Splat! Film Fest od 9 grudnia w Lublinie

Data dodania: 26 Listopad 2019
Splat! Film Fest od 9 grudnia w Lublinie

Splat!FilmFest – to największy w Polsce festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina arthousowego. Straszymy w warszawskiej Kinotece i Centrum Kultury w Lublinie. Ich misją jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego.

Trzon programu stanowią premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego (m.in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy, mroczne kino arthouse’owe, jak również filmy wymykające się łatwym klasyfikacjom), które miały swoje światowe premiery m.in. na festiwalach w Cannes, Toronto, Wenecji, Berlinie, Sundance czy Sitges. A wszystko w niezwykłej oprawie. Oferujemy dobrą rozrywkę i wielkie kino.

W ciągu dotychczasowych edycji Splat!FilmFest szybko stał się najważniejszym wydarzeniem w Polsce poświęconym szeroko rozumianemu horrorowi i kinu gatunkowemu, zdobywając bardzo pozytywne recenzje krytyków, mediów, współorganizatorów i wielką sympatię widzów.

Splat!FilmFest doceniła też światowa branża filmowa i od 2019 roku festiwal jest członkiem prestiżowej Europejskiej Federacji Festiwali Filmów Fantastycznych, która zrzesza najważniejsze festiwale kina gatunkowego na świecie, jak Fantastic Fest, Imagine czy Sitges.

„Nie chcemy żadnych zafałszowanych, wypolerowanych, gładkich filmów – chcemy, aby były szorstkie, niewypolerowane, ale za to pełne życia; nie chcemy filmów w kolorze różowym – chcemy je w kolorze krwi”. (The Film-Maker Cooperative, 1962)

Organizator: Fundacja Nowa Aleksandria

Współorganizatorzy: Kinoteka Multiplex, Miasto Warszawa, Miasto Lublin, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Splat!FilmFest

International Fantastic Film Festival

 9 – 15 grudnia 2019

LUBLIN (Centrum Kultury w Lublinie )

 

designed by net-line.pl