totalitarny system       Polemicznie o polowaniach       SKOK Wołomin do kupienia za złotówkę              Ocieplenie klimatu. Arktyka straciła 3 mln reniferów