Policja informuje koziolek.pl

Nocny pościg za kradzionym audi (2016-10-11)

Policyjni wywiadowcy zatrzymali podczas pościgu trzech mężczyzn uciekających kradzionym Audi. Kierujący tym samochodem wpadł w poślizg i uderzył w znak. Jeden z pasażerów kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkuset metrach został zatrzymany. W samochodzie policjanci ujawnili kilkadziesiąt porcji narkotyków, oraz kominiarkę. Badanie wykazało, że kierowca był pod wpływem narkotyków. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 24-40 lat. Byli już wielokrotnie karani za rozboje i kradzieże.

 

      

 

Do zdarzenia doszło o godzinie 1.23 przy ul. Zana. Uciekający przed policjantami kierujący Audi wpadł w poślizg i uderzył w znak. Wcześniej policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie zauważyli niepewne zachowanie kierującego na drodze. Jeden z pasażerów rzucił się do ucieczki pieszo. Policjant dogonił go po kilkuset metrowym pościgu. Wcześniej wykorzystał broń służbową oddając trzy strzały w powietrze. Zatrzymani to trzej mężczyźni w wieku 24, 32 i 40-lat. Podczas przeszukania ich samochodu policjanci ujawnili prawie 70 gramów amfetaminy oraz kilka gramów marihuany. 32-letni kierujący został poddany badaniu testerem na obecność środków odurzających w organizmie. Wynik okazał się pozytywny. Pobrano od kierującego krew do badań. Niebawem okaże się jakie narkotyki zażył. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

 

     

     

 

Jak ustalili policjanci samochód, którym jechali został skradziony 5 października w Lublinie, natomiast tablice rejestracyjne w Lubartowie. Kamery miejskiego monitoringu uchwyciły fragment pościgu i moment zatrzymania sprawców. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia, natomiast za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  

 
   PKO Ekstraklasa: Cracovia pokonała Arkę       Niemcy: Ośmiolatek znów pędził autostradą. Rozbił auto       Apple i Samsung mają problem. Chodzi o promieniowanie       Lewica rzuca wyzwanie Platformie Obywatelskiej       Tusk: Oby Johnson nie został zapamiętany "Panem Bez Umowy"       Biedroń: Nie ma tęczowej zarazy, jest zaraza nienawiści        Zandberg: Nie będziemy wracać do przeszłości        Czy należy usunąć krzyż z Giewontu?       Czarzasty do Ziobry: Czy jest pan świństwogenny?        Kto powinien być kandydatem KO na prezydenta?       Hongkong: policja zaatakowała. Użyła gazu łzawiącego       Powstaje gra inspirowana dziełem Lema. Tylko którym?       IMGW ostrzega. Będą burze w górach       Rosja wystrzeliła rakiety balistyczne       Odnaleziono zwłoki drugiego grotołaza?       Korea Północna znów testowała rakiety       Im więcej emotikonów, tym częściej uprawiasz seks       Dania wzmacnia więź wojskową z Grenlandią       Wojciech Weiss: Chciałem tylko być malarzem       Świnka Peppa sprzedana za 4 mld dolarów