Wtorek, 23 Kwietnia 2019

Kultura koziolek.pl

Wieczór z Kieleckim Teatrem Tańca (2019-01-23)

To wyjątkowa okazja, by zobaczyć najnowszy spektakl Kieleckiego Teatru Tańca w zestawieniu z jedną z najstarszych prezentacji w historii zespołu.

Wersja „Cudownego Mandaryna” zrealizowana dla Kieleckiego Teatru Tańca przez Grzegorza Pańtaka zawiera założenia oryginalnego libretta. To właśnie tekst libretta - uznany za drastyczny, przyczynił się w 1926 roku do zdjęcia spektaklu zaraz po jego premierze. Jednak muzyka skomponowana przez Bartóka, była nadal wykonywana w formie suity na estradach całego świata. 
„Stół bez szczęścia” to z kolei jeden z najstarszych spektakli zespołu, który obchodzi 20-lecie premiery. Wyreżyserowany przez Elżbietę i Grzegorza Pańtaków stanowi poruszającą opowieść o samotności i walce o uwagę drugiego człowieka. Ukazuje przeżycia dziecka, które jest bacznym obserwatorem i świadkiem relacji istniejących między rodzicami. Spektakl ma interesującą, wyraźnie zarysowaną linię dramaturgiczną. 

Spektakle prezentowane w ramach Polskiej Sieci Tańca

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online

Wieczór z Kieleckim Teatrem Tańca
2 lutego 2019, godz. 19:00
Sala Widowiskowa
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Netanjahu: Nazwę miasto na Wzgórzach Golan na cześć Trumpa       Komitet Strajkowy apeluje o zwołanie rad pedagogicznych       888,25 zł dla emerytów już pewne. Duda: niebagatelna kwota       Sąd: to surogatka jest matką       Itaka zamierza zabierać klientów z Radomia       Chiny pokazały nowy niszczyciel. Prezydent Xi na paradzie       Dlaczego ćwiczenia chronią przed rakiem?       2019 rokiem prezydentów       Spółka Srebrna wygrała sprawę ws. wież K-Towers       ZNP i FZZ nie wezmą udziału w okrągłym stole       Gersdorf: nowy projekt PiS pogłębi stan niekonstytucyjności       Spór zbiorowy pracowników z sądem. "Normy wyssane z palca"       "W Pruchniku obudziły się najgorsze demony"       Jaki porównał nauczycieli do Wehrmachtu. "Słowo za dużo"       Za 10 dni zmiany w ponad 160 ustawach       Nowe emerytury będą wyższe, bo żyjemy krócej       Władimir Putin spotka się z Kim Dzong Unem       Ile warta jest dobra nauczycielka? Naukowcy to obliczyli       Trump przyleci do Europy. Odwiedzi Wielką Brytanię i Francję       Gotówka pokonała Amazona