Kultura koziolek.pl

Piknik teatralny - w Centrum Kultury (2019-07-02)

Pierwsza sobota lipca to początek cyklu teatralnych pikników dzielnicowych.  To wyjątkowe teatralne święto zaczniemy obchodzić razem z mieszkańcami Kalinowszczyzny.

Piknik teatralny to niezwykłe wydarzenie dla całych rodzin — pełne radości, emocji i opowieści o współczesnym świecie. Najmłodsi będą mogli aktywnie wziąć udział w spektaklu „Latamy”. Spektakl jest oparty na specyficznym odczuwaniu przestrzeni, zabawach kinezjologicznych i zabawie przy puszczaniu latawców. Komediowy teatr historyczny „Unia po lubelsku” zaprezentują Poławiacze Pereł. Razem z aktorami cofniemy się do Lublina z czasów Zygmunta Augusta, a nawet Władysława Jagiełły. Radośnie i ze śmiechem przyjrzymy się ówczesnym mieszkańcom miasta, a także królom, szlachcie i duchowieństwu. Wieczorem na scenie pojawią się aktorzy znani z filmów i seriali, by opowiedzieć słodko-gorzkie historie ojców w spektaklu „Tata ma kota” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego. To głos ojców samotnie wychowujących swoje dzieci i tych, którzy zostali ich pozbawieni.

Mieszkańców zapraszamy też do zabawy z obrazem Jana Matejki „Unia Lubelska”. Z okazji 450-lecia tego ważnego wydarzenia przygotowaliśmy akcję Matejko Photo Challenge. Każdy wraz z rodziną i przyjaciółmi, korzystając z rekwizytów i kostiumów, będzie mógł się wcielić w jedną z postaci z obrazu. Przeobrażać się w historyczne postaci będziemy razem z grupą Poławiacze Pereł Improv Teatr. Piknik teatralny
6 lipca 2019, godz. 12:00
Kalinowszczyzna (wąwóz między ul. Kleeberga a ul. Okrzei)
wstęp wolny
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   LO straconych marzeń       Nowy prezydent Litwy nie składa obietnic bez pokrycia       PE poparł kandydaturę Ursuli von der Leyen       Pierwsza dama bez pensji na własne życzenie       Netflix usuwa scenę samobójstwa z serialu o nastolatkach       Krzysztof Olendzki: Nie kupujemy sal na koncerty       Płaćmy pierwszej damie       PiS poprze von der Leyen       Szef MEN: To niczyja wina, taki jest system rekrutacji       Krystyna Pawłowicz żegna się z polityką       Ludzie Borisa Johnsona rozważają plan zawieszenia parlamentu       Brzytwa, której chcą się chwycić torysi       Nowy wykonawca rozbierze terminal w Radomiu       Salvini chce oczyścić kraj z "nielegalnych" romskich obozów       Zatrzymano irackiego kaznodzieję. Jest skazany za terroryzm       Polska aplikacja dla NASA       Ukraina: "Sługa narodu" ma ponad 50 proc. poparcia       PiS waha się w sprawie von der Leyen       Wyspy na rafie nie zatoną? Przystosują się do zmian klimatu       Kto tak naprawdę był na Księżycu? Ludzie czy Obcy?