Kultura koziolek.pl

Dzień Roślin i Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS (2019-05-13)

Zzapraszamy do udziału w spacerze z okazji obchodów Dnia Roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Prezentacja dra Michała Czerneckiego pt. "Sztuka kochania w świecie roślin" odbędzie się 18 maja 2019 r. o godz. 17:00 i będzie dotyczyła podstępnych metod biologii rozwojowej nabytych przez rośliny. Celem każdego żywego organizmu na świecie jest wydanie potomstwa dla zachowania gatunku. Przemiana pokoleń u roślin jest bardzo zróżnicowana w zależności od grupy systematycznej i rozwija się w toku ewolucji w kierunku przystosowań do warunków środowiska. Po spacerze odbędzie się ognisko z pieczonymi ziemniakami. 

W przypadku silnych opadów deszczu spacer odbędzie się w głównej mierze w szklarni. Jeśli w tym czasie pogoda się nie zmieni, ognisko zostanie odwołane. Prosimy o stroje adekwatne do panującej aury.

Spotkanie z uczestnikami Dnia Roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się przy wejściu od ul. Willowej o godz. 17:00.

Uczestnictwo jest bezpłatne, jednak na wydarzenie obowiązują zapisy telefoniczne pod nr 81 743 49 00 do 17 maja do godz. 13:00 (pon.-pt. w godz. 7:00-15:00) lub rezerwacja miejsca na stronie internetowej wydarzenia: www.plantday.com.pl.

Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń.


Tego samego dnia (18 maja br.) zapraszamy również do udziału w Nocy Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS, która odbędzie się o godz. 18:00. Podczas wydarzenia organizatorzy zabiorą zainteresowanych na spacer po majowym Ogrodzie oraz podróż po świecie mitów oraz wierzeń związanych z królestwem roślin. Będzie można dowiedzieć się, jakie rośliny były wykorzystywane w dawnych obrzędach oraz które z nich stosowano w medycynie ludowej zarówno w Polsce, jak i w kulturach innych krajów. Na zakończenie zapraszamy do Wrzosowej Chatki na ognisko z pieczonymi ziemniakami.

Spotkanie z uczestnikami Nocy Muzeów rozpocznie się o godz. 18:00 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego UMCS od ul. Willowej .

W przypadku silnych opadów deszczu spacer odbędzie się w głównej mierze w szklarni. Jeśli w tym czasie pogoda się nie zmieni, ognisko zostanie odwołane. Prosimy o stroje adekwatne do panującej aury.

 
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Rosyjska flota powiększyła się o atomowy lodołamacz       Jak Ławrientij Beria chciał rozbić ZSRR       66 proc. Polaków: Zmiany klimatu wpłyną na nasze życie       Michał Kucharczyk odchodzi z Legii Warszawa       Iran może zatopić amerykańskie okręty wojenne "tajną bronią"       Trybunał: Rosja musi uwolnić marynarzy z Ukrainy. Natychmiast       Ambasador USA wzywa Pekin do dialogu z Dalajlamą       Placówka dyplomatyczna Tajwanu w USA zmienia nazwę       Afryka: Sukcesy dżihadystów w rejonie Sahelu       Agent ubezpieczeniowy oszukał firmę na 1,3 mln zł       Drzyzga: Najważniejsze są kwalifikacje olimpijskie       Rosjanin szmuglował instrukcje do F-16. Tłumaczenie zwala z nóg       Wojna domowa po angielsku       Wtyczka zablokuje irytujące zdjęcia bobasów na Facebooku       Wypadek awionetki pod Poznaniem       Trzęsienie ziemi kilka godzin przed lądowaniem Trumpa       Starcie w więzieniu. Nie żyje 29 osadzonych       SpaceX umieścił 60 satelitów na orbicie. Nowa era internetu?       Nielegalni imigranci w naczepie ciężarówki       Kolejka na Mount Everest. Kolejne ofiary