Czwartek, 15 Listopada 2018
Temperatura: 6°C
Ciśnienie: 1029hPa
Wiatr: 14km/h N

Kultura koziolek.pl

Teatralne propozycje na listopad (2018-11-03)

W nadchodzącym miesiącu przygotowaliśmy m.in spektakle w reżyserii Daniela Adamczyka oraz Pawła Passiniego, czytanie sceniczne czy wieczór z improwizacją teatralną. W związku ze zbliżającymi się obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy też na historyczną inscenizację, która przypomni że to właśnie w Lublinie został postawiony pierwszy krok w kierunku wolności. 

Czwartego listopada zobaczymy spektakl "Ony" Teatru Czytelni Dramatu. Tytułowy bohater wyrusza w niezwykłą podróż w poszukiwaniu swojego ojca-pirata. Spotykając niezwykłe postaci, odwiedzając dziwne zamki i miasta mierzy się własnym cierpieniem i samotnością, by nauczyć się, na czym tak naprawdę polega miłość i odpowiedzialność.
7 i 8 listopada, w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Poławiacze Pereł wraz z przyjaciółmi odtworzą pierwsze posiedzenie Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej. Zrealizowany w auli Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS interaktywny spektakl "Lublin. Stolica" przywoła emocje, nastroje, powagę i humor czasów rodzącej się wolności i demokracji. 
Na scenę powraca także "The Hideout/Kryjówka" w reżyserii Pawła Passiniego. W niezwykłej scenografii reżyser opowiada historie znane ze wspomnień swojej ciotki Apolonii Starzec – jednej z żydowskich dziewczynek uratowanych z getta przez Irenę Solską. 14 listopada w ten niezwykły świat osobistych historii będą mogły wejść osoby nie znające języka polskiego - spektakl będzie realizowany z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski.
 W listopadzie czeka nas także kolejna odsłona cyklu "Shake" - scenicznych czytań dzieł Williama Szekspira. Tym razem Maria Kwiecień bierze na warsztat jedną z najsłynniejszych sztuk dramatopisarza – „Burzę”. 
Koniec miesiąca to spotkanie z Teatrem Seniora. "Chłopcy - dramat z życia sfer starszych" to ciepła, pełna humoru opowieść o walce starszych z młodszymi o prawo do zachowania odrobiny szacunku i wolności.
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Niemiecki TUI upraszcza system motywacyjny dla agentów       Booking.com woli zarabiać na marży niż na prowizji       Targi TT Warsaw bogate w nowości       Finał ATP Tour: Łukasz Kubot i Marcelo Melo prawie za burtą       Kwaśniewski: Afera KNF i tak skończy się komisją śledczą       USA: Wygrał na loterii 1,5 mld dolarów. Wciąż ich nie odebrał       BBC: Nie było formalnego głosowania rządu ws. brexitu       May odsłania karty. Opublikowano tekst umowy ws. brexitu       Wiceprezes ARP: Mamy ofertę także dla małych przedsiębiorców       Rocznica minęła, problemy zostały       Palący nie dostaje informacji o alternatywnych produktach       Daniel Obajtek: Chcemy budować relacje       Witold M. Orłowski: Niemoralna propozycja       Paweł Borys: PPK to co innego niż OFE       Czy PiS jest politycznym samobójcą       Wyciągnąć ze skarpet schowane miliardy       Hiszpania wypowiada wojnę homeopatii i akupunkturze       Rosjanki pozywają wojsko, bo nie mogą być snajperkami       Narkotyki nową zmorą na drogach       Przewodniczący PO stracił swój matecznik na Dolnym Śląsku