Kultura koziolek.pl

Słuchanie miasta Warsztaty dźwiękowe dla młodzieży (2019-06-10)

Interesują cię dźwięk i brzmienie miasta? Chcesz nauczyć się obsługi mikrofonów i rekorderów? Od dawna marzysz, by zgłębić techniki nagrywania? A może masz ochotę, by wspólnie z profesjonalnymi muzykami zrealizować nagrania terenowe? Poznaj z nami Lublin od nietypowej strony i usłysz jego dźwiękowe historie! W dniach 26-30 czerwca zapraszamy młodzież w wieku licealnym do udziału w cyklu warsztatów dźwiękowych. W jego ramach m.in. pokaz filmu, spacery dźwiękowe, realizacja nagrań dźwiękowych w terenie oraz tworzenie na ich podstawie wspólnej kompozycji. Podsumowaniem warsztatów będzie prezentacja skomponowanego w trakcie warsztatów utworu w ramach festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia.

Warsztaty stanowić będą rodzaj kilkudniowego procesu twórczego, który doprowadzi do wspólnego performance’u dźwiękowego. Część warsztatów poświęcimy na ćwiczenia z aktywnego słuchania oraz tworzenia dźwięków przy pomocy ciała, głosu i drobnych instrumentów. Wybierzemy się również w teren, aby zrealizować nagrania dźwiękowe, które wykorzystamy w dalszej pracy warsztatowej. Nagrania zrealizujemy m.in. na terenach festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia oraz na lubelskim Starym Mieście. Przygotujemy także krótki performance elektroakustyczny, złożony z wybranych nagrań terenowych oraz dźwięków wykonywanych na żywo przez uczestników. 

Warsztaty będą nastawione na integrację grupy oraz wydobywanie potencjału muzycznego uczestników.

 

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie , ul. Grodzka 5a

Kiedy: 26-30 czerwca - wszystkie poniższe wydarzenia stanowią pełny cykl warsztatowy
26 czerwca, godz. 18.00–19.30 – pokaz filmu „W poszukiwaniu ciszy”
27 czerwca, godz. 11.00–15.00 – warsztaty ekologii akustycznej 
28 czerwca, godz. 11.00–15.00 – spacery dźwiękowe i warsztaty nagrań terenowych 
29 czerwca, godz. 11.00–15.00 – warsztaty kompozycji dźwiękowych 
30 czerwca, godz. 11.00–15.00 i 16.30–18.00 ­– przygotowanie i prezentacja efektów warsztatowych 

Zapisy: prosimy o przesyłanie zgłoszeń przez formularz on-line
Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży licealnej. W przypadku osób niepełnoletnich należy dostarczyć w pierwszym dniu warsztatów do miejsca ich realizacji, tj. do Warsztatów Kultury zaakceptowany regulamin oraz oświadczenie podpisane przez rodzica/opiekuna prawnego, zawierające zgodę na udział osoby niepełnoletniej w warsztatach. Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach projektu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Krzysztof Topolski i Rafał Kołacki – muzycy i czołowi polscy eksperci z zakresu edukacji dźwiękowej.
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   BromskiGate: Pewna granica została przekroczona       Negocjacje w Brukseli. Juncker: Możemy osiągnąć porozumienie       Nie wiedziała ilu posłów liczy Sejm, bo "zjadł ją stres"       Zatrzymany szaman trafił do szpitala psychiatrycznego       USA: Zawieszono produkcję karabinów na rynek cywillny       Badacze: W czasie snu mózg wymazuje wspomnienia       Walka o równe szanse w starciu z białaczką       Mała przewaga partii Ganca. Rządowy impas w Izraelu       Korwin-Mikke: Morawiecki to śmieszny facecik       Gruca: Papież Franciszek jako pierwszy mówi o brudzie w Kościele       Dwucyfrowy wzrost na rynku muzycznym       Pacjenci nie kupią wielu leków na zgagę. Decyzja GIF       Mężczyzna rzucił się z czwartego piętra w siedzibie Facebooka       Strajk Klimatyczny. Młodzi ludzie wyszli na ulice       Tajwan zrywa stosunki dyplomatyczne z Kiribati       Dlaczego wstyd przestał być wartością?       Fairweather: Uderzyła mnie zwyczajność Pileckiego       Waczyński: Byliśmy przygotowani na sukces       Bartoszewski: Ormianie sprzedali mnie Czeczenom       Dlaczego Bliski Wschód znów płonie?