Kultura koziolek.pl

UMCS: Spotkanie z Wiceministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2019-03-10)

12 marca (wtorek) o godz. 14:30 w Auli im. Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS (Plac Litewski 3, Lublin) odbędzie się spotkanie w sprawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Na pytania i wątpliwości dotyczące „Konstytucji dla Nauki” odpowie Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Piotr Müller, który jest przewodniczącym zespołu ds. wdrażania reformy.

Nowa ustawa wprowadza istotne zmiany w szkolnictwie, przez co wzbudza duże zainteresowanie wśród pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów uczelni wyższych. Podczas spotkania poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia:
- główne cele i harmonogram wdrażania reformy; 
- nowe ścieżki kariery akademickiej i naukowej; 
- nowy model kształcenia doktorantów, czyli szkoły doktorskie; 
- wykaz czasopism i wydawnictw.

Organizatorami wydarzenia jest Politologiczne Koło Naukowe UMCS oraz PTSF Lublin. 

Politologiczne Koło Naukowe jest organizacją studencką, która istnieje od 1998 r. PKN ma za zadanie rozwijać zainteresowania naukowe studentów politologii, ułatwiać dostęp do bieżących informacji na temat współczesnego świata i najnowszej historii, wspierać naukę umiejętności miękkich oraz przygotowywać członków koła do pracy naukowej. Do najczęstszych działań podejmowanych przez Koło należą: debaty (typowo polityczne, w których biorą udział przedstawiciele różnorodnych opcji politycznych, ale także debaty wyborcze), panele dyskusyjne, wykłady otwarte, szkolenia, warsztaty i konferencje. 

PTSF Lublin - organizacja studencka działająca przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, którą tworzą młodzi studenci farmacji. Celem koła jest m.in.: prowadzenie działalności informacyjnej, prospołecznej, naukowej i kulturalnej; rozwój idei humanitaryzmu oraz propagowanie zasad etyki zawodowej; propagowanie postępów nauki wśród studentów farmacji oraz pozostałych studentów UM w Lublinie oraz integracja środowiska studentów farmacji na szczeblu ogólnopolskim oraz międzynarodowym.
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Raport: Koreanki z Północy sprzedawane Chińczykom       Bierność porzucona przed wyborami       Trenerzy się nie znają       Gala LOTTO Ekstraklasy: Joel Valencia piłkarzem sezonu       Armenia: Blokada, czyli reforma sądów       Austria: Komu służy nagranie z Ibizy       Rainbow - mniej klientów, ale więcej przychodów       Ukraina: Wybory po wyborach       Transparentność pomoże w kryzysie       Wybory do PE: Skrajności Konfederacji       Francja: 42-latek umrze wbrew woli rodziców       Apostrof z literackimi gwiazdami       Bielan: Morawiecki majątek zdobył uczciwie       Idą wybory. Rządzący rozpruli worek z medalami       Komu zależy na regulacji Facebooka?       Niech przemówią armaty       Hudák: Trzeba zreorganizować gospodarkę       Prof. Kerber: Czas skończyć z unią szantażystów       Obrona Terytorialna: Ciosanie nowego wojownika       Książę Karol spotka się z Donaldem Trumpem