Kultura koziolek.pl

Majowa scena Centrum Kultury (2019-05-09)

W maju zaprosimy widzów na spektakle dobrze znane lubelskiej publiczności, a także prezentacje z nurtu teatru tańca. Na scenie CK zobaczymy m.in. produkcje Sceny InVitro, Teatru Czytelni Dramatu oraz młodych polskich choreografów. 

Rozpoczniemy od czytania scenicznego w wykonaniu aktorów Teatru Seniora. Ich „Kalejdoskop” to interpretacja tekstów Edgara Lee Mastersa, który jako pierwszy w historii literatury wpadł na pomysł spisania wierszy pod postacią epitafiów.  „Ony” Teatru Czytelni Dramatu to zwycięski spektakl 21. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Sztuki Współczesnej. Opowiada o mierzeniu się z własnym cierpieniem i samotnością oraz nauce czym jest miłość i odpowiedzialność. Aktorów Teatru Seniora zobaczymy też w „Kabarecie Starszych Pań i Panów”, który wykorzystuje piosenki Jeremiego Przybory i muzyki Jerzego Wasowskiego z programu „Kabaret Starszych Panów”. Na scenie CK zagoszczą też spektakle taneczne: „We_selle” Wojciecha Mochnieja, gdzie choreograf prezentuje ceremonię zaślubin, odwołując się do „Wesela” Wyspiańskiego i „Ślubu” Gombrowicza. Zobaczymy też prezentację jednego z czołowych polskich twórców polskiej sceny tańca — „Mute” Janusza Orlika. W kolejnej odsłonie cyklu czytań scenicznych poświęconych twórczości Williama Szekspira posłuchamy komedii „Jak wam się podoba”, w której głównym poruszanym tematem jest płeć płci. Końcówka miesiąca należy do Sceny InVitro, gdzie Łukasz Witt-Michałowski w spektaklu „Tata ma kota (Poczytaj mi Tato)” zwraca uwagę na problemy ojców samotnie wychowujących swoje dzieci. 
Maj to także szereg spektakli z nurtu teatru improwizowanego. Przed nami występy grup Innymi Słowy ImproLukla Show oraz 7. edycja Lublin Jam Improv, podczas której swoje umiejętności zaprezentują Innymi Słowy Impro oraz Teatr Bezczelny.

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Horała: Nie urządza się meczów ekstraklasy z okręgówką       Trump wyciąga rapera z więzienia po bójce w Szwecji       Zatrzymania po Marszu Równości w Białymstoku       Wałęsa zainaugurował start Obywatelskiej Pomocy Wyborczej       Piekielnie drogie czartery VIP-ów       Putin: Polska przeciągała Ukrainę na stronę katolicyzmu       Podwyżki cen wyraźnie szkodzą Netflixowi       Łuczewski: Wspólny wróg pozwala nam się jednoczyć       Gwangju. Rebelia w basenie       Rosyjscy hakerzy zaatakowali bułgarski urząd. To zemsta       Maurizio de Giovanni: Sprawcy zbrodni są często lepsi od ofiar       Sondaż: Czy należy znieść próg wyborczy do Sejmu?       Niemcy: kościoły chrześcijańskie tracą wiernych       Poszukiwany pięcioletni Dawid nie żyje       Konstruował broń dla Hitlera, pomógł w lądowaniu na Księżycu       Prezes PSL: Posłuchaliśmy naszych wyborców       Mazurek: Danucie i Jackowi do sztambucha       PKO Ekstraklasa: Szybki gol Piasta i kłopoty w końcówce. Mistrz bez wygranej na inaugurację       Pierwszy Marsz Równości w Białymstoku zaatakowany przez kiboli       Google i Facebook wiedzą, jakie strony dla dorosłych odwiedzasz