Kultura koziolek.pl

Przed nami kolejne pikniki teatralne! (2019-07-11)

Pikniki w dzielnicach Lublina to teatr na wyciągnięcie ręki, a także okazja, aby w ciekawy i wesoły sposób uczcić 450-lecie zawarcia Unii Lubelskiej.

Piknik teatralny to niezwykłe wydarzenie dla całych rodzin — pełne radości, emocji i opowieści o współczesnym świecie. Najmłodsi będą mogli aktywnie wziąć udział w spektaklu „Latamy”. Spektakl jest oparty na specyficznym odczuwaniu przestrzeni, zabawach kinezjologicznych i zabawie przy puszczaniu latawców. Komediowy teatr historyczny „Unia po lubelsku” zaprezentują Poławiacze Pereł. Razem z aktorami cofniemy się do Lublina z czasów Zygmunta Augusta, a nawet Władysława Jagiełły. Radośnie i ze śmiechem przyjrzymy się ówczesnym mieszkańcom miasta, a także królom, szlachcie i duchowieństwu. Wieczorem na scenie pojawią się aktorzy znani z filmów i seriali, by opowiedzieć słodko-gorzkie historie ojców w spektaklu „Tata ma kota” w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego. To głos ojców samotnie wychowujących swoje dzieci i tych, którzy zostali ich pozbawieni.

Mieszkańców zapraszamy też do zabawy z obrazem Jana Matejki „Unia Lubelska”. Z okazji 450-lecia tego ważnego wydarzenia przygotowaliśmy akcję Matejko Photo Challenge. Każdy wraz z rodziną i przyjaciółmi, korzystając z rekwizytów i kostiumów, będzie mógł się wcielić w jedną z postaci z obrazu, a gotowe zdjęcie zabrać do domu na pamiątkę. Przeobrażać się w historyczne postaci będziemy razem z grupą Poławiacze Pereł Improv Teatr. 
Pikniki teatralne w dzielnicach Lublina:
13 lipca 2019 — LSM (wąwóz przy SP 22)
20 lipca 2019 — Czechów (teren zielony przy SP 43)
godz. 12:00 / wstęp wolny
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Austriackie obywatelstwo dla potomków ofiar nazizmu       "Ślązak" nie trafi do służby. Testy ujawniły usterki       Republikanie mocno przyduszają Facebooka       Widmo brexitu obniża ceny uprawnień do emisji       Prawie 300 martwych fok. Winne ocieplenie?              Nieodparty urok feudalizmu       Tamtej dekadencji już nie ma       Gowin? Nie ma taki człowiek       Polska na trzeźwo       Zdrojewski: Na konkurenta donosi się do prokuratury       Kard. Krajewski: Nie potrafimy żyć bez ubezpieczeń       Jak apostołowie zdradzili królową       Gdy kompromitacja nie kompromituje       Dobre, a producent to wspaniały facet       Kości zostały zaplanowane       Ofiary płaczą, ale nie milczą       Dziś nas jutro zaskoczy       Przez eń i po angielsku       Nowojorska matrioszka