Trwa nabór wniosków o wypłatę 500+

Data dodania: 04 luty 2021
Trwa nabór wniosków o wypłatę 500+

Trwa nabór wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy rozpoczynający się od 1 czerwca. Wnioski można składać od 1 lutego w formie elektronicznej, a od 1 kwietnia również w wersji papierowej. Złożenie dokumentów do 30 kwietnia pozwoli utrzymać ciągłość wypłaty tego dodatku.

 

– Jesteśmy w pełni przygotowani do tego, aby proces przyjmowania i rozpatrywania wniosków na nowy okres świadczeniowy przebiegał sprawnie i bezkolizyjnie. Z uwagi na trwający nadal stan epidemii zachęcamy lubelskich rodziców do korzystania z możliwości składania wniosków kanałami elektronicznymi. Jest to bezpieczny, dogodny i szybki sposób dopełnienia formalności. W 2019 roku drogą online wpłynęło do nas ok. 80% wszystkich złożonych wniosków o świadczenie wychowawcze. Do dnia dzisiejszego zdalnie wpłynęło już 12 tys. wniosków. Liczymy na to, że w bieżącym roku zainteresowanie formami elektronicznymi będzie jeszcze większe niż w poprzednich latach – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

 

Wnioski można składać od 1 lutego wyłącznie w formie elektronicznej przez portal Empatia, za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub przez portal PUE ZUS. Od 1 kwietnia będzie można składać wnioski w formie papierowej osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem operatora pocztowego. Złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze w terminie do 30 kwietnia, pozwoli na ustalenie prawa do 500+ oraz wypłaty przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec najpóźniej do 30 czerwca. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia nastąpi najpóźniej w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

 

Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego i otrzymać świadczenie w miesiącu czerwcu, wniosek należy złożyć w terminie do 30 kwietnia. Złożenie wniosku do 30 czerwca, będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca. Natomiast, jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało dopiero od miesiąca złożenia wniosku.

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu Rodzina 500+ dostępne są w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie pod numerem tel.: 81 466 53 80 lub 81 466 53 50 oraz na stronie www.mopr.lublin.eu. W Lublinie ze świadczenia 500+ korzysta obecnie ponad 55 tys. dzieci. Miesięcznie na ten cel wypłacana jest kwota około 28 mln zł. Od lipca 2019 przysługuje ono wszystkim dzieciom do 18 roku życia, niezależnie od wysokości dochodów jakie uzyskuje rodzina.

designed by net-line.pl