Środa, 21 Listopada 2018
Temperatura: -1°C
Ciśnienie: 1024hPa
Wiatr: 6.1km/h N

Kultura koziolek.pl

Wieloryb. The Globe" powraca na scenę Teatru Starego (2018-09-11)
Wyjątkowy spektakl z tytułową rolą Krzysztofa Globisza
Spektakl Mateusza Pakuły w reżyserii Evy Rysovej powraca na scenę Teatru Starego w Lublinie. Krzysztof Globisz jako tytułowy WIELORYB – wielki płetwal wyrzucony na brzeg oceanu. Zuzanna Skolias i Marta Ledwoń jako działaczki Greenpeace’u, które próbują go ratować, polewają go wodą i śpiewają mu piosenki. Ale kto tu komu i w czym pomoże, to się jeszcze okaże.

"Wieloryb the Globe" to tekst dedykowany Krzysztofowi Globiszowi. Po udarze mózgu aktor wciąż jest w trakcie rehabilitacji, dzięki której stopniowo pokonuje paraliż i afazję. "Szukamy słów wspólnie z Krzysztofem" – mówi Eva Rysova o pracy nad spektaklem. Spektakl powstał w koprodukcji Teatru Starego w Lublinie z Teatrem Łaźnia Nowa z Krakowa i po raz pierwszy został pokazany publiczności 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia 7-go grudnia 2016 r.

Twórcy spektaklu otrzymali Nagrodę Specjalną miesięcznika „Teatr” 2017 dla „sztuki o unikalne j wartości artystycznej i humanistycznej”.
 
Spektakl "Wieloryb. The Globe" w Teatrze Starym można zobaczyć w dniach:
14.09 (piątek) / godz. 19:00
15.09 (sobota) / godz. 19:00
16.09 (niedziela) / godz. 19:00
18.09 (wtorek) / godz. 19:00
19.09 (środa) / godz. 19:00
20.09 (czwartek) / godz. 19:00
 
Sprzedaż biletów w kasie Teatru oraz na www.teatrstary.eu Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Kamiński: Brak reakcji pokazuje słabość Kaczyńskiego       Brejza zwraca się do prezesa NIK o kontrolę w KNF       Niemcy: Kierowca stracił prawo jazdy po 49 minutach       Sasin: Rekonstrukcja rządu? Przyspieszone wybory? Nie       "Twardy brexit? Politycy spojrzą w otchłań i poprą umowę May"       PiS chce trwale zakończyć spór z Brukselą o SN       Rosjanin nie będzie kierował Interpolem       Galaktyka widmo w naszym sąsiedztwie       Dr Jacoby: Polityka USA wyrządziła Korei wiele złego       "Populiści najsilniejsi w Polsce, Włoszech, na Węgrzech"       Kubica wraca do Formuły 1. Jego sponsorem - Orlen       Nowy projekt PiS o SN: sędziowie wrócą z mocy prawa        Sejm nie zajmie się aborcją. "PiS porzuca dzieci"       Sejmik śląski: Radny KO przechodzi na stronę PiS       Izrael: Airbnb dyskryminuje Żydów       Lubnauer o partii Petru: Podróbka Nowoczesnej       Jak stosować wartości szacunkowe              Ohio: Aborcja będzie karana śmiercią?       Lipsk: Przyjechałeś w interesach? Zapłać!