Piątek, 22 Marca 2019
Temperatura: 0°C
Ciśnienie:
Wiatr:

Kultura koziolek.pl

UMCS: Spotkanie z Wiceministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2019-03-10)

12 marca (wtorek) o godz. 14:30 w Auli im. Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS (Plac Litewski 3, Lublin) odbędzie się spotkanie w sprawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Na pytania i wątpliwości dotyczące „Konstytucji dla Nauki” odpowie Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Piotr Müller, który jest przewodniczącym zespołu ds. wdrażania reformy.

Nowa ustawa wprowadza istotne zmiany w szkolnictwie, przez co wzbudza duże zainteresowanie wśród pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów uczelni wyższych. Podczas spotkania poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia:
- główne cele i harmonogram wdrażania reformy; 
- nowe ścieżki kariery akademickiej i naukowej; 
- nowy model kształcenia doktorantów, czyli szkoły doktorskie; 
- wykaz czasopism i wydawnictw.

Organizatorami wydarzenia jest Politologiczne Koło Naukowe UMCS oraz PTSF Lublin. 

Politologiczne Koło Naukowe jest organizacją studencką, która istnieje od 1998 r. PKN ma za zadanie rozwijać zainteresowania naukowe studentów politologii, ułatwiać dostęp do bieżących informacji na temat współczesnego świata i najnowszej historii, wspierać naukę umiejętności miękkich oraz przygotowywać członków koła do pracy naukowej. Do najczęstszych działań podejmowanych przez Koło należą: debaty (typowo polityczne, w których biorą udział przedstawiciele różnorodnych opcji politycznych, ale także debaty wyborcze), panele dyskusyjne, wykłady otwarte, szkolenia, warsztaty i konferencje. 

PTSF Lublin - organizacja studencka działająca przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, którą tworzą młodzi studenci farmacji. Celem koła jest m.in.: prowadzenie działalności informacyjnej, prospołecznej, naukowej i kulturalnej; rozwój idei humanitaryzmu oraz propagowanie zasad etyki zawodowej; propagowanie postępów nauki wśród studentów farmacji oraz pozostałych studentów UM w Lublinie oraz integracja środowiska studentów farmacji na szczeblu ogólnopolskim oraz międzynarodowym.
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Morawiecki: Uniknęliśmy postawienia Londynu pod ścianą       Siedem godzin rozmów. Tusk: May zaakceptowała ofertę       Remis w Izraelu. Porażka kolejnego rywala Polaków       Piątek strzela, Polska wygrywa       Nagrody Ceesar dla LOT-u, Lufthansy i Wizz Aira       Biedroń: Stanąłem w obronie Rabieja. Inni nie mieli odwagi       Chory człowiek Europy       Gry wideo: sex i krwawe jatki mają przyciągnąć graczy       Czy PiS zależy na Polsce w UE?       Alfabet wynalazków po japońsku       Maksymilian Kolbe i Zenon Żebrowski       Japończycy i Polacy mają podobny charakter              Andrzej Wajda i jego Japonia       Wzajemne wsparcie       Obchody stulecia stosunków dyplomatycznych w Polsce       Najciekawsza, pracochłonna, wybitna       Puchar prawie nasz       Polska - Łotwa: Zagrajcie dla Bońka       Unijny spór o chińskie pieniądze