Kultura koziolek.pl

Warsztaty europejskie dla młodzieży z Lubelszczyzny (2019-04-08)

Wydział Politologii UMCS, Centrum Dokumentacji Europejskiej UMCS oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu zapraszają młodzież z Lubelszczyzny do udziału w warsztatach europejskich (first time voters). Zajęcia odbędą się w czterech największych miastach naszego województwa: Zamościu (15 kwietnia br.), Chełmie, Puławach oraz Lublinie. 

Do udziału zachęcamy uczniów, dla których wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku będą pierwszymi w życiu oraz którzy chcą w ciekawej formule poznać zasady funkcjonowania Unii Europejskiej. Będzie to także okazja do bezpośredniego spotkania i rozmowy z wykładowcami uczelni wyższej.

Termin zgłoszeń na pierwsze warsztaty mija 12 kwietnia br. Należy podać swoje imię i nazwisko wraz z profilem klasy i nazwą szkoły na adres e-mail: kinga.smolen@poczta.umcs.lublin.plZajęcia odbędą się 15 kwietnia o godz. 11.00 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Warsztaty składać się będą z trzech części: merytorycznej, zespołowej oraz interaktywnej. Spotkanie poprowadzą wykładowcy z Wydziału Politologii UMCS. Grupa warsztatowa liczyć będzie 25- 30 osób, a czas trwania zajęć to około 120 minut. Ze względu na korzystanie podczas warsztatów z technologii informacyjno-komunikacyjnych, na zajęcia można zabrać smartfon. 

Na najbardziej aktywne osoby czekają nagrody. Każdy uczestnik warsztatu otrzyma certyfikat potwierdzający jego udział w wydarzeniu. Certyfikat możesz dołączyć do dokumentów składanych podczas rekrutacji na Wydział Politologii UMCS. 

Warsztaty europejskie dla młodzieży to działanie z zakresu edukacji obywatelskiej na temat Unii Europejskiej oraz miejsca Polski w procesach integracji europejskiej w piętnastą rocznicę akcesji Polski do UE. Zajęcia dla uczniów szkół średnich wpisują się jednocześnie w akcję #tymrazemgłosuję jako wydarzenie profrekwencyjne adresowane do osób, które w 2019 roku w wyborach do Parlamentu Europejskiego mogą zagłosować po raz pierwszy w życiu (tzw. first time voters). Projekt finansowany jest ze środków Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu. 
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Betlej: Touroperatorów ratują mniejsze koszty       Korea Płn. jak Haiti i Zimbabwe: 12,2 mln ludzi głoduje       Republikanin z Karoliny Płd. chce rzucić wyzwanie Trumpowi       Były prezydent Ekwadoru: Assange ingerował w wybory w USA       Prezes PSL: moglibyśmy mieć piękną ilość mandatów       PiS zamiast krucjaty wbił mizerykordię       Morawiecki: Głosy PiS były języczkiem u wagi       Rafał Sonik liderem Pucharu Świata        Trump: nie sprzedamy Turcji myśliwców F-35       Gigantyczny comeback AC/DC?       Niemka zawdzięcza wygraną PiS       PiS znów rozczarowało się Unią Europejską       Anita Włodarczyk nie obroni tytułu. MŚ bez Polki       Rosja - Ukraina: Impas przełamany?       Iker Casillas zawiesza karierę       Rząd nie wierzy w prąd       Jaka polityka migracyjna       Alkohol zabija częściej niż smog       Pod peruką próbował przemycić do Hiszpanii kokainę       Von der Leyen obroni najważniejsze polskie interesy w Unii