Region koziolek.pl

SIKSA (2019-02-11)

W najbliższy weekend w Centrum Kultury usłyszycie punk w dziewczyńskim wydaniu. Performatywny koncert artystki poprzedzi projekcja filmu opartego na jej albumie „Stabat Mater Dolorosa”.

SIKSA to ostatnia przedstawicielka przyszłego zwrotu choreograficznego w stylu punk. Bunt na zamówienie bez organizowania przetargów, clickbaitowa kontrowersja. Piosenkarka estradowa o dwóch głowach, śmiertelna powaga o kwadratowych figurach basu. Opracowana przez nią „areobiczna piątka freiheit” oparta o warunki niestabilności i nierównowagi niedostosowana jest do indywidualnych potrzeb uczestników. Kondycyjnie to najgorsza reklama Gniezna od czasów Chrztu Polski w Magdeburgu w 966 roku. Nie wystąpiła na Męskim Graniu. 

Muzyka SIKSY przyczyniła się do powstania scenariusza musicalu „Stabat Mater Dolorosa”. Piotr Macha wspólnie z artystką wyreżyserował opowieść o dziewczynie, która wraca do czasów dzieciństwa, kiedy to przebierała się za różne kobiety używając do tego szafy swojej mamy. Wszystko to opiera się o język sztuki, jakim SIKSA posługuje się od 2014 roku.

Bilety na koncert dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online 

Stabat Mater Dolorosa / 16.02 / godz. 18:00 / Kino CK
SIKSA / 16.02 / godz. 21:00 / Piwnice CK
   Terlikowski: Kolejne ofiary przemówią       Ławrentij Beria: Czerwony Prometeusz       Kto chce komisji ds. pedofilii w Kościele       Grand Prix na żużlu: Duńska niespodzianka na Narodowym       Boeing LOT-u awaryjnie lądował na Okęciu       Afera korupcyjna w Austrii. Będą przedterminowe wybory       Niemcy: będzie zakaz islamskich chust w szkołach?       Uzależnienie od pornografii rujnuje związki. To choroba       Ekstraklasa: W tył zwrot beniaminków       Dziewięć bramek w meczu Wisły Kraków z Miedzią Legnica       LOTTO Ekstraklasa: wyjazdowa wygrana Górnika       LOTTO Ekstraklasa: Wisła Płock zostaje w lidze       LOTTO Ekstraklasa: wysoka wygrana Śląska we Wrocławiu       Likwidacja fikcji awiza umożliwi unikanie pism z sądu       Iran i Rosja: dwa ważne problemy       Barbara Hollender poleca nowości na DVD       Bayern siódmy raz z rzędu mistrzem Niemiec        Dymisja wicekanclerza Austrii. Afera korupcyjna z Rosją w tle       Donald Tusk ratuje Koalicję Europejską       Zakupy na firmę a prywatne wydatki