Wtorek, 18 Grudnia 2018
Temperatura: -1°C
Ciśnienie: 1032hPa
Wiatr: 6.4km/h E

Policja informuje koziolek.pl

Lublin: "Angelus" dla dzielnicowego (2007-01-29)
Wczoraj 29.01.2007 roku mł. asp. Arkadiusz Szczepański, dzielnicowy z Komisariatu VIII Policji został wyróżniony nagrodą Angelus 2006.

Nagrodę ANGELUS przyznaje Kapituła powołana przez proboszcza Parafii Św. Michała dla promocji ludzi i postaw, które są zarazem znakiem sprzeciwu i nadziei. Otrzymują ją ludzie, którzy żyją dla innych. Niosą pomoc i radość słabszym. Swoją postawą przywracają nadzieję i szacunek dla każdego człowieka. Na wczorajszym spotkaniu przyznano 7 nagród w kategoriach:
wyobraźnia miłosierdzia
człowiek kultury medialnej
artysta roku
człowiek służby publicznej
animator życia kulturalnego
sponsor dzieł parafialnych
wyróżnienie specjalne za całokształt twórczości.
Mł. asp. Arkadiusz Szczepański otrzymał nagrodę w kategorii człowiek służby publicznej.Arkadiusz Szczepański pracuje w Policji od 16 lat. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Od 16.05.2006 jest dzielnicowym w Komisariacie VIII Policji w Lublinie. Jego rewir obejmuje m. in. ulice Fabryczną, Kunickiego, Piłsudskiego, pl. Bychawski. Nie jest to bogata dzielnica. Wielu jej mieszkańców od dłuższego czasu nie ma pracy, na co dzień borykają się z problemami dnia powszedniego. Wyróżniony policjant stara się dotrzeć do każdego z nich. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi. Propaguje dobre wzorce zachowań. Wierzy, że jego działalność odnosi dobry skutek. To właśnie tacy ludzie jak on kreują właściwy wizerunek funkcjonariusza Policji.   Komisja Europejska: Zdrowie Junckera? Wszystko jest dobrze              Smog dociera do sądów. Będzie pozew grupowy       Sąd Najwyższy wraca do pracy pełną parą       Podał umierającej marihuanę. Jest wyrok sądu       Precedensowy wyrok: fiskus może zablokować konto bez dowodów       Pożegnanie z carskim dekretem, czyli nowe miasta na mapie Polski       Trybunał Konstytucyjny świętuje wyciszenie       Prezent na święta: Mourinho zwolniony       Leki na nadciśnienie: kolejne serie zakazane        Roman Giertych oskarżony o zniesławienie       Szpitale powiatowe pod płacową ścianą       Genua: Nowy most po katastrofie z sierpnia za 200 mln euro       Trump tworzy Dowództwo Kosmiczne w Pentagonie       Polacy porwani przez piratów u wybrzeży Nigerii zostali uwolnieni       Czas zmierzyć się z cukrzycą       TUI zamówił więcej samolotów Enter Aira       Prezydent "uzyskał zapewnienie": Ceny energii nie wzrosną       Z Ryanairem do Zadaru       Po żółtych kamizelkach czas na niebieskie? Protest policji