Październikowe premiery kinowe

Data dodania: 01 październik 2019
Październikowe premiery kinowe

Repertuar kin co miesiąc zaskakuje nas nowościami. Zobaczmy jakie premiery i zapowiedzi kinowe szykują się na październik 2019 r. 

Premiera 4 października:

Joker (gatunek: dramat, kryminał, film akcji, reżyseria: Todd Phillips)  historia komika, który przez trudy swojego życia wpada w obłęd i zaczyna swoją przygodę jako morderca z problemami psychicznymi. W rolę głównego bohatera wcielił się Joaquin Phoenix.

Czarny Mercedes (gatunek: kryminał, reżyseria: Janusz Majewski) – to kryminalna zagadka tajemniczego zabójstwa pięknej Anety, która jest żoną znanego adwokata. Podczas śledztwa wychodzą  na jaw tajemnice z życia kobiety oraz jej męża Karola Holzera. Sytuacja jest coraz bardziej niebezpieczna, gdyż morderca jest na wolności i planuje kolejne zbrodnie. Głównych bohaterów zagrali m. in.: Artur Żmijewski,  Andrzej Zieliński oraz Maria Dębska.

Był sobie pies 2 ( gatunek: komedia, film familijny, reżyseria: Gail Mancuso) – historia psa Baileya, który dostał za zadanie opiekować się wnuczką swego pana Ethana. Zwierzę dorasta wraz z dziewczyną i musi sprostać coraz trudniejszym zadaniom. Główne misje dla niego to pomoc w znalezieniu ukochanego dla swojej pani oraz pomoc rodzinie w rozwiązaniu konfliktu. Niekiedy będzie musiał odejść, po czym wróci w innym wcieleniu. 

Małgorzata, córka Łazarza (gatunek: melodramat, film historyczny, reżyseria: František Vláčil) – wznowienie filmu z 1967 roku, poruszającego temat konfliktu wymierającego pogaństwa i rozwijającego się wyznania chrześcijańskiego w Czechach w XIII wieku. 

Kickbokserka (gatunek: dramat, reżyseria: Johan  Timmers) – opowieść o dwunastoletniej dziewczynie, która zmaga się z codziennymi problemami, głównie rodzinnymi. Dla nastolatki autorytetem staje się sąsiadka trenująca kickboxing. Wkrótce sama zaczyna przygodę z tym sportem. 

Ostatnia góra (gatunek: film dokumentalny, reżyseria: Dariusz Załuski) – film o zimowej wyprawie kilkunastu wspinaczy na szczyt K2. Wyprawa zostaje przerwana przez tragiczną śmierć Tomasza Mackiewicza na niedalekim szczycie Nanga Parbat. Denis Urubko i Adam Bielecki ratują Elisabeth Revol. Grupa wspinaczy wraca pod K2, aby rozpocząć zdobywanie ośmiotysięcznika od nowa. Film pokazuje wszystkie trudności i zmagania oraz nerwy jakie towarzyszą członkom grupy.

Premiera 11 października:

Boże Ciało (gatunek: film obyczajowy, reżyseria: Jan Komasa) – to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia dwudziestolatka, który będąc w poprawczaku przechodzi przemianę i pragnie zostać księdzem. Kiedy wychodzi zaprzyjaźnia się z pewnym proboszczem, a pod jego nieobecność podszywając się pod księdza pełni posługę kapłańską. Wprowadza wiele kontrowersji, ale wierni zaczynają go akceptować. Z czasem tajemnica jaką skrywa jest narażona na ujawnienie. W rolę głównych bohaterów wcielili się Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, czy Zdzisław Wardejn. 

Zabawa w pochowanego (gatunek: horror; reżyseria: Matt Bettinelli-Olpin) – opowieść dzieje się w noc poślubną, jednak nie jest to udana noc. Panna młoda zmuszona jest dołączyć do przerażającej i niebezpiecznej gry. W główną postać wcieliła się Samara Weaving.

Wojna o prąd (gatunek: film historyczny,  film biograficzny, dramat; reżyseria: Alfonso Gomez-Rejon) – film o rywalizacji Nikoli Tesli i Thomasa Edisona, o to czyj system elektryczny będzie dominującym i znaczącym dla kolejnego wieku oraz dla całego świata. W rolę tych wielkich umysłów wcielili się Benedict Cumberbath i Michael Shannon. 

Ślicznotki (gatunek: dramat; reżyseria: Lorene Scafaria) – film o dziewczynach z klubu go-go, które przez krach finansowy tracą wszystkie pieniądze. Dzięki swoim wdziękom udaje im się zorganizować dużą pulę pieniędzy pochodzącą od bogatych biznesmenów z Wall Street, przez których zostały przedtem bez grosza. Kobiety żyją rozrzutnie, jednak w pewnym momencie tracą czujność nad swoim podstępnym planem.

Synonimy (gatunek: dramat; reżyseria: Nadav Lapid) – opowieść o Izraelczyku, który w Paryżu próbuje ułożyć sobie życie na nowo po ucieczce z ojczyzny. Stara się zapomnieć o przeszłości.

O Yeti! (gatunek: film animowany; reżyseria: Jill Culton) – to historia o dziewczynce Yi i znalezionym przez nią na dachu apartamentowca Yetim. Dziewczyna i przyjaciele nadają mu imię „Everest” i wyruszają w podróż, aby znaleźć dom stworzenia, którym jest najwyższy szczyt Ziemi. 

Wysoka dziewczyna (gatunek: dramat; reżyseria: Kantemir Balagov) – to film, którego akcja toczy się w 1945 roku i Leningradzie. Opowiada on historię dwóch przyjaciółek, które starają się wrócić do normalnego życia po traumie jaką wywołała wojna. 

Gordon i Paddy (gatunek: film animowany; reżyseria: Linda Hambäck) – bajka o myszce i komisarzu ropuchu, którzy wspólnie dbają o mieszkańców lasu i rozwiązują tajemnicze zagadki. 

Solid Gold (gatunek: film polityczny, thriller; reżyseria: Jacek Bromski) – film o policjantce, która zostaje porwana I zgwałcona, po czym zabija swoich oprawców i ukrywa to, jednocześnie rezygnując z pracy. Po kilku latach musi wrócić do służby. 

Adela jeszcze nie jadła kolacji (gatunek: komedia kryminalna; reżyseria: Oldřich Lipský) – wznowienie opowieści o znanym detektywie, który w Pradze stara się wyjaśnić zajście z zaginionym psem oraz próbuje rozwikłać tajemnicę związaną z mięsożerną rośliną.

Premiera 18 października:

Czarownica 2 (gatunek: fantasy, film familijny; reżyseria: Joachim Ronning) – kontynuacja pierwszej części filmu. Tym razem Diabolina i Aurora wspólnie stoczą walkę z przeciwnikami w obronie wrzosowisk, gdzie mieszkają różne magiczne stworzenia.

Portret kobiety w ogniu (gatunek: dramat historyczny; reżyseria: Céline Sciamma) – opowieść, której akcja ma miejsce we Francji w 1760 roku. Malarka, która tworzy na obrazy na zlecenie musi stworzyć portret pewnej młodej kobiety bez jej wiedzy. 

Zombieland: Kulki w łeb (gatunek: komedia, horror; reżyseria: Ruben Fleischer) – opowieść o walce z zoombie, tym razem w pobliżu Białego Domu. 

Wicher: Przyjazd Ari (gatunek: film familijny; reżyseria: Theresa von Eltz) – historia o przyjaźni małej Miki i konia o imieniu Wicher. Towarzysze wpadają w tarapaty, jednak pomaga im pewna dziewczynka.

Ikar. Legenda Mietka Kosza (gatunek: film biograficzny; reżyseria: Maciej Pieprzyca) – to historia niewidomego muzyka, który grał na fortepianie. Opowieść inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami.

Sklep przy głównej ulicy (gatunek: dramat wojenny; reżyseria: Ján Kadár) – film o stolarzu, który przejął prowadzenie sklepu po Żydówce, z powodu prześladowań przedsiębiorców semickich przez władze. Jest to wznowienie dzieła z 1965 roku.

Premiera 25 października:

Van Gogh. U bram wieczności (gatunek: film biograficzny, dramat; reżyseria: Julian Schnabel) – historia znanego na całym świecie malarza Vincenta van Gogha., który nie znajduje wsparcia i zrozumienia wśród ludzi zamieszkujących miasteczko Arles.

Rodzina Addamsów (gatunek: film familijny, film animowany; reżyseria: Konrad Vernon) – to animowana historia strasznej rodzinki, w której przedstawione są ciekawe sytuacje z życia jej członków.

Obywatel Jones (gatunek: film polityczny, thriller; reżyseria: Agnieszka Holland) – opowieść o dziennikarzu, który dążył do prawdy nie lękając się władz i prawa. Po zasłynięciu z artykułu o swoim spotkaniu z Hitlerem postanawia napisać kontrowersyjny artykuł o sytuacji w ZSRR, w którym porusza poważne problemy. 

Bliźniak (gatunek: Sci-Fi, dramat, film akcji; reżyseria: Ang Lee) – film o groźnym zabójcy, który zamierza przejść na emeryturę, jednak na przeszkodzie staje mu agent, który zna każdy ruch przestępcy.

I młodzi pozostaną (gatunek: film wojenny, film dokumentalny; reżyseria: Peter Jackson) – to niezwykły film z archiwalnych materiałów pochodzących z czasów pierwszej wojny światowej, który pokazuje portret żołnierzy z nieznanej dotąd perspektywy.

Szczygieł (gatunek: dramat; reżyseria: John Crowley) – to opowieść o mężczyźnie, który prowadzi życie pełne smutku i żalu, przez wydarzenie z przeszłości jaki była śmierć matki w zamachu bombowym. Ten przykry dzień przypomina mu jedyna pamiątka – obraz szczygła. 

Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia (gatunek: dramat; reżyseria: Teona Strugar Mitevska) – historia mająca miejsce w wiosce macedońskiej, gdzie obchodzi się ceremonię jaką jest Epifania. Pop wrzuca krzyż do rzeki, a mężczyzna, który go znajdzie będzie żył w dobrobycie. Krzyż wyławia jednak kobieta co wywołuje duży skandal. 

Wszystkowidząca 2 (gatunek: film przygodowy; reżyseria: Ask Hasselbalch) – opowieść o dziewczynce z magiczną mocą wydobywania z ludzi tajnych sekretów, która musi nawiązać kontakt z ojcem, aby uratować swoją rodzinę. Nowopoznany mężczyzna również posiada nadludzkie zdolności. 

Ibiza (gatunek: komedia; reżyseria: Arnaud Lemort) – zakręcona, wakacyjna opowieść, w której główny bohater chcąc przypodobać się kobiecie zabiera ją i jej rodzinę na Ibizę. Wszystko jednak nie przebiega według jego planu.

Dogonić marzenia (gatunek: dramat, film biograficzny; reżyseria: Rachel Griffiths) – opowieść o spełnianiu marzeń, a w tym przypadku o wzięciu udziału w wyścigach konnych. 

Przedstawione wyżej dzieła już w październiku ukażą się w kinach. Szeroka gama oferowanych gatunków filmowych powinna sprawić, że każdy kinomaniak znajdzie coś dla siebie.

Karolina Borzęcka

designed by know-line.pl