Piątek, 26 Kwietnia 2019

Kultura koziolek.pl

Warsztaty europejskie dla młodzieży z Lubelszczyzny (2019-04-08)

Wydział Politologii UMCS, Centrum Dokumentacji Europejskiej UMCS oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu zapraszają młodzież z Lubelszczyzny do udziału w warsztatach europejskich (first time voters). Zajęcia odbędą się w czterech największych miastach naszego województwa: Zamościu (15 kwietnia br.), Chełmie, Puławach oraz Lublinie. 

Do udziału zachęcamy uczniów, dla których wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku będą pierwszymi w życiu oraz którzy chcą w ciekawej formule poznać zasady funkcjonowania Unii Europejskiej. Będzie to także okazja do bezpośredniego spotkania i rozmowy z wykładowcami uczelni wyższej.

Termin zgłoszeń na pierwsze warsztaty mija 12 kwietnia br. Należy podać swoje imię i nazwisko wraz z profilem klasy i nazwą szkoły na adres e-mail: kinga.smolen@poczta.umcs.lublin.plZajęcia odbędą się 15 kwietnia o godz. 11.00 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Warsztaty składać się będą z trzech części: merytorycznej, zespołowej oraz interaktywnej. Spotkanie poprowadzą wykładowcy z Wydziału Politologii UMCS. Grupa warsztatowa liczyć będzie 25- 30 osób, a czas trwania zajęć to około 120 minut. Ze względu na korzystanie podczas warsztatów z technologii informacyjno-komunikacyjnych, na zajęcia można zabrać smartfon. 

Na najbardziej aktywne osoby czekają nagrody. Każdy uczestnik warsztatu otrzyma certyfikat potwierdzający jego udział w wydarzeniu. Certyfikat możesz dołączyć do dokumentów składanych podczas rekrutacji na Wydział Politologii UMCS. 

Warsztaty europejskie dla młodzieży to działanie z zakresu edukacji obywatelskiej na temat Unii Europejskiej oraz miejsca Polski w procesach integracji europejskiej w piętnastą rocznicę akcesji Polski do UE. Zajęcia dla uczniów szkół średnich wpisują się jednocześnie w akcję #tymrazemgłosuję jako wydarzenie profrekwencyjne adresowane do osób, które w 2019 roku w wyborach do Parlamentu Europejskiego mogą zagłosować po raz pierwszy w życiu (tzw. first time voters). Projekt finansowany jest ze środków Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu. 
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   CI Games odkrywa karty. Wiemy, co pokaże w Los Angeles       Gasiuk-Pihowicz przeprosiła Wassermann za słowa o ojcu       PKW wylosowała numery list. KE z numerem 3, PiS z 4       Polska sztuczna inteligencja pomoże alkoholikom       USA: Autostrada w ogniu. Potężny wypadek w Kolorado       Beata Mazurek też może zostać blondynką       Rosyjska armia ćwiczyła niszczenie okrętów na Morzu Czarnym       Ponad 2 miliony turystów w Toruniu       Trump: Nie zapłaciliśmy Korei za Warmbiera. Zmyślił cytat?       Czy żyrafom grozi wygnięcie?       Do kryminału za cofanie licznika. Duda podpisał ustawę       Biskup w czasie mszy cytował antysemicką fałszywkę       "Guardian": Węgry głodzą uchodźców bez prawa do azylu       Goldman Sachs: Brexit uderza w inwestycje       Urzędnicy kancelarii Komorowskiego z zarzutami       Wampir z Zagłębia. Historia zbrodni       Brexitu nie będzie, a rząd i tak spyta Szkotów o niepodległość?       LEGO stworzyło klocki dla niewidzących dzieci       Zobacz, jak żyje amazońskie plemię Huaorani       Rosja: Mamy mniej rakiet z głowicami atomowymi niż możemy