Policja informuje koziolek.pl

Nocny pościg za kradzionym audi (2016-10-11)

Policyjni wywiadowcy zatrzymali podczas pościgu trzech mężczyzn uciekających kradzionym Audi. Kierujący tym samochodem wpadł w poślizg i uderzył w znak. Jeden z pasażerów kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkuset metrach został zatrzymany. W samochodzie policjanci ujawnili kilkadziesiąt porcji narkotyków, oraz kominiarkę. Badanie wykazało, że kierowca był pod wpływem narkotyków. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 24-40 lat. Byli już wielokrotnie karani za rozboje i kradzieże.

 

      

 

Do zdarzenia doszło o godzinie 1.23 przy ul. Zana. Uciekający przed policjantami kierujący Audi wpadł w poślizg i uderzył w znak. Wcześniej policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie zauważyli niepewne zachowanie kierującego na drodze. Jeden z pasażerów rzucił się do ucieczki pieszo. Policjant dogonił go po kilkuset metrowym pościgu. Wcześniej wykorzystał broń służbową oddając trzy strzały w powietrze. Zatrzymani to trzej mężczyźni w wieku 24, 32 i 40-lat. Podczas przeszukania ich samochodu policjanci ujawnili prawie 70 gramów amfetaminy oraz kilka gramów marihuany. 32-letni kierujący został poddany badaniu testerem na obecność środków odurzających w organizmie. Wynik okazał się pozytywny. Pobrano od kierującego krew do badań. Niebawem okaże się jakie narkotyki zażył. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

 

     

     

 

Jak ustalili policjanci samochód, którym jechali został skradziony 5 października w Lublinie, natomiast tablice rejestracyjne w Lubartowie. Kamery miejskiego monitoringu uchwyciły fragment pościgu i moment zatrzymania sprawców. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia, natomiast za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  

 
   Oszczędne monitory z odpadów przyszłością elektroniki       Pozwano surowe prawo aborcyjne w Alabamie       Trump rozważa ułaskawienie żołnierzy       USA: Testy rakietowe Korei Północnej naruszyły rezolucję ONZ       Para Prezydencka odwiedziła sześcioraczki i ich rodziców       Sondaż: Czy należy zlikwidować ciszę wyborczą       Rajd Sardynii: Kolejne wyzwanie Kajetanowicza        Normandia pamięta o polskich pilotach       Szwedzki rząd: nie można karać dzieci za zbrodnie rodziców       Sztuczna inteligencja a dane osobowe       Rosja wraca do Afryki       Elizabeth Revol zdobyła dwa szczyty w dwa dni       Lewandowski walczy o Puchar Niemiec       Hiszpański rząd: Brexit bez umowy wydaje się nieunikniony       Johnson najlepszym i... najgorszym kandydatem na premiera       Polacy na drugim miejscu w Środkowej Dalmacji       13 rannych po eksplozji w Lyonie. Macron: To był atak       Kukiz: Zdjęcia przy powodzi? To są polityczne sępy       Żużel: Kompletny Zmarzlik, niespodzianka w Częstochowie