Poniedziałek, 15 Października 2018
Temperatura: 16°C
Ciśnienie: 1025hPa
Wiatr: 11km/h S

Kultura koziolek.pl

Wieloryb. The Globe" powraca na scenę Teatru Starego (2018-09-11)
Wyjątkowy spektakl z tytułową rolą Krzysztofa Globisza
Spektakl Mateusza Pakuły w reżyserii Evy Rysovej powraca na scenę Teatru Starego w Lublinie. Krzysztof Globisz jako tytułowy WIELORYB – wielki płetwal wyrzucony na brzeg oceanu. Zuzanna Skolias i Marta Ledwoń jako działaczki Greenpeace’u, które próbują go ratować, polewają go wodą i śpiewają mu piosenki. Ale kto tu komu i w czym pomoże, to się jeszcze okaże.

"Wieloryb the Globe" to tekst dedykowany Krzysztofowi Globiszowi. Po udarze mózgu aktor wciąż jest w trakcie rehabilitacji, dzięki której stopniowo pokonuje paraliż i afazję. "Szukamy słów wspólnie z Krzysztofem" – mówi Eva Rysova o pracy nad spektaklem. Spektakl powstał w koprodukcji Teatru Starego w Lublinie z Teatrem Łaźnia Nowa z Krakowa i po raz pierwszy został pokazany publiczności 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia 7-go grudnia 2016 r.

Twórcy spektaklu otrzymali Nagrodę Specjalną miesięcznika „Teatr” 2017 dla „sztuki o unikalne j wartości artystycznej i humanistycznej”.
 
Spektakl "Wieloryb. The Globe" w Teatrze Starym można zobaczyć w dniach:
14.09 (piątek) / godz. 19:00
15.09 (sobota) / godz. 19:00
16.09 (niedziela) / godz. 19:00
18.09 (wtorek) / godz. 19:00
19.09 (środa) / godz. 19:00
20.09 (czwartek) / godz. 19:00
 
Sprzedaż biletów w kasie Teatru oraz na www.teatrstary.eu Komentarze:

Dodaj swój komentarz:
   Sąd: asesor komorniczy nie zostanie adwokatem       Francja: Brytyjczyk śmiertelnie postrzelony przez myśliwego       50 twarzy Cristiano Ronaldo       Armia szuka chętnych w centrach handlowych i na ulicach       Clinton: W sprawie Lewinsky mój mąż nie nadużył władzy       Porażka w Bawarii szansą dla Merkel na pozbycie się Seehofera       Lubnauer znieważyła ojca Rydzyka? Jest doniesienie       Kwaśniewski: Nie chcę być Mojżeszem. Raz to zrobiłem       Australia w ofercie KLM z jednym biletem       Będą wypływać kolejne nagrania       "The Guardian" o "Klerze": Dzieli katolicki kraj       PiS ponownie zgłosił Dudzińską na Rzecznika Praw Dziecka       Pierwszy Festiwal Filmów Ekologicznych       Niedokończone arcydzieła wielkich twórców       Książę Harry i księżna Meghan zostaną rodzicami       Morawiecki o taśmach: Wstyd tych przekleństw       Prezydent Lublina: Musiałem zakazać Marszu Równości       Rząd ma już projekt ustawy o grach patriotycznych       Państwo da zdjęcia lotnicze za darmo       Trump: Putin prawdopodobnie zamieszany w zabójstwa