Poniedziałek, 20 Maja 2019

Region koziolek.pl

Serial przyrodniczy "Misja Natura" ponownie na antenie TVP3 Lublin (2017-02-02)

Od 3 lutego na antenie TVP3 Lublin będziemy mogli ponownie oglądać serial przyrodniczy „Misja Natura” zrealizowany przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w ramach projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Serial prezentuje w nietypowy sposób funkcjonowanie sieci Natura 2000 w Polsce i Europie oraz współpracę człowieka z naturą. Każdy z 12 odcinków serialu został zrealizowany na innym obszarze Natura 2000 w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, zabarwionych nutką sensacji w postaci tropienia i odkrywania tajemnic przyrody.

W piątek, 3 lutego  o godzinie 20.40 TVP3 Lublin wyemituje pierwszy odcinek pt. Kurze Grzędy. Podczas pierwszej misji, bohaterowie mają za zadanie poznać zasady funkcjonowania torfowisk przejściowych. Odwiedzają obszar Natura 2000 Kurze Grzędy, gdzie dowiedzą się jak powstaje torf, dlaczego ważne dla niego są jeziora turzycowe oraz mchy.  Poznają także rolę wody w funkcjonowaniu i powstawaniu torfowisk.

Zachęcamy do oglądania serialu „Misja Natura” na antenie TVP3 Lublin w piątki o godzinie 20.40!
   Przybędzie ponad 3 tysiące zawodowych prawników       Para z Hiszpanii miała w ścianie sypialni 80 tys. pszczół       Kobieta mogła wydziedziczyć synów za oskarżanie jej o czary       Ks. Lemański: Cieszy mnie wypowiedź Nycza. Ale jest za późno       Kto gra "żydowską kartą"?       Sondaż: Episkopat powinien podać się do dymisji       Leszek Miller: You know nothing, Jarosław       Pierwsza decyzja Zełenskiego. Rozwiązał Radę Najwyższą Ukrainy       Marcin P. i Katarzyna P. uznani za winnych oszustwa       "Grasz o najwyższą stawkę". Pierwszy telewizyjny spot KE        "Czerwona". Co wiemy o planetoidzie odległej o 6,4 mld km?       Sasin: Po wypowiedzi Hartwich ręce opadają       Stefaniak: PiS wie, że w UE "guzik" może       Betlej: Wakacje droższe o 100 złotych       Premier pozwie "Wyborczą" za tekst o działce       Tadżykistan: 32 zabitych po zamieszkach w więzieniu       Brazylia: Brutalny atak na bar. Nie żyje 11 osób       Wybory do Parlamentu Europejskiego: Słowniczek wyborczy       "Wyborcza": Okazyjny zakup działki przez Morawieckiego       Więcej turystów w Maroku