Kultura koziolek.pl

Wielokulturowy Lublin (2019-05-15)

Wielokulturowy Lublin pozwala zetknąć się z odmiennymi kulturami. Przed nami 12. edycja festiwalu prezentującego różne oblicza i tradycje mniejszości narodowych oraz religijnych obecnych w naszym mieście. 

Wędrówkę śladami różnych kultur rozpoczniemy od tradycyjnej szabatowej kolacji, podczas której posłuchamy o tradycjach i rytuałach związanych z tym świętym czasem. Ulicami przejedzie też Wielokulturowy Autobus, który przez trzy dni trwania festiwalu zawiezie wszystkich chętnych do miejsc związanych z codziennym życiem mniejszości. Zwiedzać je będzie można także pieszo, podczas specjalnych spacerów szlakiem żydowskim i ewangelickim. Zaś wszystkich, którzy chcą poznać sens medytacji oraz symbolikę mandali zapraszamy na spotkania i warsztaty z nauczycielem buddyjskim Rafałem Olechem. Nie zabraknie też muzyki i bałkańskiego kina. Na scenie Wirydarza CK wystąpi Sokół Orkestar, czyli czołowy polski brass band grający z iście bałkańską energią. Usłyszymy też Polaków i lubelskich Romów grających we wspólnym projekcie Dżango Bango oraz zespół Zelowskie Dzwonki — jeden z dwóch zespołów grających na dzwonkach ręcznych w Polsce. Na ekranie Kina CK zagości film w reżyserii Emira Kusturicy „Na mlecznej drodze”. Festiwal zakończy wyjątkowy, premierowy koncert muzyki teatralnej Pawła Passiniego zbudowany z motywów inspirowanych muzyką żydowską. 

Szczegółowe opisy i informacje o zapisach znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej. 
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

12. Wielokulturowy Lublin
24-26 maja 2019
przestrzenie Centrum Kultury / przestrzenie Lublina
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Trybunał: Rosja musi uwolnić marynarzy z Ukrainy. Natychmiast       Ambasador USA wzywa Pekin do dialogu z Dalajlamą       Placówka dyplomatyczna Tajwanu w USA zmienia nazwę       Afryka: Sukcesy dżihadystów w rejonie Sahelu       Agent ubezpieczeniowy oszukał firmę na 1,3 mln zł       Drzyzga: Najważniejsze są kwalifikacje olimpijskie       Rosjanin szmuglował instrukcje do F-16. Tłumaczenie zwala z nóg       Wojna domowa po angielsku       Wtyczka zablokuje irytujące zdjęcia bobasów na Facebooku       Wypadek awionetki pod Poznaniem       Trzęsienie ziemi kilka godzin przed lądowaniem Trumpa       Starcie w więzieniu. Nie żyje 29 osadzonych       SpaceX umieścił 60 satelitów na orbicie. Nowa era internetu?       Nielegalni imigranci w naczepie ciężarówki       Kolejka na Mount Everest. Kolejne ofiary       Iran może zatopić amerykańskie okręty wojenne "tajną bronią"       Sędzie blokuje fundusz na budowę muru Trumpa       Oszczędne monitory z odpadów przyszłością elektroniki       Pozwano surowe prawo aborcyjne w Alabamie       Trump rozważa ułaskawienie żołnierzy