Kultura koziolek.pl

Wielokulturowy Lublin (2019-05-15)

Wielokulturowy Lublin pozwala zetknąć się z odmiennymi kulturami. Przed nami 12. edycja festiwalu prezentującego różne oblicza i tradycje mniejszości narodowych oraz religijnych obecnych w naszym mieście. 

Wędrówkę śladami różnych kultur rozpoczniemy od tradycyjnej szabatowej kolacji, podczas której posłuchamy o tradycjach i rytuałach związanych z tym świętym czasem. Ulicami przejedzie też Wielokulturowy Autobus, który przez trzy dni trwania festiwalu zawiezie wszystkich chętnych do miejsc związanych z codziennym życiem mniejszości. Zwiedzać je będzie można także pieszo, podczas specjalnych spacerów szlakiem żydowskim i ewangelickim. Zaś wszystkich, którzy chcą poznać sens medytacji oraz symbolikę mandali zapraszamy na spotkania i warsztaty z nauczycielem buddyjskim Rafałem Olechem. Nie zabraknie też muzyki i bałkańskiego kina. Na scenie Wirydarza CK wystąpi Sokół Orkestar, czyli czołowy polski brass band grający z iście bałkańską energią. Usłyszymy też Polaków i lubelskich Romów grających we wspólnym projekcie Dżango Bango oraz zespół Zelowskie Dzwonki — jeden z dwóch zespołów grających na dzwonkach ręcznych w Polsce. Na ekranie Kina CK zagości film w reżyserii Emira Kusturicy „Na mlecznej drodze”. Festiwal zakończy wyjątkowy, premierowy koncert muzyki teatralnej Pawła Passiniego zbudowany z motywów inspirowanych muzyką żydowską. 

Szczegółowe opisy i informacje o zapisach znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej. 
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

12. Wielokulturowy Lublin
24-26 maja 2019
przestrzenie Centrum Kultury / przestrzenie Lublina
Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Rabini: Każdy pies jest zły i nieczysty       Traveldata: Wakacje w górę, wakacje w dół       Best Family zmienia się w TUI Kids Club       Plan ministra turystyki Grecji: Cztery procent wzrostu rocznie       Oczyszczalnia ścieków w PPP       Braki kadrowe nie uzasadniają przewlekłości postępowania        Serie A: 3,5 mln euro to za mało za Stępińskiego              Wniosek o uzupełnienie decyzji a termin do wniesienia odwołania       Sondaż: Studenci filozofii wybierają socjalizm       USA: Kongresmen z Polski wniesie rezolucję potępiającą Trumpa       Najbardziej stroma ulica świata jest w Walii              Organ musi uzasadnić odmowę udostępnienia sprawozdania       Można połączyć muzeum z inną instytucją kultury       Boris Johnson oskarża lidera opozycji o antysemityzm       "Była premier dwukrotnie przegrywa walkę o komisję. Żenujące"       ePUAP pułapką dla urzędników       Nie można przedłużyć terminu na rozstrzygnięcie nadzorcze       Ludowcy z głową na srebrnej tacy