Niedziela, 24 Marca 2019
Temperatura: 0°C
Ciśnienie:
Wiatr:

Kultura koziolek.pl

Dwa światy. Akwarele Andrzeja Gosika - Miejska Biblioteka Publiczna (2019-01-05)

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy akwareli

Andrzeja Gosika

Dwa światy

18 stycznia 2019, godz. 18.00

Galeria Miejskiej Biblioteki Publicznej OKNA

Lublin, ul. Peowiaków 12, I piętro

 

Do udziału w drugiej edycji projektu Sztuka w Oknach zaproszeni zostali artyści:

Agata Kwiatkowska, Tytus Brzozowski, Jarosław Drążek i Andrzej Gosik.

 

Wstęp wolny. Wydarzenie dostępne dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

 

 

Andrzej Gosik

 

Ukończyłem Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej (dyplom 1987), a następnie wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Malarstwo studiowałem w Pracowni Jerzego Tchórzewskiego. Dyplom uzyskałem w Pracowni Plakatu Macieja Urbańca w 1991 roku. Moje prace malarskie kupowały, a także wykorzystywały w swoich wydawnictwach: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Kancelaria Premiera RP, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Polskie Przedstawicielstwo przy Unii Europejskiej w Brukseli.

 

 

 

            Moje malarstwo, początkowo tylko olejne i akrylowe, aż wreszcie akwarelowe, towarzyszy mi od kilkudziesięciu lat. Dzieli się wyraźnie na dwa nurty: realistyczne (pejzaż, portret), oraz surrealistyczne. Obydwa reprezentowane są teraz przede wszystkim w akwareli.

 

            W obrazach surrealistycznych stosuję wiele warsztatowych eksperymentów, w celu uzyskania ciekawych, graficznie zróżnicowanych, faktur. Prace moje znalazły uznanie u wielu prywatnych nabywców, jak i w kilku galeriach za granicą.

 

            Moich akwarel użyłem również przy projektach ponad 100 znaczków pocztowych, które zaprojektowałem dla Poczty Polskiej. Jestem autorem projektu znaczka pocztowego wydanego

 

z okazji 700-lecia Lublina. Część akwarel filatelistycznych, można oglądać w Muzeum Poczty Polskiej we Wrocławiu. Moje akwarele posiadają również: Muzeum im. Adama Mickiewicza w Wilnie, Muzeum Ignacego Paderewskiego w Morges i Polskie Muzeum w Rapperswilu (Szwajcaria). Obrazy znajdują się w kolekcjach wielu europejskich głów państw i rządów.

 

            Jestem freelancerem. Wykonuję ilustracje dla wydawnictw i agencji reklamowych.

 

Współpracuję: z Galerią Kersten w Krakowie, Galerią Quadrilion, galeriami w Warszawie

 

 

 
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Kenijczyk z biednej szkoły najlepszym nauczycielem świata       Ukraina: Szalona kampania prezydencka       Powstanie pomnik generała Motyla       Rumunia przeniesie ambasadę w Izraelu. Wbrew prezydentowi       Zimowy polski skarb w rękach Czecha       Nie wszyscy bojkotują Michaela Jacksona       Klimatyczne fake newsy       Eliminacje Euro 2020: Niespodzianka w polskiej grupie       Bielan: Polityków PO napędza polityczna vendetta       Polska gra z Łotwą. Trzy zmiany Brzęczka       Skoki narciarskie: Był Boss, będzie Dodo        Anglia nie boi się nikogo       Stephane Antiga: Nie bałem się o Kurka       Sąd Najwyższy: trzeba umieć prosić o prawnika z urzędu       Nowe pokolenie konserwatystów       Darowizna od rodziny bez podatku, ale jest jeden warunek       Jak w Warszawie szkoli się przyszłych radców       Wiemy jak rząd chce reanimować program Mieszkanie+       Kiedy ofiara staje się katem       Policyjna drogówka będzie miała quady na oku