Piątek, 22 Marca 2019
Temperatura: 0°C
Ciśnienie:
Wiatr:

Region koziolek.pl

SIKSA (2019-02-11)

W najbliższy weekend w Centrum Kultury usłyszycie punk w dziewczyńskim wydaniu. Performatywny koncert artystki poprzedzi projekcja filmu opartego na jej albumie „Stabat Mater Dolorosa”.

SIKSA to ostatnia przedstawicielka przyszłego zwrotu choreograficznego w stylu punk. Bunt na zamówienie bez organizowania przetargów, clickbaitowa kontrowersja. Piosenkarka estradowa o dwóch głowach, śmiertelna powaga o kwadratowych figurach basu. Opracowana przez nią „areobiczna piątka freiheit” oparta o warunki niestabilności i nierównowagi niedostosowana jest do indywidualnych potrzeb uczestników. Kondycyjnie to najgorsza reklama Gniezna od czasów Chrztu Polski w Magdeburgu w 966 roku. Nie wystąpiła na Męskim Graniu. 

Muzyka SIKSY przyczyniła się do powstania scenariusza musicalu „Stabat Mater Dolorosa”. Piotr Macha wspólnie z artystką wyreżyserował opowieść o dziewczynie, która wraca do czasów dzieciństwa, kiedy to przebierała się za różne kobiety używając do tego szafy swojej mamy. Wszystko to opiera się o język sztuki, jakim SIKSA posługuje się od 2014 roku.

Bilety na koncert dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online 

Stabat Mater Dolorosa / 16.02 / godz. 18:00 / Kino CK
SIKSA / 16.02 / godz. 21:00 / Piwnice CK
   Morawiecki: Uniknęliśmy postawienia Londynu pod ścianą       Siedem godzin rozmów. Tusk: May zaakceptowała ofertę       Remis w Izraelu. Porażka kolejnego rywala Polaków       Piątek strzela, Polska wygrywa       Nagrody Ceesar dla LOT-u, Lufthansy i Wizz Aira       Biedroń: Stanąłem w obronie Rabieja. Inni nie mieli odwagi       Chory człowiek Europy       Gry wideo: sex i krwawe jatki mają przyciągnąć graczy       Czy PiS zależy na Polsce w UE?       Alfabet wynalazków po japońsku       Maksymilian Kolbe i Zenon Żebrowski       Japończycy i Polacy mają podobny charakter              Andrzej Wajda i jego Japonia       Wzajemne wsparcie       Obchody stulecia stosunków dyplomatycznych w Polsce       Najciekawsza, pracochłonna, wybitna       Puchar prawie nasz       Polska - Łotwa: Zagrajcie dla Bońka       Unijny spór o chińskie pieniądze