Kultura koziolek.pl

Warsztaty europejskie dla młodzieży z Lubelszczyzny (2019-04-08)

Wydział Politologii UMCS, Centrum Dokumentacji Europejskiej UMCS oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu zapraszają młodzież z Lubelszczyzny do udziału w warsztatach europejskich (first time voters). Zajęcia odbędą się w czterech największych miastach naszego województwa: Zamościu (15 kwietnia br.), Chełmie, Puławach oraz Lublinie. 

Do udziału zachęcamy uczniów, dla których wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku będą pierwszymi w życiu oraz którzy chcą w ciekawej formule poznać zasady funkcjonowania Unii Europejskiej. Będzie to także okazja do bezpośredniego spotkania i rozmowy z wykładowcami uczelni wyższej.

Termin zgłoszeń na pierwsze warsztaty mija 12 kwietnia br. Należy podać swoje imię i nazwisko wraz z profilem klasy i nazwą szkoły na adres e-mail: kinga.smolen@poczta.umcs.lublin.plZajęcia odbędą się 15 kwietnia o godz. 11.00 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Warsztaty składać się będą z trzech części: merytorycznej, zespołowej oraz interaktywnej. Spotkanie poprowadzą wykładowcy z Wydziału Politologii UMCS. Grupa warsztatowa liczyć będzie 25- 30 osób, a czas trwania zajęć to około 120 minut. Ze względu na korzystanie podczas warsztatów z technologii informacyjno-komunikacyjnych, na zajęcia można zabrać smartfon. 

Na najbardziej aktywne osoby czekają nagrody. Każdy uczestnik warsztatu otrzyma certyfikat potwierdzający jego udział w wydarzeniu. Certyfikat możesz dołączyć do dokumentów składanych podczas rekrutacji na Wydział Politologii UMCS. 

Warsztaty europejskie dla młodzieży to działanie z zakresu edukacji obywatelskiej na temat Unii Europejskiej oraz miejsca Polski w procesach integracji europejskiej w piętnastą rocznicę akcesji Polski do UE. Zajęcia dla uczniów szkół średnich wpisują się jednocześnie w akcję #tymrazemgłosuję jako wydarzenie profrekwencyjne adresowane do osób, które w 2019 roku w wyborach do Parlamentu Europejskiego mogą zagłosować po raz pierwszy w życiu (tzw. first time voters). Projekt finansowany jest ze środków Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu. 
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Traveldata: Wakacje w górę, wakacje w dół       Plan ministra turystyki Grecji: Cztery procent wzrostu rocznie       Serie A: 3,5 mln euro to za mało za Stępińskiego       Sondaż: Studenci filozofii wybierają socjalizm       USA: Kongresmen z Polski wniesie rezolucję potępiającą Trumpa       Najbardziej stroma ulica świata jest w Walii       Boris Johnson oskarża lidera opozycji o antysemityzm       "Była premier dwukrotnie przegrywa walkę o komisję. Żenujące"       Ludowcy z głową na srebrnej tacy       Reforma edukacji, czyli pośpiech z sentymentu       "Symbol niemocy PiS w Europie". Komentarze po porażce Szydło       PiS będzie mówił o "dobrym czasie dla Polski i Polaków"       Instruktor zapłaci za niezdany egzamin kursanta       Poszukiwania Dawida: Sięgnięto po metody Archiwum X       Ursula von der Leyen walczy o każdy głos. Czy PiS ją poprze?       Beata Szydło ponownie odrzucona. Nie będzie szefową komisji       USA: Co piąty użytkownik Twittera obserwuje Donalda Trumpa       Kosiniak-Kamysz: Czas dyskusji minął       Rakieta powietrze-powietrze odebrana skrajnej prawicy       Amerykanie oddłużyli UPC, a Inea urosła